Фундація. Наші новини.

Громадські слухання щодо проект зонінгу центру Києва мають бути визнанні такими що не відбилися через порушення процедури та невідповідність проекту Зонінгу вимогами чинного законодавства

четвер, 28 січня 2016 1283
Фундація «Відкрите суспільство» надала пропозиції та зауваження від громадян та громадських організацій щодо проекту Плану зонування території (Зонінгу) міста Києва та звернулася до громадських організацій та громадян м. Києва, експертів, народних депутатів та депутатів Київської міської ради їх підтримати разом із ВІДКРИТИМ ЗВЕРНЕННЯМ Фундації «Відкрите суспільство» до київської громади та депутатів міської ради Києва щодо розробки Плану зонування м. Києва (Зонінгу), що було оприлюднене раніше.

Пропозиції та зауваження від громадян та громадських організацій щодо проекту Плану зонування території (Зонінгу) міста Києва

Ми, представники громадських організацій та громадяни м. Києва, експерти, народні депутати та депутати Київської міської ради підтримуємо Відкрите звернення до  київської громади та депутатів міської ради Києва щодо розробки Плану зонування м. Києва (Зонінгу), що булоініційоване 25.01.2016 року Фундацією «Відкрите суспільство» та висловлюємо занепокоєння намаганнями посадових осіб КМДА ввести в оману громадськість столиці  та грубими порушеннями чинного законодавства при проведені громадських слухань проекту Плану зонування території (Зонінгу) центральної планувальної зони міста Києва, що розпочалися 25 грудня 2015 року.

Нами зафіксовані порушення процедури підготовки Плану зонування території центральної планувальної зони міста Києва (далі – ЗОНІНГ) та невідповідність його змісту вимогами чинного законодавства, а саме, ст.17, ст.18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» оскільки зонінг розроблено на підставі проекту Генерального плану м. Києва, який НЕ затверджений та не пройшов громадські слухання і обговорення, а також  розробка зонінгу проведена без затвердженого історико-архітектурного опорного плану м. Києва.

Розробниками Зонінгу порушено Національні стандарти України, визначені Настановою ДСТУ-Н Б Б.1.1-12:2011 «Про склад та зміст плану зонування території (зонінг)», а саме:  

  1. Проігноровано функціональне зонування затвердженого Генерального плану розвитку м. Києва та його приміської зони до 2020 року;
  2. Не враховано адміністративні межі районів, сумісність землекористування та Схеми зонування ВСІЄЇ території  міста;
  3. Зонінг не відповідає Плану земельно-господарського устрою та містобудівного кадастру, виконаний на застарілій топографо-геодезичній підоснові.

План зонування - Зонінг розроблено на основі «Методики складання та зміст плану зонування території (зонінгу) міста Києва» (далі – МЕТОДИКА), яка не була затверджена Київською міською державною адміністрацією і не є підзаконним нормативно-правовим актом. Більше того, Методика не була своєчасно викладена у відкритий доступ для широких кіл громадськості, що є фактом обмеження доступу громадянськості до публічної інформації.

Маніпуляцією є факт, що «Методика складання та зміст плану зонування території (зонінгу) міста Києва» стосується всієї території м. Києва. В  частині визначення висотності Методика застосовується лише для зонування центральної частини Києва. Більше того, планувальні утворення  зазначенні в зонінгу не пов’язані із чинним адміністративним устроєм та історичними ареалами.

У відкритому доступі, в порушення п. 3 ст. 18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», немає графічних матеріалів проекту плану зонування: відображення інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва, узгодження меж зон з межами територій природних комплексів, смугами санітарно-захисних, санітарних, охоронних та інших зон обмеженого використання земель, червоними лініями, відображення меж прибережних захисних смуг і пляжних зон водних об’єктів, відсутній  опорний план території планувальних утворень.

Враховуючи вищезазначене та зважаючи на те, що після прийняття Зонінгу Київською міською радою буде знято мораторій на забудову центральної частини м. Києва ВИМАГАЄМО:

  1. Вважати громадські слухання  проекту Плану зонування території (Зонінгу) центральної планувальної зони міста Києва, що розпочалися 25 грудня 2015 року такими, що не відбулися оскільки вони проведенні із порушеннями вимог чинного законодавства.
  2. Підтримати ініціативу Фундації «Відкрите суспільство» щодо активізації громадського обговорення через громадську кампанію «Контролюємо Зонінг» з метою пояснити та обговорити питання надання та узагальнення зауважень до Плану зонування міста Києва від мешканців по кожному планувальному утворенню, зоні та територіальній підзоні задля попередження маніпулювання думкою громадян та введення їх в оману.
  3. Створити Координаційний центру громадянського контролю за діями влади у сфері містобудування та провести Відкритий Круглий стіл за участі громадських експертів  для формування пропозицій щодо внесення змін у Зонінг, Методику, Генплан Києва з врахуванням інтересів киян.
  4. Підтримати ініціативу Департаменту містобудування та архітектури КМДА провести громадські обговорення кожного планувального утворення центральної частини міста в термін до 20 травня 2016 року із вимогою їх проведення біля розташування наочних матеріалів, що розміщенні біля колонної зали Київської міської ради та з можливістю презентацій наукових досліджень громадських експертів.
  5. Провести обговорення «Методики складання та зміст плану зонування території (зонінгу) міста Києва» із незалежними експертами, депутатами Київради та громадськістю. Після обговорення винести зазначену Методику на сесію Київської міської ради оскільки на основі зазначених в Методиці підходів було розроблено саме План зонування території центральної частини м.Києва.

До тексту Пропозицій та зауваження від громадян та громадських організацій щодо проекту Плану зонування території (Зонінгу) міста Києва додається ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ  Фундації «Відкрите суспільство» до київської громади та депутатів міської ради Києва щодо розробки Плану зонування м. Києва (Зонінгу), що є відкритим для підписання.

ПІДТРИМУЮ пропозиції та зауваження від громадян та громадських організацій щодо проекту Плану зонування території (Зонінгу) центральної планувальної зони міста Києва:

 

Прізвище, ім’я та по-батькові, назва організації

Контактна інформація:

Електронна пошта та телефон

Підпис

 

 

 

В разі Вашої підтримки вищезазначених пропозицій та зауважень та ВІДКРИТОГО ЗВЕРНЕННЯ  Фундації «Відкрите суспільство» до київської громади та депутатів міської ради Києва щодо розробки Плану зонування м. Києва (Зонінгу) просимо писати на  електронну пошту: info@osf.org.ua