Фундація. Наші новини.

Фундація "Відкрите суспільство" наполягає на наведенні ладу у сфері обліку та оподаткування київської землі

середа, 16 липня 2014 983
15 липня 2014 року на прес-конференції "Фінанси столиці: чи будуть ліквідовані "чорні діри" бюджету Києва" відбулася дискусія щодо того, чи зможе нинішня Київська міська рада та бюджетна комісія в її складі працювати на тих принципах, яких очікують від них мешканці столиці. Як відомо, чверть складу бюджетної комісії Київради є представниками великих забудовників.

Іван Сікора  вважає, що оподаткування землі та ії належний облік дадуть змогу значно підвищити надходження до бюджету Києва.

Під час прес-конференці інанси столиці: чи будуть ліквідовані "чорні діри" бюджету Києва", що відбулася 15 липня в агенції УНІАН директор фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора разом із екс-головою КМДА Володимиром Бондаренком, директором Інститут міста Олександром Сергієнком та автором і засновником проекту «Слово і діло» Віталієм Коршуновим представили бачення міської політики яку б мав реалізовувати новообраний міський голова Віталій Кличко. Захід організував проект «Слово і діло».

Попри заявлену участь, до розмови не долучитись В.Гацько та А.Странніков, депутати Київської міської ради, що працють в Постійній комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. 

Основна дискусія стосувалася того, чи зможе нинішня Київська міська рада та бюджетна комісія в її складі працювати на тих принципах, яких очікують від них мешканці столиці. Як відомо, чверть складу бюджетної комісії Київради є представниками великих забудовників. Це,  в свою чергу, викликає низку запитань, зокрема, чи не буде її діяльність зводитися лише до лобіювання чиїхось бізнес-інтересів.

Екс-голова КМДА Володимир Бондаренко впевнений, що столиця вже стала бізнес-майданчиком для великих забудовників. На запитання, чи стане місто Київ ареною для лобіювання інтересів великих забудовників, Бондаренко відповів: «Стане. Вже стало». Аргументом такої позиції стало те, що 8 липня «без будь-яких на те причин» був звільнений із посади Яків Дігтяр, який очолював управління із захисту історичного середовища столиці. Бондаренко висловив думку, що таке усунення «нічим не мотивоване, крім того, що буде зроблено для забудовників».

Директор Фундації «Відкрите суспільство»  Іван Сікора наголосив на «чорних дірах» бюджету, які вже було обговорено на круглому столі «Дорожня карта для київської влади у сфері бюджетної та антикорупційної політики». Експерт наголосив про проблему наповнення бюджету та втрат, які несе Київська казна через недбалу політику обліку та використання київських земель. «Майже 75 % земель у комунальній власності Києва є не облікованими і по ним неоформлені правовідносини. Від 14 до 42 млрд грн за рахунок того, що доступ до інформації про вільні земельні ділянки та їх цільове призначення є обмеженим, домінують неконкурентні та непрозорі процедури виділення земельних», - наголоcив директор Фундації.

На думку Івана Сікори саме надходження від оподаткування землі, що водночас, має бути збалансованим із оцінкою створених роботодавцями робочих місць та іншими факторами, повинно стати одним із основних джерел надходження коштів до бюджету Києва.  Для порівняння: в середньому річний бюджет Києва складає 1,8-2 млрд. USD, що в 16 разів менше від бюджету Берліна та більш як вдвічі  менший від бюджету Варшави. 

Нещодавно Фундація «Відкрите суспільство» презентувала Дорожню карту для київської влади у сфері бюджетної та антикорупційної політики.