Фундація. Наші новини.

Фундація «Відкрите суспільство» працює над "Пакетом антикорупційних реформ"

вівторок, 11 лютого 2014 804
Фундація «Відкрите суспільство» бере участь у Робочій групі «Антикорупційна реформа», до складу якої входять провідні громадські організації та експерти, що розробляють погоджену Концепцію антикорупційних реформ. Робоча група завершує роботу над концепцією та законопроектом про створенням спеціалізованого органу антикорупційних розслідувань.

26 лютого 2014 року на засіданні робочої групи обговорено принципи формування спеціалізованого антикорупційного органу та відповідний законопроект. Іван Сікора надав ряд пропозицій, що були враховані.

Фундація «Відкрите суспільство» бере участь у Робочій групі «Антикорупційна реформа», до складу якої входять провідні громадські організації та експерти, що розробляють погоджену Концепцію антикорупційних реформ. Робоча група завершує роботу над концепцією та законопроектом про створенням спеціалізованого органу антикорупційних розслідувань.

Задля належної протидії «великій» корупції на рівні вищих посадових осіб держави та органів місцевого самоврядування передбачається створення спеціалізованого органу досудового розслідування, що зосереджуватиметься в своїй роботі виключно на виявленні та розслідуванні корупційних порушень, віднесених до його підслідності, та не здійснює функцій координування антикорупційної політики чи заходів із запобігання корупції.

Як відомо, Європейський Союз визначає необхідність утворення незалежного антикорупційного органу як одну з ключових умов отримання Україною права на безвізовий режим з Євросоюзом.

Іван Сікора, що є членом Робочій групі «Антикорупційна реформа» від Фундації «Відкрите суспільство», надав пропозицій, які були переважно враховані. Пропозиції стосувалися ініціювання необхідності внесення змін до Конституції України, що б дало змогу на практиці забезпечити виконання принципу розподілу влади та унеможливити вплив на керівництво новоствореного органу з боку вищих посадових осіб держави. Пропозиція стосувалася забезпечення призначення керівництва даного органу Верховною Радою України та підзвітності саме парламенту України, а не уряду.

Також було звернуто увагу, що за існуючої Конституції України,колегіальна форма управління, Рада громадського контролю та звітування перед Верховною Радою та громадськістю будуть важливими стримуючими факторами від тиску (або принаймні збільшить вартість тиску на керівництво органу) з боку вищих посадових осіб держави.

Окремо Фундація «Відкрите суспільство» надала пропозиції щодо базових критеріїв (напрямків) за якими будуть оцінюватися результативність та ефективність роботи органу. Серед запропонованих критерії оцінки роботу органу були зазначені наступні:

- підвищення ефективності протидії корупції в Україні засобами кримінального права;

- зниження рівня корупції та підвищення доброчесності на публічній службі;

- покращення інвестиційної привабливості країни, зменшення бар’єрів для підприємництва та соціального й економічного розвитку;

- забезпечення адекватного та оперативного реагування на ознаки корупційних правопорушень; - підвищення ефективності та результативності витрат державних та комунальних коштів, ресурсів та активів;

- збільшення надходження до державного та місцевого бюджетів шляхом покарання та попередження корупційних правопорушень та їх ознак.

Фундація «Відкрите суспільство» продовжує роботу над пакетом антикорупційних реформ та законопроектом щодо створення спеціалізованого антикорупційного органу.

До складу Робочої групи, що розробляє пакет антикорупційних реформ, входять представники Центру політико-правових реформ, Трансперенсі інтернешенал – Україна, Центру протидії корупції, Українського інституту публічної політики, Центру політичних студій та аналітики.