Події

Публікації

Аналітичний огляд (листопад 2017)

Тема номера: У фокусі - Державна допомога

Analitical Review No.4

Featuring: State Aid to Undertakings

Analitical Review No.3 (Octoner 2017)

Temporary import of vehicles with a foreign registration: an overview of the proposed legislative solutions

Аналітичний огляд (жовтень 2017)

Тема номера: Тимчасовий ввіз автомобілів з іноземною реєстрацією: огляд пропонованих законодавчих рішень

Впровадження в Україні прозорого місцевого бюджету: досвід та виклики

Видання підготовлено в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ – за прозорі місцеві бюджети!», що виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», Фундацією «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Посольства Фінляндії в Україні.

Будьте в курсі!

Підпишіться на розсилку, щоб залишатися в курсі останніх новин, публікацій і матеріалів Фундації «Відкрите суспільство».

АНОНС брифінгу: Парадокси децентралізації: як знайти 100-200 млрд гривень для місцевих бюджетів

23.03.2015

24 березня 2015 року об 11:30 в Українському кризовому медіа-центрі (приміщення Українського дому) експерти проінформують про передумови успіху реформи децентралізації та пояснять як можна знайти 100-200 млрд грн для місцевих бюджетів, презентують Відкрите звернення до підписантів Коаліційної угоди та проінформують про сприйняття реформи децентралізації громадськими активістами у 6 містах Сходу та Півдня України.

Досі є принаймні дві важливі перепони на шляху фіскальної децентралізації та підвищення відповідальності місцевих політиків –  існуючий порядок сплати ПДФО та податку на нерухомість. Взяті зобов’язання щодо фіскальної децентралізації мають бути виконаними в 1 кварталі 2015 року,  а отже, фактично коаліціанти наближаються до фінішу.

Однак досі  на місцевому рівні залишаються передумови для перекладання відповідальності на центральну владу оскільки невиконанні зобов’язання щодо зміни порядку плати ПДФО та не реформовано податок на нерухомість у відповідності до європейської практики.

Звернення було підтримане Реанімаційним пакетом реформ. 

Скачать //Zvernennya_Fiscal_Decentralization1.pdf

Під час заходу будуть надані відповідні на наступні питання:

  • Коли можна очікувати збільшення в 2-3 рази надходжень місцевих бюджетів тобто вдасться отримати додатково 100-200 млрд. грн.? 
  • Що треба зробити на місцевому рівні аби прийшли інвестори?
  • Що треба аби бюджети вирішували проблеми громади, а посадові особи на місцевому рівні несли реальну відповідальність за брак результативності та неефективне витрачання коштів місцевого бюджету?
  • Що думають про реформу децентралізації громадські активісти та журналісти в 6-ти містах Сходу та Півдня України?

Іван Сікора  розповість про сприйняття реформи децентралізації в 6-ти містах Сходу та Півдня України (Харкові, Дніпропетровську, Запоріжжі, Херсоні, Миколаєві та Одесі) після обговорень, що стосувалися обговорення можливостей, які дає реформа децентралізації на місцевому рівні.

В прес-конференції візьмуть участь:

Іван Сікора - директор Фундації «Відкрите суспільство», експерт з питань бюджетної та антикорупційної політики, експерт «Реанімаційного пакету реформ – Київ

Юрій Ганущак - головний експерт групи із децентралізації Реанімаційного пакету реформ 

Тетяна Острікова - народний депутат, ВО "Самопоміч"

Докладна інформація про стан виконання обіцянок Коаліційної угоди щодо децентралізації додається (інфографіка додаватиметься.

В разі питань дзвонити за тел.: 050 382 4661 або писати:  osf55@ukr.net  Більше інформації: www.osf.org.ua

 

comments powered by Disqus