Фундація. Наші новини.

Громадські активісти Києва отримають знання та навики здійснення громадського моніторингу та проведення власних розслідувань конфлікту інтересів у публічних осіб

понеділок, 17 березня 2014 506
Завтра, 18 березня, з 10:00 до 14:00 за адресою: м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9, тренінгова зала на 1-му поверсі (ст.метро Золоті Ворота) відбудеться авторський тренінг директора Фундації «Відкрите суспільство» Івана Сікори для громадських активістів та журналістів Києва на тему: «Громадський контроль за доброчесністю та запобігання конфлікту інтересів у публічних службовців. Що може громада ?»

Організатор тренінгу - Фундація «Відкрите суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».  Тренінг проводив Іван Сікора, директор Фундації «Відкрите суспільст­во», колишній консультант Ради Європи, екс-радник Мініст­ра економіки України, автор методологій «Індексу антикорупційної політики» та соціальних мереж близьких осіб публічних службовців та  координатор Коаліції «ЗА ДОБРОЧЕСНУ ПУБЛІЧНУ СЛУЖБУ».

 

Отриманні знання та навики дадуть змогу громадським активістам та журналістам  підвищити ефективність роботи щодо моніторингу корупційних ризиків, які пов’язані із конфліктом інтересів, в діяльності публічних осіб (депутатів, державних службовців та посадовців органів місцевого самоврядування). Особлива увагу була звернута на існуючі  міжнародні та українські стандарти та нормативно-правові акти, що регулюють питання конфлікту інтересів (Рекомендації Ради Європи щодо кодексів поведінки державних  службовців, Рекомендації та стандарти Організації  економічного  співробітництва  та  розвитку  (ОЕСР), Закон України  «Про засади запобігання та протидії корупції», Закону України «Про правила етичної поведінки», Закону України «Про державну службу» тощо).

 

Учасники тренінгу поетапно розглянуті кроки, які мають вживати громадські активісти та журналісти при проведенні власних громадських моніторингів та розслідувань. Окрема увагу буде зосереджена на зборі доказової бази на основі використання прямих та опосередкованих методів, аналізу отриманих даних за допомогою методології соціальних мереж близьких осіб декларанта (публічної особи), яка полягає у  пошуку та підтвердженні  чи спростуванні  інформації щодо конфлікту інтересів на основі 5 ключових ознак: політичні, економічні, освітні, громадські та родинні зв’язки, які можуть свідчити про пов’язаність інтересів публічної особи та вигодоотримувача. «Методологія соціальних мереж близьких осіб декларанта (публічного службовця) дає змогу комплексно підійти до ідентифікації ознаки конфлікту інтересів та виявлення  фактичних отримувачів вигоди»,- вважає директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора.