Події

Публікації

Аналітичний огляд (листопад 2017)

Тема номера: У фокусі - Державна допомога

Analitical Review No.4

Featuring: State Aid to Undertakings

Analitical Review No.3 (Octoner 2017)

Temporary import of vehicles with a foreign registration: an overview of the proposed legislative solutions

Аналітичний огляд (жовтень 2017)

Тема номера: Тимчасовий ввіз автомобілів з іноземною реєстрацією: огляд пропонованих законодавчих рішень

Впровадження в Україні прозорого місцевого бюджету: досвід та виклики

Видання підготовлено в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ – за прозорі місцеві бюджети!», що виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», Фундацією «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Посольства Фінляндії в Україні.

Будьте в курсі!

Підпишіться на розсилку, щоб залишатися в курсі останніх новин, публікацій і матеріалів Фундації «Відкрите суспільство».

Фундація “Відкрите суспільство” презентувала адвокаційний кейс в рамках першого чесько-українського форуму “BarСamp”

24.11.2015

Сканадальне будівництво на Микільській Слобідці в Києві є яскаравою ілюстарцією корупції пов’язаної із маніпуляціями столичної влади із містобудівною документацією. Фундація “Відкрите суспільство” залучивши відомого експерта в сфері містобудування Віктора Глебу, розпочала адвокаційну кампанію в березні 2015 року. Вдалося включити питання до суспільного порядку денного. Згодом, рішенням суду, будівництво було зупинене.

23-24 листопада в Херсоні пройшов перший чесько-український форум “BarСamp”, який був присвячений розвитку громадянського суспільства та незалежної журналістики. Громадські активісти з різних куточків України, Словаччини, Чехії, Вірменії ділилися та обмінювалися досвідом ефективної реалізації громадських ініціатив та проектів. Від Фундації “Відкрите суспільство” виступила з презентацією Марина Гончарук.  Вона презентувала адвокаційну кампанію проти незаконного будівництва  комплексу “Сонячна Рив’єра” на Микільській Слобідці.

Скандальне будівництво на лівому березі Дніпра, біля станції метро Лівобережна, поруч Кафедрального собору греко-католицької громади є показовим прикладом застосування корупційних схем, пов’язаних з маніпуляціями із містобудівною документацією, ігноруванням Державних будівельних норм та природоохороного і земельного законодавства.

Виступ викликав значний інтерес в учасників BarСamp. За відгуками учасників першого чесько-українського форуму досвід протидії громади порушенням ії прав може бути корисним для інших ініціативних груп у великих містах, де особливо гостро стоїть ця проблема.

Після обрання Віталія Кличка міським головою попри рішення суду, скандальне будівництво знову відновилося, однак після публічних протестів громадських активістів, "Укрбуд" призупинив будівництво на Микільській Слобідці.