Події

Публікації

Аналітичний огляд (листопад 2017)

Тема номера: У фокусі - Державна допомога

Analitical Review No.4

Featuring: State Aid to Undertakings

Analitical Review No.3 (Octoner 2017)

Temporary import of vehicles with a foreign registration: an overview of the proposed legislative solutions

Аналітичний огляд (жовтень 2017)

Тема номера: Тимчасовий ввіз автомобілів з іноземною реєстрацією: огляд пропонованих законодавчих рішень

Впровадження в Україні прозорого місцевого бюджету: досвід та виклики

Видання підготовлено в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ – за прозорі місцеві бюджети!», що виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», Фундацією «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Посольства Фінляндії в Україні.

Будьте в курсі!

Підпишіться на розсилку, щоб залишатися в курсі останніх новин, публікацій і матеріалів Фундації «Відкрите суспільство».

Фундація "Відкрите суспільство" та РПР для Києва провели експертне обговорення бюджету міста Києва на 2016 рік

25.09.2015

Фундація «Відкрите суспільство» та Реанімаційний пакет реформ для Києва провели експертну дискусію «Бачення бюджету Києва на 2016 рік». Основою для обговорення стала доповідь директора Фундації «Відкрите суспільство» Івана Сікори.

25 вересня відбулася експертна дискусія «Бачення бюджету Києва на 2016 рік» за участі голови бюджетної комісії Київради Андрія Страннікова, директора Фундації «Відкрите суспільство» Івана Сікори та експертів групи Реанімаційний пакет реформ для Києва.

Основою для обговорення стала доповідь відомого експерта в сфері антикорупційної та бюджетної політики Івана Сікори щодо стану виконання існуючого бюджету Києва та бачення прогнозу надходжень на наступний рік. Частина пропозицій вже неодноразово надавалися міській владі експертами Фундації «Відкрите суспільство».

Було зроблено спробу порозумітися щодо оцінки тіньових ресурсів, які досі знаходяться поза офіційним бюджетом столиці та заходів, які необхідно вжити аби домогтися належного наповнення загального та спеціального фондів бюджету Києва. За результатами більш як 2-х годинної дискусії домовлено про узагальнення результатів експертного обговорення та  надання відкритих питань та пропозицій задля спрямування дискусії в конструктивне русло.

Іван Сікора висловив надію, що нарешті вдасться отримати  чіткі відповіді з боку міської влади щодо податкової бази на якій формується прогноз надходжень при формуванні статей земельний податок та орендна плата за землю, податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, збір за місця для паркування транспортних засобів, надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, надходження від відчуження майна, що знаходиться у комунальній власності, кошти від продажу землі, кошти пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд (малих архітектурних форм) в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва, кошти від плати за право тимчасового використання місць (для розташування об’єктів зовнішньої реклами), які перебувають у комунальній власності, кошти відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню на території міста Києва тощо.

Раніше Фундація «Відкрите суспільство» неодноразово надавала пропозиції міській владі щодо збільшення надходжень до бюджету столиці.

 

Протокол засідання 

Завантажити //31_Protokol_RPR_Kiiv_25.09.15_z_komentaryami_.pdf