Події

Публікації

Аналітичний огляд (листопад 2017)

Тема номера: У фокусі - Державна допомога

Analitical Review No.4

Featuring: State Aid to Undertakings

Analitical Review No.3 (Octoner 2017)

Temporary import of vehicles with a foreign registration: an overview of the proposed legislative solutions

Аналітичний огляд (жовтень 2017)

Тема номера: Тимчасовий ввіз автомобілів з іноземною реєстрацією: огляд пропонованих законодавчих рішень

Впровадження в Україні прозорого місцевого бюджету: досвід та виклики

Видання підготовлено в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ – за прозорі місцеві бюджети!», що виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», Фундацією «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Посольства Фінляндії в Україні.

Будьте в курсі!

Підпишіться на розсилку, щоб залишатися в курсі останніх новин, публікацій і матеріалів Фундації «Відкрите суспільство».

Фундація «Відкрите суспільство» стала партнером проекту "Громадянське суспільство та медіа за прозорі місцеві бюджети!"

10.04.2015

В квітні 2015 року досягнуто домовленості про партнерство та стратегічну співпрацю в проекті Європейської комісії між Одеською організацією Комітету виборців України та Фундацією «Відкрите суспільство» в проекті "Громадянське суспільство та медіа за прозорі місцеві бюджети!", що реалізується за підтримки Європейської комісії та Посольства Фінляндії в Україні.

Проект спрямований на зміцнення спроможності місцевих громадських організацій та ЗМІ сприяти проведенню реформ та підвищенню прозорості формування та використання коштів місцевих бюджетів (до квітня 2015 року проект реалізовувався в партнерстві з Transparency International – Україна).

Протягом квітня експерт з питань бюджетної та антикорупційної політики Іван Сікора розпочав розробку методики моніторингу місцевих бюджетів щодо їх прозорості та доброчесності. На основі розробленої методики 21-24 травня в м. Одеса буде проведено тренінг для учасників громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!», які проведуть дослідження у 15 містах України. Партнерство включає близько 40 НУО та ЗМІ з 17 областей України.  

Фундація «Відкрите суспільство» є аналітичним центром, що займається питаннями публічних фінансів із акцентом на місцевих бюджетах. Організація першою в Україні стала  членом  Глобального руху за бюджетну прозорість, підзвітність та участь громадян у бюджетних процесах (The Global Budget Transparency, Accountability and Participation Movement (BTAP).

Фундація має 5-річний досвід аналізу бюджету м.Києва (найбільшого місцевого бюджету в Україні).

А також інші досягнення:

- В 2014 році (вперше в Києві) ініціювала та домоглася  проведення першого публічного громадського обговорення міського бюджету Києва.

- В 2014 році (першою в Україні) розробила візуалізований бюджет Києва для громадян, що дає змогу у простій формі ознайомитися із бюджетом столиці.

- В 2014 році (першою в Україні) проаналізувала міські цільові програми в м. Києві  з точки зору впливу на вирішення проблем, на які вони були спрямовані (Програми підтримки малого та середнього підприємництва, захисту та охорони земель тощо) та надала пропозиції міській владі щодо усунення вад та недоліків.

- Домоглася включення до порядку денного на національному та місцевому рівнях питання негативних наслідків прийняття нового Генплану Києва-2025 для громади Києва. Цей містобудівний документ має на меті легалізувати земельні махінації. Адвокаційна кампанія продовжується до цього часу.

- На запит політичної партії ВО «Самопоміч» надала пропозиції до Порядку розроблення, затвердження та виконання міських цільових програм, що готується депутатом Київради Максимом Гапчуком.

comments powered by Disqus