Антикорупційна політика

Відео

Іван Сікора про проблему незаконних забудов в Києві для «Київського рингу з Реною Назаровою»

Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора для «Київського ринг у з Реною Назаровою» про проблему незаконних забудов у столиці. Іван Сікора неодноразово стверджував, що реальна боротьба із корупцією в Києві має початися із незаконних будівництв.

Будьте в курсі!

Підпишіться на розсилку, щоб залишатися в курсі останніх новин, публікацій і матеріалів Фундації «Відкрите суспільство».

Громадськість оцінить готовність учасників виборчих перегонів та топ-службовці до реальної боротьби із корупцією

29.04.2014

29 квітня 2014 року у прес-центрі Національної спілки журналістів України Фундація «Відкрите суспільство» як координатор коаліції «За доброчесну публічну службу» презентувала кампанію «За доброчесність публічних осіб», метою якої є сприяти доброчесності, попередженню прихованню доходів та конфлікту інтересів у діяльності політиків, державних службовців та посадовців органів місцевого самоврядування. У заході взяли участь Іван Сікора, директор Фундації «Відкрите суспільство», директор Програми USAID РАДА - Едуард Рахімкулов та політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» - Марія Золкіна.

Учасники прес-конференції презентували ДЕКЛАРАЦІЮ доброчесності публічної особи та методологію «соціальних мереж»яка є ефективним інструментом для ідентифікації конфлікту інтересів та приховування доходів публічними особами. Декларацію запропоновано підписати учасникам виборчих перегонів на посаду Президента України, міського голови Києва та депутатів міськради, керівникам урядових міністерств та комітетів, фракцій у парламенті України, головам ОДА та міським головам обласних центрів.  Перелік публічних осіб, які підписали Декларацію, а також тих, хто відмовився її підписати, незабаром стане відомим громадськості.

Підписання Декларації стане тестом, який покаже реальну готовність політиків та топ-посадовців до боротьбу із корупцією. Як зазначалося виступаючими, оприлюднення власних декларацій та декларацій посадовців, які працюють у сферах із високими корупційними ризиками паралельно із проведення внутрішньовідомчих перевірок та сприяння громадськості у проведення власних розслідувань, покаже готовність посадовців до ламання корупційних схем. На думку Івана Сікори, неформальні соціальні мережі є джерелом конфлікту інтересів і відіграють ключову роль у прихованні доходів та реальних вигодоотримувачів від прийняття законів та підзаконних актів.  «Кроком у напрямку підвищення прозорості та підзвітності політиків стане оприлюднення ними спонсорів їх виборчих перегонів та декларацій, що в подальшому дасть змогу краще відслідковувати  отримувачів вигоди від пролобійованих чи прийнятих (у випадку із урядовцями та посадовими особами) законів та підзаконних актів», вважає Іван Сікора. 

Важливим результатом кампанії стане підвищення впливу громадськості на публічних осіб, полегшення проведення громадських розслідувань фактів конфлікту інтересів та суперечностей при декларуванні доходів, а також внесення необхідних змін до чинного законодавства.


Захід проводиться в рамках проекту «ЗА ДОБРОЧЕСНУ ПУБЛІЧНУ СЛУЖБУ», що реалізується Фундацією «Відкрите суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».