Події

Публікації

Аналітичний огляд (листопад 2017)

Тема номера: У фокусі - Державна допомога

Analitical Review No.4

Featuring: State Aid to Undertakings

Analitical Review No.3 (Octoner 2017)

Temporary import of vehicles with a foreign registration: an overview of the proposed legislative solutions

Аналітичний огляд (жовтень 2017)

Тема номера: Тимчасовий ввіз автомобілів з іноземною реєстрацією: огляд пропонованих законодавчих рішень

Впровадження в Україні прозорого місцевого бюджету: досвід та виклики

Видання підготовлено в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ – за прозорі місцеві бюджети!», що виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», Фундацією «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Посольства Фінляндії в Україні.

Будьте в курсі!

Підпишіться на розсилку, щоб залишатися в курсі останніх новин, публікацій і матеріалів Фундації «Відкрите суспільство».

Прес-конференція: "100 днів Верховної Ради України"

05.03.2015

Президент Фундації "Відкрите суспільство" Леся Шевченко на прес-конференції "100 днів Верховної Ради України" проінформувала про перші результати роботи парламентської коаліції над виконанням Коаліційної угоди.

Брак конкретності та вимірюваності в обіцянках політичних сил під час парламентських виборів 2014 року логічно привів до необхідності їх конкретизації в тексті Коаліційної угоди. Саме угода про створення парламентської більшості лягла в основу діяльності уряду А.Яценюка та є невід’ємною складовою Програми діяльності Кабінету Міністрів України (постанова Парламенту №26-VIII від 11.12.2014). Можемо стверджувати, що Коаліційна угода закріпила політичні обіцянки «Блоку Петра Порошенка», «Народного фронту», «Самопомочі», «Радикальної партії» та «Батьківщини» у формі конкретного документу.

Завдяки Коаліційні угоді за перші 100 днів роботи нового парламенту можемо підбити перші підсумки виконання обіцянок в різних сферах та оцінити досягнення та камені спотикання. В цьому дослідженні взято до уваги лише законодавчі ініціативи народних депутатів - членів Коаліції.

Детальне дослідження переглянути тут.

Період дослідження: 27 листопада 2014 року - 21 лютого 2015 року

Депутатами політичних сил-членів коаліції було запропоновано 443 законопроекти спрямовані в тій чи іншій мірі на виконання коаліційної угоди. - Блок Петра Порошенка запропонував 388 законопроектів, з яких 224 стосуються угоди. - Політична партія «Народний фронт» запропонував 159 з 263 - Об’єднання «Самопоміч», - 62 зі 100 - Радикальна Партія Олега Ляшка, - 62 з 89 - Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», - 81 зі 150.

Таким чином «ККД» (коефіцієнт корисної дії) законотворчості щодо досягнення цілей угоди за 100 днів роботи, порахований як відношення кількості запропонованих політичними силами законодавчих ініціатив спрямованих на досягнення цілей коаліційної угоди до загальної кількості законопроектів, коливається в межах від 54% до 70% . Детальне ознайомлення з запропонованими законопроектами змушує констатувати той факт, що реальна результативність роботи законотворців над досягненням запланованого набагато нижча. Ознайомлення з переліком законопроектів, які були запропоновані членами коаліції (а нами взялися до уваги тільки законотворчі ініціативи депутатів коаліції від початку її утворення і до 21.02.2015) свідчить про невисокий рівень готовності депутатського корпусу до реформування країни. В більшості випадків депутати пропонують фрагментарні «косметичні» поправки до існуючого законодавства (про це також свідчить величезна кількість запропонованих та не розглянутих законопроектів), замість неухильного виконання пунктів Коаліційної угоди.

Відео прес-конференції