Фундація. Наші новини.

Фундація «Відкрите суспільство» стала партнером проекту "Громадянське суспільство та медіа за прозорі місцеві бюджети!"

п'ятниця, 10 квітня 2015 1183
В квітні 2015 року досягнуто домовленості про партнерство та стратегічну співпрацю в проекті Європейської комісії між Одеською організацією Комітету виборців України та Фундацією «Відкрите суспільство» в проекті "Громадянське суспільство та медіа за прозорі місцеві бюджети!", що реалізується за підтримки Європейської комісії та Посольства Фінляндії в Україні.

Проект спрямований на зміцнення спроможності місцевих громадських організацій та ЗМІ сприяти проведенню реформ та підвищенню прозорості формування та використання коштів місцевих бюджетів (до квітня 2015 року проект реалізовувався в партнерстві з Transparency International – Україна).

Протягом квітня експерт з питань бюджетної та антикорупційної політики Іван Сікора розпочав розробку методики моніторингу місцевих бюджетів щодо їх прозорості та доброчесності. На основі розробленої методики 21-24 травня в м. Одеса буде проведено тренінг для учасників громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!», які проведуть дослідження у 15 містах України. Партнерство включає близько 40 НУО та ЗМІ з 17 областей України.  

Фундація «Відкрите суспільство» є аналітичним центром, що займається питаннями публічних фінансів із акцентом на місцевих бюджетах. Організація першою в Україні стала  членом  Глобального руху за бюджетну прозорість, підзвітність та участь громадян у бюджетних процесах (The Global Budget Transparency, Accountability and Participation Movement (BTAP).

Фундація має 5-річний досвід аналізу бюджету м.Києва (найбільшого місцевого бюджету в Україні).

А також інші досягнення:

- В 2014 році (вперше в Києві) ініціювала та домоглася  проведення першого публічного громадського обговорення міського бюджету Києва.

- В 2014 році (першою в Україні) розробила візуалізований бюджет Києва для громадян, що дає змогу у простій формі ознайомитися із бюджетом столиці.

- В 2014 році (першою в Україні) проаналізувала міські цільові програми в м. Києві  з точки зору впливу на вирішення проблем, на які вони були спрямовані (Програми підтримки малого та середнього підприємництва, захисту та охорони земель тощо) та надала пропозиції міській владі щодо усунення вад та недоліків.

- Домоглася включення до порядку денного на національному та місцевому рівнях питання негативних наслідків прийняття нового Генплану Києва-2025 для громади Києва. Цей містобудівний документ має на меті легалізувати земельні махінації. Адвокаційна кампанія продовжується до цього часу.

- На запит політичної партії ВО «Самопоміч» надала пропозиції до Порядку розроблення, затвердження та виконання міських цільових програм, що готується депутатом Київради Максимом Гапчуком.