Фундація. Наші новини.

Чому нова урядова антикорупційна програма не дасть змогу виміряти прогрес України у боротьбі із корупцією?

понеділок, 27 квітня 2015 1211
Чомусь прийняття урядом нової антикорупційної програми залишилася непоміченим серед громадських експертів, активістів та журналістів. Про те, що програма була прийнята ще 4 квітня, стало відомо аж 24 квітня 2015 року зі слів посадовця Міністерства юстиції України під час публічного заходу «Що необхідно зробити для належного запуску Національного агентства з питань запобігання корупції?». Нова урядова антикорупційна програма не дасть змогу виміряти прогрес України у боротьбі із корупцією через ряд вад та недоліків.

 27 квітня 2015 р., 11.30 в Українському кризовому центрі (Український дім, вул.Хрещатик, 2).

 
Антикорупційна програма мала б стати важливим інструментом для вимірювання прогресу України у боротьбі із корупцією. Експертні оцінки Фундації «Відкрите суспільство» дають вагомі підстави стверджувати, що нова програма має наступні вади:


· повторення помилок, які були характерними для попередньої антикорупційної програми в частині переважно зосередження уваги на процесі,  а не на результатах;


· переважне ігнорування задекларованих стратегічних індикаторів Стратегії сталого розвитку "Україна - 2020", що була схвалена Президентом України;


· результативні показники не відповідають вимогам чинного законодавства, а самевимогам Закону України від 18.03.2004р. №1621-IV "Про державні цільові програми“, Порядку їх розробки та виконання.
 
Переважно були проігноровані пропозиції незалежної експертної організації Фундації «Відкрите суспільство», яка неодноразово надавала пропозиції до проекту програми.
 
Під час прес-конференції Фундація «Відкрите суспільство» оприлюднить звернення до  урядовців, які б мали контролювати дотримання вимог чинного законодавства при розробці таких важливих стратегічних документів, політичних сил та міжнародних організацій і експертів щодо необхідності всебічної та комплексної оцінки національної антикорупційної програми як важливого стратегічного документу на найближчі 3 роки.
 
У прес-конференції візьмуть участь:

Іван Сікора, колишній консультант Ради Європи, експерт  антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ (РПР) та «РПР для Києва», директор Фундації «Відкрите суспільство»,

До участі у прес-конференції запрошено керівника департаменту антикорупційної політики Міністерства юстиції України Роберта Сіверса.


В разі питань дзвони за тел.: 050 3824661 або писати:  osf55@ukr.net

 Докладніше про пропозиції Фундації «Відкрите суспільство» тут: 

Не повторювати помилок попередників у боротьбі із корупцією або як боротьбу із корупцією намазати на хліб ?