Наші поточні проекти

Діючі та завершені проекти можна переглянути в розділі ПАРТНЕРИ

Поточний проект: «Громадянське суспільство і медіа за прозорі місцеві бюджети»

03.2015 – 02.2017                                                                                         Партнер: Представництво Європейського Союзу та Посольство Фінляндії в Україні

Метою проекту є зміцнення потенціалу місцевих громадських організацій та ЗМІ сприяти проведенню реформ і підвищення прозорості формування та використання коштів місцевих бюджетів. В рамках проекту, який здійснюється протягом 2 років, вже створено громадське партнерство "За прозорі місцеві бюджети". Партнерство включає близько 40 НУО та ЗМІ з 17 областей України. Пріоритети партнерства - посилення здатності громадянського суспільства контролювати бюджетний процес, відкритість інформації, участь у реформуванні бюджетного законодавства України.

Координувати діяльність партнерства на першому етапі будуть Одеська обласна організація Комітету виборців України (КВУ) спільно з Фундацією "Відкрите суспільство". Партнерство відкрито для всіх зацікавлених осіб і організацій.

Поточний проект: «Координація підтримки ЄС: Україна, Молдова, Грузія»

07.2015 – 01.2016                                                                                                                 Партнер: Форум громадянського суспільства Східного Партнерства

Метою проекту є проведення порівняльного аналізу загальної координації допомоги в Грузії, Молдові та Україні шляхом дослідження існуючих механізмів в координації допомоги на національному рівні в трьох країнах, оцінку прозорості таких механізмів, способів співпраці з громадянським суспільством, вироблення політики та рекомендацій, які могли б поліпшити ситуацію в окремих країнах, та в загалному.

Проект передбачає реалізацію наступних заходів: розробку методології дослідження, підготовку досліджень по Грузії, Молдові, Україні, проведення експертного воркшопу в Києві для обговорення результатів та розробки рекомендацій, презентації досліджень та рекомендацій у форматі прес-брифінгу в Києві, направлення рекомендацій ФГС СП, національним урядам і парламентам Грузії, Молдови та України, презентація попередніх висновків під час Щорічної Асамблеї Форуму в Києві, 19-21 листопада 2015 року.

Поточний проект: "Парламентська експертна група з питань права ЄС"

06.2015 - 12.2015                                                                                                                                                                 ПАРТНЕР: Міжнародний фонд «Відродження»

Проект націлений на формування механізму зовнішньої експертизи законопроектів, що вносяться народними депутатами України. Цей механізм складатиметься з експертної групи (мережі) та взаємодії з Комітетом ВРУ з питань європейської інтеграції. Експертна група проекту забезпечить експертизу як мінімум 300 законопроектів упродовж березня - грудня 2015 року в тісній взаємодії з Комітетом ВРУ з питань європейської інтеграції. Додатково протягом дії проекту буде проаналізовано тенденції законотворчого процесу в контексті виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та розповсюдити результати аналізу. Експертна група проекту підготує на запит Комітету з питань європейської інтеграції України аналітичні матеріали стосовно норм, стандартів права ЄС, пов’язаних зі змістом законопроектів, що розглядаються в Комітеті та виконання Угоди. Буде проведено 2 брифінги для медіа з метою інформування про стан виконання Угоди, в тому числі в контексті законопроектної роботи.

Завершені Проекти 2014-2015 року 

 

Вер2014 –Сер 2015    

" Громадська варта Києва: здійснення громадського контролю за розробкою та реалізацією антикорупційної політики в місті Києві" 

Міжнародний фонд «Відродження»

Проект спрямовано на усунення формального підходу у реалізації антикорупційної політики на рівні міста Києва та відповіного реагування на факти корупційних правопорушень та корупційних ризиків, що пов’язані із непублічними процедурами розподілу земельних ділянок (аукціони не проводяться) та транспортних маршрутів для пасажирських перевезень, обмеження доступу до комунальної власності та використання комунальних підприємств у різноманітних схемах неефективного використання бюджетних коштів та активів. Проектом передбачено здійснення громадського моніторингу та експертизи антикорупційної політики в м. Києві, виявленні ресурсів для підвищення ії ефективності та публічності, збільшення можливостей громадського впливу на ії формування, а також посилення адвокаційної спроможності представників НУО, журналістів, блогерів та підприємців Києва   
Вересень 2014 – Лютий 2015  «Децентралізація: краще зрозуміти обіцянки політиків та контролювати їх кроки після виборів» Pact, UNITER Проект спрямований на посилення спроможності громадськості здійснювати моніторинг та вплив на обіцянки політиків щодо децентралізації під час осінніх дострокових парламентських виборів та після їх закінчення. Ми хочемо отримати від політиків чіткі та вимірюванні відповіді щодо того, що вони розуміють під децентралізацією у власних передвиборчих програмах та оцінити ставлення до децентралізації на основі оцінювання їх позицій щодо внесеного нещодавно до парламенту урядового проекту щодо бюджетної децентралізації та щодо об’єднання громад.  
Лютий 2014 – Січень2015    «Підзвітність законодавчого органу влади» Національний Фонд Підтримки Демократі, NED (США) Фундація «Відкрите суспільство» реалізовує оновлену підтримку НФПД щоб продовжити моніторинг парламентської діяльності депутатів та політичних партій, представлених у парламенті України. Проектом передбачено аналіз законопроектів, зареєстрованих в парламенті на щотижневій основі. В рамках проекту буде підготовлено два піврічні звіти, які будуть доступні он-лайн для депутатів, НУО та ЗМІ. Цей проект дозволить політичним партіям контролювати роботу своїх членів, тим самим підвищуючи рівень внутрішньополітичного дискурсу та прозорості законодавчого органу влади.
Листопад 2013 – Жовтень 2014    «За доброчесну публічну службу: об’єднання зусилля інститутів громадянського суспільства України задля забезпечення громадського контролю за доброчесністю та запобіганню конфлікту інтересів у публічному секторі» Міжнародний фонд «Відродження» Проект спрямовано на привернення уваги суспільства та органів влади до природи та масштабів проблеми конфлікту інтересів у публічному секторі шляхом оцінки рівня доброчесності публічних службовців, які задіяні в розподілі цінних державних та громадських активів та ресурсів (формуванні бюджетів різних рівнів, здійсненні закупівель за бюджетні кошти, використання коштів при отриманні дотацій та субвенцій з державного бюджету на різноманітні цільові програми, надання доступу до приватизації чи оренди земельних ділянок, нерухомості, транспортних маршрутів та інших активів). Підвищення ефективності здійснення антикорупційної політики щодо запобігання конфлікту інтересів, незаконному збагаченню та прихованню доходів на національному, обласному та місцевому рівнях у відповідності з міжнародними стандартами доброчесності шляхом формування пропозицій щодо удосконалення законодавчої бази та формування сприятливої суспільної думки на користь їх прийняття.
Жовтень 2013 - Вересень 2014       «Прозорий та відкритий бюджет Києва – крок до ефективного витрачання публічних фінансів» Міжнародний фонд «Відродження»

09