Аналітика. Антикорупція. Статті.

Нова урядова антикорупційна програма не дасть змогу виміряти прогрес України у боротьбі із корупцією

понеділок, 27 квітня 2015 851
Експертні оцінки Фундації «Відкрите суспільство» дають вагомі підстави стверджувати, що нова програма має вади та недоліки, які потрібно усунути.

Нова урядова антикорупційна програма не дасть змогу виміряти прогрес України у боротьбі із корупцією, – вважає колишній консультант Ради Європи та директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора.

Про це він заявив під час брифінгу 27 квітня 2015 року в Українському кризовому медіа-центрі.  І це попри те, що нова антикорупційна програма мала б стати важливим інструментом для вимірювання прогресу України у боротьбі із корупцією.

Експертні оцінки Фундації «Відкрите суспільство» дають вагомі підстави стверджувати, що нова програма має наступні вади:

  • повторення помилок,  які були характерними для попередньої антикорупційної програми в частині переважно зосередження уваги на процесі,  а не на результатах;
  • переважне ігнорування задекларованих стратегічних індикаторів Стратегії сталого розвитку "Україна - 2020", що була схвалена Президентом України;
  • результативні показники не відповідають вимогам чинного законодавства, а саме, вимогам  Закону України від 18.03.2004 р. №1621-IV "Про державні цільові програми“, Порядку їх розробки та виконання.

Пропозиції Фундації "Відкрите суспільство" до нової державної антикорупційної програми по чітким та вимірюваним індикаторам оцінки завдань та заходів нової державної антикорупційної програми (Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015 – 2017 роки) можна переглятуни тут.

Під час прес-конференції Фундація «Відкрите суспільство» оприлюднила Відкрите звернення (див. нижче) до високопосадовців, які б мали контролювати дотримання вимог чинного законодавства при розробці таких важливих стратегічних документів, політичних сил та міжнародних організацій і експертів щодо необхідності попередження ризиків, які несе неякісна розробка програми та необхідності всебічної та комплексної оцінки національної антикорупційної програми як важливого стратегічного документу на найближчі 3 роки. 

 

Завантажить //VDKRITE_ZVERNENNYa_30_kvtnya_2015.pdf

 Підписати ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ тут: http://goo.gl/forms/KfGhlJArb

Під час заходу Іван Сікора звернув увагу на цікавий факт пов'язаний із непомітним для громадськості фактом прийняття нової урядової антикорупційної програми, що як виявилося,  була прийнята урядом ще 4 квітня 2015 року (про це стало відомо громадянськості лише 24 квітня 2015 року зі слів посадовця Міністерства юстиції України під час публічного заходу «Що необхідно зробити для належного запуску Національного агентства з питань запобігання корупції?»).

Відео запис брифініфгу.

На прес-конференцію було письмово запрошено керівника профільного департаменту антикорупційної політики Міністерства юстиції України Роберта Сіверса, який так і не надав відповіді щодо можливості участі у прес-конференції. 

Фундація «Відкрите суспільство» та експерти організації,  мають значний досвід в сфері моніторингу, оцінки та розробки антикорупційних програм на національному та місцевому рівнях, а саме, попередньої урядової антикорупційної програми на 2011-2015 рр., обласних та місцевих антикорупційних програм (у Києві, у Київській області, у Чернігові та області). Зараз Фундація «Відкрите суспільство» завершує розробку нової антикорупційної програми для Києва. Раніше Фундація «Відкрите суспільство» надала міській владі столиці Концептуальні підходи до розробки Київської міської програми попередження корупції.