Події

Публікації

Аналітичний огляд №6

Тема номера: Реформа державного управління в Україні в контексті європейської інтеграції

Analitical Review No.6

Theme: Public administration reform in Ukraine in the context of European integration

Аналітичний огляд №5

Тема номера: Електронні комунікації: чи можна очікувати прогресу у виконанні Угоди про асоціацію?

Analitical Review No.5

Electronic communications: Can we expect any progress in implementation of association agreement?

Екологічний податок від А до Я

У дослідженні проаналізовано основні елементи системи екологічного оподаткування в Україні, у тому числі історію становлення, сучасні тенденції та перспективи удосконалення практики екологічного податку. Крім того, досвід України порівняно з основними показниками екологічного оподаткування європейських країн. Автор визначає основні проблеми екологічного оподаткування та окреслює перспективи подальших досліджень.

Будьте в курсі!

Підпишіться на розсилку, щоб залишатися в курсі останніх новин, публікацій і матеріалів Фундації «Відкрите суспільство».

Фундація “Відкрите суспільство” презентувала адвокаційний кейс в рамках першого чесько-українського форуму “BarСamp”

24.11.2015

Сканадальне будівництво на Микільській Слобідці в Києві є яскаравою ілюстарцією корупції пов’язаної із маніпуляціями столичної влади із містобудівною документацією. Фундація “Відкрите суспільство” залучивши відомого експерта в сфері містобудування Віктора Глебу, розпочала адвокаційну кампанію в березні 2015 року. Вдалося включити питання до суспільного порядку денного. Згодом, рішенням суду, будівництво було зупинене.

23-24 листопада в Херсоні пройшов перший чесько-український форум “BarСamp”, який був присвячений розвитку громадянського суспільства та незалежної журналістики. Громадські активісти з різних куточків України, Словаччини, Чехії, Вірменії ділилися та обмінювалися досвідом ефективної реалізації громадських ініціатив та проектів. Від Фундації “Відкрите суспільство” виступила з презентацією Марина Гончарук.  Вона презентувала адвокаційну кампанію проти незаконного будівництва  комплексу “Сонячна Рив’єра” на Микільській Слобідці.

Скандальне будівництво на лівому березі Дніпра, біля станції метро Лівобережна, поруч Кафедрального собору греко-католицької громади є показовим прикладом застосування корупційних схем, пов’язаних з маніпуляціями із містобудівною документацією, ігноруванням Державних будівельних норм та природоохороного і земельного законодавства.

Виступ викликав значний інтерес в учасників BarСamp. За відгуками учасників першого чесько-українського форуму досвід протидії громади порушенням ії прав може бути корисним для інших ініціативних груп у великих містах, де особливо гостро стоїть ця проблема.

Після обрання Віталія Кличка міським головою попри рішення суду, скандальне будівництво знову відновилося, однак після публічних протестів громадських активістів, "Укрбуд" призупинив будівництво на Микільській Слобідці.