Події

Публікації

Аналітичний огляд №6

Тема номера: Реформа державного управління в Україні в контексті європейської інтеграції

Analitical Review No.6

Theme: Public administration reform in Ukraine in the context of European integration

Аналітичний огляд №5

Тема номера: Електронні комунікації: чи можна очікувати прогресу у виконанні Угоди про асоціацію?

Analitical Review No.5

Electronic communications: Can we expect any progress in implementation of association agreement?

Екологічний податок від А до Я

У дослідженні проаналізовано основні елементи системи екологічного оподаткування в Україні, у тому числі історію становлення, сучасні тенденції та перспективи удосконалення практики екологічного податку. Крім того, досвід України порівняно з основними показниками екологічного оподаткування європейських країн. Автор визначає основні проблеми екологічного оподаткування та окреслює перспективи подальших досліджень.

Будьте в курсі!

Підпишіться на розсилку, щоб залишатися в курсі останніх новин, публікацій і матеріалів Фундації «Відкрите суспільство».

Громадські активісти Києва об’єдналися в мережу задля вирішення спільних проблем

26.09.2015

Конференція «Антикорупційна мережа Києва», яку організували експерти проекту «Антикорупційні ініціативи Києва», Рух «НІ ХАБАРНИЦТВУ!» та Фундація «Відкрите суспільство» дала старт об’єднанню різних ініціативних груп в столиці задля вирішення проблем, які пов’язані із корупцією.

26 вересня відбулася конференція «Антикорупційна мережа Києва», яку організували експерти проекту «Антикорупційні ініціативи Києва», Рух «НІ ХАБАРНИЦТВУ!» та Фундація «Відкрите суспільство» за підтримки ПРООН, МЗС Данії та БФ ЦГІ.  З ключовою вступною доповіддю про стан та перспективи боротьби із корупцією у Києві у сфері земельних відносин, управлінні комунальним майном та у бюджетній сфері виступив директор Фундації Іван Сікора. В доповіді проаналізовані основі корупційні ризики в сферах управління комунальною землею та майном столиці, зловживань пов’язаних із сплатою податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток підприємствами в тому числі підприємствами комунальної форми власності (КП), пайових внесків забудовниками та внесків підприємцями, які здійснюють підприємницьку діяльність із використанням  малих архітектурних форм (МАФ) тощо. Поряд із тим, що було зроблено командою В.Кличка, було чітко зазначено те, що досі так і не було зроблено командою Віталія Кличка протягом більше 1 року знаходження при владі В.Кличка.  Зокрема було звернуто увагу на корупційні ризики пов’язані із намаганнями команди Кличка «протягнути» Генплан Києва 2025, який фактично має легалізує масові земельні махінації через системне порушення чинного Генплану Києва 2020 та фактично нове старе положення про проведення інвестиційних конкурсів, що продовжує згубну практику  монополізації відбору інвестиційних ініціатив через КП «Київське інвестиційне агентство».

В конференції взяв участь представник Антикорупційної Ради при міському голові Києва Володимир Гой, відомий громадський активіст та журналіст Олексій Подолський, депутат Київради Олег Петровець, експерт в сфері архітектури Анатолій Фролов, представники ініціативних груп в сфері ЖКГ, незаконних забудов тощо. Домовлено про об’єднання різних ініціативних груп в столиці задля вирішення проблем, які пов’язані із корупцією.