Конфлікт інтересів

Конфлікт інтересів

Конфлікт  інтересів  конфлікту  між державними обов’язками та приватними інтересами державної посадової особи, в  якому  пов’язаний  з  приватними  можливостями  інтерес  державної  посадової особи може  негативно  впливати  на  виконання  нею  своїх  посадових  обов’язків та функцій.

Урегулювання конфлікту інтересів — це найважливіша складова політичного, адміністративного та правового контексту державного управління країни.

Політика щодо конфлікту інтересів:

1. Важливий  засіб  підтримання  моральної  чистоти  державної  служби,  а  також  захисту  та  просування  демократичних цінностей та принципів

2. Частина  виявлення  та  розслідування  корупційних  злочинів,  оскільки  певні документи  з  цієї  політики (декларація  про  доходи  або  декларація  про  майно членів  сім’ї)  можуть  надати  істотну  допомогу  у  виявленні  корупційних правопорушень.

Очевидний  конфлікт  інтересів  стосується  ситуації,  коли  існує  особистий інтерес,  який  може  обґрунтовано  вважатися  іншими  таким,  що  впливає  на виконання  державною  посадовою  особою  своїх  обов’язків,  навіть  якщо  такого негативного впливу фактично немає (або не може бути).

Потенційний  конфлікт  інтересів  може  мати  місце  у  тих  випадках,  коли посадова особа має приватні  інтереси, здатні призвести до конфлікту  інтересів у певний час у майбутньому.

УВАГА КОНКУРС! Журналістських матеріалів, які висвітлюють тематику конфлікту інтересів в діяльності публічних посадовців центральних і місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування.

Громадськість підвищить ефективність та результативність громадських моніторингів та розслідувань конфлікту інтересів у діяльності публічних посадовців.

Коаліція «За доброчесну публічну службу»

Члени коаліції «За доброчесну публічну службу» об’єдналися задля виявлення та усунення конфлікту інтересів у публічних осіб на основі використання методології соціальні мережі близьких осіб декларантів (посадових осіб) (СМБОД) як засобу виявлення та опису конфліктів інтересів.

Прес-реліз презентації кампанії «За доброчесність публічних осіб»

Презентації кампанії «За доброчесність публічних осіб»

Декларація доброчесності публічної особи для:

Перелік організацій та осіб, що є членами коаліції:

 • Регіональний благодійний фонд "Право і Демократія", м. Львів
 • Чернівецький міський центр захисту приватних підприємств і підприємств малого бізнесу, м. Чернівці
 • Одеська обласна організація ВГО Комітету виборців України, м. Одеса
 • ЧОО ВМГО Демократичні перетворення України, м. Чернігів
 • Дніпропетровська обласна громадськ організація "Незалежна асоціація журналістів", м. Дніпропетровськ
 • ГО "Фундація "Відкрите суспільство", м. Київ
 • ГО "Молодіжна Альтернатива", м. Київ

Методологія «Соціальних мереж близьких осіб декларантів (публічних осіб)

Методологія соціальні мережі близьких осіб декларантів (посадових осіб) (СМБОД) дає змогу систематизувати та описати розрізнену інформацію та описати мережу зв’язків декларантів за принципом накладання періодів роботи/навчання/входження до одних і тих самих організаціях чи установах та родинною близькості  за 5 основними ознаками:

 • політичні (входження до політичних партій, об’єднань та інших соціально-політичних проектів, робота в органах влади тощо)
 • економічні (доступ до розподілу цінних благ та ресурсів, бізнес діяльність тощо)
 • освітні (навчання в школі/ВУЗі/бізнес школі/курсах/Національній Академії Державного управління тощо)
 • громадські  (членство у громадських організаціях, служба в армії, участь у клубах за інтересами (автоклуби, гольф клуби, яхт клуби тощо), спільне проведення вільного часу тощо)
 • родинні (родинні стосунки, кумівство)

Після опису мережі звязків посадової особи члени коаліції переходять до наступних кроків:

 • Аналізуформальних та фактичних доходів/витрат публічних службовців, оцінки різниці, формування гіпотез для пояснення цієї різниці
 • Опис корупційних ризиків (пов'язаність осіб, брак прозорості, участі громадськості  та конкурентності при прийнятті управлінського чи політичного рішення, брак процедур прозорості та конкурентності при здійсненні закупівель за бюджетні кошти, завищення закупівельної ціни при закупівлях за бюджетні кошти тощо)
 • Опис суті нормативно – правового акту, що дає змогу отримати вигоду та вигодонабувачів  
 • Опис «корупційної справи» із використанням методології «соціальних мереж близьких осіб декларанта» (СМБОД) за 5 основними ознаками із зазначенням суті корупційних ризиків та  нормативно – правового акту, що дає змогу отримати вигоду посадовій особі та/або вигодо набувачам, які пов’язані із посадовою особою

Приєднатися до Коаліції «За доброчесну публічну службу»

Боріться з корупцією та конфліктом інтересів у публічних посадовців разом із нами. Якщо ти:

 • не можеш спокійно дивитися на те, як публічні особи зловживають повноваженнями задля отримання вигоди для себе, власних сімей, родичів, товаришів чи друзів, 
 • знаєш про корупційні ризики (ознаки корупційних правопорушень) або про факти корупційних правопорушень
 • хочеш зробити свій посильний внесок у попередження та протидію корупції

Заповни форму і приєднуйся до нас! Разом ми можемо багато!

Ім'я
Електронна адреса e-mail
Контактний телефон
Місто Наприклад: Київ
Напишіть, чому ви бажаєте приєднатись до нас?
Що вас цікавить?

 

Залишились питання?

Ви можете написати нам на електронну пошту: osf55@ukr.net.
Також ви можете підтримати діяльність Фундації «Відкрите суспільство», що координує роботу Коаліція «За доброчесну публічну службу» ПІДТРИМАТИ