Події

Публікації

Аналітичний огляд (листопад 2017)

Тема номера: У фокусі - Державна допомога

Analitical Review No.4

Featuring: State Aid to Undertakings

Analitical Review No.3 (Octoner 2017)

Temporary import of vehicles with a foreign registration: an overview of the proposed legislative solutions

Аналітичний огляд (жовтень 2017)

Тема номера: Тимчасовий ввіз автомобілів з іноземною реєстрацією: огляд пропонованих законодавчих рішень

Впровадження в Україні прозорого місцевого бюджету: досвід та виклики

Видання підготовлено в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ – за прозорі місцеві бюджети!», що виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», Фундацією «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Посольства Фінляндії в Україні.

Будьте в курсі!

Підпишіться на розсилку, щоб залишатися в курсі останніх новин, публікацій і матеріалів Фундації «Відкрите суспільство».

Як успішно адвокувати свої права у спорі із забудовником на прикладі будівництва на Микільській Слобідці в Києві

11.12.2015

Активісти та журналісти взнали як можна успішно адвокувати свої права у спорі із забудовником на прикладі будівництва на Микільській Слобідці в Києві

Директор Фундації "Відкрите суспільство" Іван Сікора розповів про кейс боротьби громади за свої права на прикладі будівництва на Микільській Слобідці в Києві під час зимової антикорупційної школи в Одесі, що проводилася Фрідом Хаус та Інститутом масової інформації.

 

Іван Сікора виступив під час сесії щодо громадських кампаній, яку модерував віце-президент Freedom House Роберт Херман. У своїй презентації він розповів про кейс боротьби громади за свої права на прикладі будівництва на Микільській Слобідці в Києві. Тема незаконних забудов в Києві набуває масштабів снігової кулі. Скандальне будівництво на Микільській Слобідці в Києві є яскравою ілюстрацією корупції пов’язаної із маніпуляціями столичної влади із містобудівною документацією. Що може та має робити місцева громади для захисту власних прав?

Фундація “Відкрите суспільство” залучивши відомого експерта в сфері містобудування Віктора Глебу та розпочала адвокаційну кампанію в березні 2015 року. Ця забудова на Микільській Слобідці є показовою. Тут і корупційні схеми пов’язані із  маніпуляціями із містобудівною документацією, і ігнорування елементарних вимоги та здорового глузду (висновок про те, що р.Дніпро є малою річкою і будувати можна в 50 метрах від берегу і тріщини на стінах кафедрального собору греко-католицької громади) природоохоронного та земельного законодавства. Тут і бездіяльність міського влади Києва та Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ).

Вдалося включити питання до суспільного порядку денного. Згодом, рішенням суду, будівництво було зупинене.