Аналітика. Парламент. Мажоритарники.

Львівські мажоритарники: виконання передвиборчих обіцянок на фоні браку реального впливу на ухвалення парламентських рішень

п'ятниця, 31 січня 2014 1507
Автор: Леся Шевченко
Із завершенням першого року парламентської каденції Фундація “Відкрите суспільство” підбиває проміжні підсумки виконання партіями і депутатами, обраними в мажоритарних округах, передвиборчих обіцянок у Верховній Раді України VІI скликання.

Львівські мажоритарники: виконання передвиборчих обіцянок на фоні браку реального впливу на ухвалення парламентських рішень

Із завершенням першого року парламентської каденції Фундація “Відкрите суспільство” підбиває проміжні підсумки виконання партіями і депутатами, обраними в мажоритарних округах, передвиборчих обіцянок у Верховній Раді України VІI скликання.

Дослідження роботи чинного парламенту показують, що переважна більшість обіцянок електоратові залишаються невиконаними: політичні партії реалізують приблизно 10% власних передвиборчих тез, а мажоритарники м.Львова в процесі виконання 7-15% обіцянок від кожного депутата.

Мажоритарники від «Свободи» старались виконати більше обіцянок порівняно із висуванцями від «Батьківщини»

Від м. Львова до Парламенту потрапило 4 депутати-мажоритарники. Двоє від ВО “Батькіщина” (М. Хміль та І. Васюник), та двоє від ВО “Свобода” (Ю. Михальчишин та І. Фаріон). Фундація “Відкрите Суспільство” проаналізувала їх законотворчу діяльність і ступінь виконання особистих передвиборчих програм.

Поміж заявленої четвірки - Ірина Фаріон ініціювала найбільше законопроектів, що відповідали її програмі (кожен другий її законопроект спрямовувався на виконання тез програми). Але найкращий показник виконання обіцянок у Юрія Михальчишина - 15% його обіцянок частково виконані у зв'язку з реєстрацією саме таких законопроектів, які спрямовані на виконання його обіцянок в його передвиборчій програмі. У поданих законопроектах, його законотворча діяльність протягом першого року була максимально спрямована на виконання своїх обіцянок на противагу 8% у Ірини Фаріон.

Порівняльна таблиця виконання передвиборних обіцянок жепутатами-мажоритарниками Львова протягом 12 грудня 2012 року - 12 грудня 2013 року

П. І.Б.

народного депутата

Обіцянки народних депутатів, обраних в одномандатних округах:

Законодавчі ініціативи

 

Депутат-

ські запити

Кількість ініціатив, що відповідає програмі

Всього обіцянок

з них:

Законо-проект

Поста-нова

Заява

 

Всього

Нере-альні

нещирі

Непослі-довні

у процесі виконання

%

Фаріон І.Д.

26

1

12

12

(ЧВ) 2

(7%)

11

9

-

21

18

6 з 11 (54%)

Михальчишин Ю.А.

26

1

11

11

(ЧВ) 4

(15%)

19

2

-

21

7

6 з 19 (31%)

Хміль М.М.

25

-

12

12

(ЧВ) 2

(8%)

12

6

-

18

3

2 з 12 (17%)

Васюник І.Г.

24

-

15

15

(ЧВ) 2

(8%)

16

8

-

24

11

3 з 16 (19%)

(скорочення: ЧВ - частково виконані)

Протягом першого року в парламенті опозиційні депутати були позбавлені реального впливу на ухвалення парламентських рішень, саме тому львівським мажоритарникам також за цей період не вдалося виконати жодної обіцянки. Але до таких об’єктивних обмежень, мажоритарникам від Львову ще й додано брак системного підходу при відстоюванні власних ініціатив у парламенті. Низький рівень політичних комунікацій не давав повного уявлення про стратегію відстоювання їх ідей та першочергових реформ, на яких вони базували свою передвиборну боротьбу. Дві основні переваги опозиційних сил протягом останнього року було поступово знівельовано: рівень ідеологічної риторики понизився, а моральний авторитет лідерів протягом року було піддано критиці (компромат на О.Тягнибока, І.Фаріон, А.Яценюка та В.Кличка ).

Про ідеологічне

Ідеологічна послідовність ВОС контрастувала з ідеологічною невиразністю її партнерів. Це посилило здатність ВОС інтеґрувати свої програмові вимоги у «порядок денний» опозиції і навіть поглинути її найбільш націоналістичну частину. Тема “вояків ОУН-УПА” була підхоплена і підтримана членами ВОБ - мажоритарниками Львова Хміль М.М та Васюник І.В. у законопроекті 2685, який передбачає надання статусу учасників бойових дій ветеранам руху опору – членам Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА)), що було однією з головних тем в перевиборчій риториці Свободи.

Обіцянки мажоритарників від Свободи мало відрізняються від партійних обіцянок

Більша частка передвиборчих обіцянок мажоритарників співпадала з передвиборчими тезами мажоритарників. Така тенденція спостерігається у мажоритарників по всій Україні.

Передвиборні програми двох мажоритарників ВО «Свобода» І.Фаріон та Ю.Михальчишина на 100% співпадають з тезами передвиборної програми їх партій. Програми ж інших двох мажоритарників від ВО «Батьківщина» М.Хіміля та І.Васюника містять окрім передвиборчих тез своєї партії ще й по 6 та 8, відповідно, обіцянок, що стосуються безпосередньо вирішення проблем їх виборчих округів.

Типову обіцянку всіх депутатів фракції ВОБ «оприлюднювати раз на рік свою декларацію про доходи та видатки» було порушено і Львівським мажоритарником І.Васюником. Депутат присягався у разі порушення обіцянки - написати заяву про складання депутатських повноважень. Наразі декларація за 2012 рік не оприлюднена.

Питання захисту української мови за рік так і не вдалося зрушити з місця

Популярною обіцянкою парламентських виборів-2012 було мовне питання. У передвиборних обіцянках мажоритарники Львова обіцяли: М.Хміль та І.Васюнник: “зроблю все можливе для захисту української мови як основи державності”, І.Фаріон та Ю.Михальчишин дали дві обіцянки: 1) “Скасувати антиукраїнський закон Ківалова-Колесніченка «Про засади державної мовної політики». Ухвалити натомість Закон «Про захист української мови»; 2) “Запровадити обов'язковий іспит з української мови для держслужбовців та кандидатів на виборні посади. Зобов'язати всіх держслужбовців вживати українську мову на роботі та під час публічних виступів”.

Цікавим є той факт, що жоден з них не увійшов до складу Міжфракційного об’єднання «За українську мову», створеного 22 березня 2013 року.

У заліку “мовних” обіцянок стали такі ініціативи львівських мажоритарників:

1) законопроект 1233 (Яворівський В.О., Матіос М.В., Фаріон І.Д., Бондаренко В.Д., Іллєнко А.Ю.), що передбачає запровадження порядку функціонування української мови як державної;

2) законопроект 3494 (Фаріон І.Д., Михальчишин Ю.А.), що передбачає встановлення обов'язковості володіння українською мовою посадовими та службовими особами органів державної влади та проведення атестації та пропонує встановити вимоги до посадових та службових осіб органів державної влади зобов’язані складати іспит з української мови для підтвердження необхідного рівня володіння нею під час виконання ними службових обов’язків;

3) законопроект 2601 (Фаріон І.Д., Михальчишин Ю.А.), передбачає встановлення кримінальну відповідальність за умисні дії, спрямовані проти державної мови, функціонування якої встановлено Конституцією України. Запропоновано посягання на державну мову кваліфікувати як замах на конституційний лад;

4) 10 депутатських запитів Фаріон І.Д. на відстоювання української мови.

Також І.Фаріон, виконуючи свою програмну обіцянку “скасувати оподаткування на україномовне книговидання” вирішила піти альтернативним шляхом. Одним законопроектом 2978 запроваджуються ставки мита на імпортну книжкову продукцію, а іншим 2979 у Бюджетному кодексі надходження від цього мита спрямовуються на поповнення фондів бібліотек книжками українського виробництва українською мовою.

За рік було апробовано і інші форми реалізації програмних положень щодо виконання «мовних» зобов’язань. Зокрема, фракція партії «Свобода» запровадила практику скандування «Українська!» під час виступів народних депутатів з трибуни парламенту російською мовою. Разом з тим, на сьогодні треба визнати, що реєстрацією законопроектів з виконання мовних обіцянок дії опозиції завершились.

Партії опозиції жодного разу не проводили масштабних парламентських дій – блокування трибуни, перешкоджання роботі парламенту – спрямованих на примушування Верховної ради України до скасування Закону України "Про засади державної мовної політики" та прийняття розробленого опозицією системного мовного закону.

Законотворчі ініціативи прибічників відновлення прав української мови в Парламенті так і залишаються деклараціями. Мовна тема втрачає актуальність в діяльності як депутатів від від опозиції, так і влади, попри те, що україномовні громадяни України не можуть задовольнити свої права на отримання послуг рідною мовою, а російськомовні не демонструють бажання активно боротися за свої права.

Викликає здивування ефективність роботи опозиційних депутатів, що очолюють та мають більшість в профільному Комітету ВРУ з питань культури і духовності, які за рік роботи не спромоглися не лише довести свій законопроект до сесійного залу (законопроект №1233), але й навіть розглянути його в «своєму» Комітеті.

Найбільшим лобістом інтересів Львова став І.Васюник

Тільки два мажоритарники обіцяли і почали виконувати свої обіцянки безпосередньо перед виборцями Львова в парламенті. І. Васюник разом із колегами по фракції та іншими опозиціонерами в рамках виконання обіцянки про прийняття закону «Про історичну центральну частину Львова», зареєстрував законопроект 3605, спрямований на збереження пам’яток культурної спадщини, внесених до Списку всесвітньої спадщини Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).

На виконання другої обіцянки щодо залучення інвестицій в економіку міста з метою створення нових робочих місць подано І.Васюником зареєстровано законопроект 2029а, законопроект 2030а з метою зарахування податку на доходи фізичних осіб до відповідних місцевих, законопроект 2535а на створення умов для збільшення доходної частини місцевих бюджетів та залучення інвестицій.

Щодо обіцянки про “загальнодержавну програму енергоощадних технологій для панельних будинків та програми оновлення внутрішньо-комунікаційних мереж” М.Хмілем було зареєстровано законопроект 2442 про Концепцію підвищення енергоефективності у сфері житлово-комунального господарства.

Пріоритети львівських мажоритарників у парламенті: соціальні та гуманітарні питання

М.Хміль запропонував змінити механізм перегляду розміру прожиткового мінімуму один раз на 3 роки (замість існуючого 1 раз на 5 років) у разі, якщо фактичний розмір прожиткового мінімуму перевищує офіційно затверджений більш як на 1% (законопроект № 2250). Така рекомендація, була сприйнята профільними Міністерствами як передчасна та недоцільна. Висновок головного комітету: рекомендувати прийняти за основу. На голосування законопроект ще не виносився.

Загалом представники опозиції в Верховній Раді переймалися переважно соціальними і гуманітарними питаннями (захисту української мови, заборони реклами тютюну, захистом інтересів заробітчан тощо).

Фундація «Відкрите суспільство» може констатувати практику забування політиками того, що вони щедро обіцяють на виборах практично одразу після оголошення результатів виборів. Виборцям варто не довіряти неконкретним або фантастичним обіцянкам, натомість – орієнтуватися на чіткі та вимірювані тези програм кандидатів. Політична відповідальність партій та мажоритарників має бути одним із важливих критеріїв при голосуванні на виборах, а тому Фундація прагне максимально інформувати виборців про результати їх роботи.

Як виконувала передвиборні обіцянки Фаріон Ірина Дмитрівна

Народний депутат Фаріон Ірина Дмитрівна

(обрана в одномандатному виборчому окрузі № 116 від Всеукраїнського об'єднання «Свобода»)

На службі у партії ВО «Свобода»

Протягом року роботи в парламенті Фаріон І.Д. ініціювала 11 проектів законів та 9 проектів постанов. Половина її ініціатив (6 законопроектів) стосувалися передвиборчих обіцянок – решта 46% парламентських пропозицій І.Фаріон стосувалися позапрограмних сфер.

Всі 100% передвиборчих обіцянок мажоритарниці співпало з прописаними обіцянками у передвиборній програмі політичної партії ВО «Свобода», що приймала участь у виборах-2012 в багатомандатних виборчих округах. А тому можна констатувати, що народний депутат Фаріон І.Д. не планувала поєднувати свою представницьку функцію в парламенті з лобіюванням інтересів «своїх виборців», натомість зосередивши свою парламентську роботу виключно на відстоювання позицій партії. Саме тому 50% програмних обіцянок І.Фаріон намагалися виконати інші народні депутати з опозиції (фракції ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода»), і не можуть бути зараховані як заслуга депутата-мажоритарника. Натомість, по тих законопроектах, де за календарний депутатський рік відбулось голосування і депутат мала змогу голосувати – то такі обіцянки вважаємо як щирі та послідовні. Саме тому, за рік роботи депутата в парламенті, 11 з 26 обіцянок вважаємо щирими та послідовними, з них 4 обіцянки – були популістськими.

Тільки 6 законопроектів відповідали її обіцянкам, та жоден з них не було навіть розглянуто на засіданнях профільних Комітетів.

Хоча тільки один з комітетів, до відання якого потрапив законопроект І.Фаріон — Комітет з питань культури і духовності очолює опозиціонер В.Кириленко, це не стало в нагоді для депутата при лобіюванні “МОВНОГО ПИТАННЯ”. До сьогодні цей Комітет не розглянув жодного законопроекту, що сприяв би відновленню справедливості щодо утисків української мови по-суті.

Реєстр.№

Суть законопроекту

Останній етап проходження ініціативи

1233

Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні

Надано на заміну (29.01.2013)

2601

Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо покарання за дії, спрямовані проти державної мови)

Надано для ознайомлення (26.03.2013)

3494

Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" (щодо обов'язкового володіння українською мовою посадовими та службовими особами органів державної влади)

Надано для ознайомлення (29.10.2013)

2978

Про внесення змін до Митного тарифу України (щодо ввізного мита на книжкову продукцію)

Надано для ознайомлення (16.05.2013)

2979

Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо ввізного мита на книжкову продукцію)

Надано для ознайомлення (16.05.2013)

1233

Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні

Надано на заміну (29.01.2013)

Посада формує порядок денний І.Фаріон

Третина законодавчих ініціатив(законопроекти та постанови) Фаріон Ірини (7 з 21) стосувалися посади Голови підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

1187-1

про вищу освіту

2066а

про внесення змін до Закону України "Про позашкільну освіту" щодо забезпечення конституційного права громадян України на безоплатність позашкільної освіти

2231а

про вилучення терміна "Велика Вітчизняна війна" з нормативно-правових актів України та навчальної літератури як такого, що спотворює історичну правду

2893

про внесення змін до постанов Верховної Ради України щодо збільшення розміру щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам України та Премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим

3275

про присудження щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів

3716

про призначення у 2014 році іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих вчених

3717

про присудження Премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2013 рік

Ще решта інтересів І.Фаріон, що були ініційовані в категорії поза-програмних обіцянок і стосувалися наступних сфер:

2127а

про внесення змін до Закону України "Про національні меншини в Україні" щодо нової редакцію базового Закону під назвою «Про національні меншини України та право на ідентичність та

- законодавче визначення критеріїв, відповідно до яких представники народів та національних груп можуть отримувати державну підтримку як національні меншини;

- формування правових засад самоврядування національних меншин та механізмів їх практичної участі в управлінні на територіях компактного проживання;

- підвищення ефективності використання виділених на підтримку національних меншин коштів, зокрема, залучення представників меншин до визначення обсягів, розподілу та контролю за використанням цих коштів.

2315

про внесення змін до статті 8 Кримінально-виконавчого кодексу України (щодо мови звернень та заяв засуджених) щодо "вилучення норми щодо обов’язкового перекладу відповідей на заяви і скарги засуджених", натомість введення норми про формування відповідей виключно українською мовою.

2609

про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відповідальності за жорстоке поводження з тваринами та порушення правил їх утримання).

4 проекти Постанов стосувалися відзначень річниць:

2886

про відзначення 100-річчя з дня заснування Карадазької біологічної станції - Карадазького природного заповідника Національної академії наук України

2416

про увічнення 330-ої річниці участі українців у Віденській битві

2925

про відзначення 105-річчя від дня народження Юрія Шевельова

3391

про відзначення 60-річчя подвигу героїв Кенгірського повстання

Депутатські запити Фаріон І.Д. протягом 12 грудня 2012 року – 12 грудня 2013 року: всього - 18 запитів

до Голови Верховної Ради

1) щодо відверто проросійської, проімперської й антизахідної спрямованості журналу "Депутатського клубу "Парламент" "Народний депутат".

до Кабінету Міністрів України:

2) про порушення вимог статті 10 Конституції України та Рішення Конституційного Суду України (справа про застосування української мови) від 14 грудня 1999 року №10-рп/99 щодо всебічного розвитку і функціонування української мови як державної ректором Національного аерокосмічного університету "Харківський авіаційний інститут" В.С.Кривцовим і викладачами цього вишу.

3) порушення вимог Конституції України в частині забезпечення функціонування та розвитку української мови, як державної, у всіх сферах суспільного життя та наявності дискримінаційних ознак на території Автономної Республіки Крим в частині здобуття освіти рідною мовою українцями, кримськими татарами та особами інших національностей, які проживають на відповідній території.

4) щодо позиції Кабінету Міністрів України з приводу заяви Першого заступника Міністра освіти і науки України Євгена Миколайовича Суліми стосовно виходу Міністерства освіти і науки України із засновників Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

5) про виконання доручення Президента України від 8 вересня 2012 року "Щодо удосконалення законодавчого забезпечення застосування мов в Україні" Кабінетом Міністрів України.

6) щодо неналежної відповіді Міністра культури України Леоніда Новохатька на депутатське звернення про агресивне антиукраїнство кіноальманахів "Мудаки" та "Україно, ґудбай!", підтриманих Державним агентством України з питань кіно.

7) щодо дискримінації української мови виробниками побутової техніки

8) щодо відзначення 150-річчя з дня народження Бориса Грінченка.

9) щодо можливої ліквідації середньої загальноосвітньої школи № 2 міста Ніжина Чернігівської області.

до Міністерства внутрішніх справ України щодо:

10) перевірки інформації про захоплення Українською православною церквою 75 об'єктів на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

11) перевірки інформації про захоплення Українською православною церквою 75 об'єктів на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

12) щодо порушення конституційного статусу української мови як державної і дискримінації громадян України за мовною ознакою суддями Донецького окружного адміністративного суду.

до Генеральної прокуратури України щодо:

13) неналежного виконання своїх обов'язків і неналежного реагування на депутатське звернення прокурора міста Харкова Євгена Поповича.

14) публічного приниження української мови, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, що несе загрози суверенітетові і територіальній цілісності держави, ректором Національного аерокосмічного університету "Харківський авіаційний інститут" Кривцовим і викладачами цього вишу.

15) щодо неналежного реагування Міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка на звернення про погрози фізичної розправи народного депутата України.

16) перевірки інформації про захоплення Українською православною церквою 75 об'єктів на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

17) стосовно бездіяльності посадових осіб прокуратури з відновлення конституційного права громадянина України Сергія Мельничука на одержання освіти державною мовою у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля.

18) щодо перевірки діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю "Новий світ", що знаходиться за адресою: місто Донецьк, вулиця Батищева, 2-А.

Досліджуваний період охоплює діяльність народного депутата України VІI скликання від початку роботи парламенту, з 12 грудня 2012 року - до 12 грудня 2013 року.

Аналіз передвиборних обіцянок народного депутата України Фаріон І.Д

(обрана в одномандатному виборчому окрузі №116 м. Львів)

 

 

Передвиборна обіцянка/зобов'язання

 

Критерії оцінки

 

Статус

 

Примітка

Реалізм

Щирість

Послідов-

ність

1

Моєю метою є побудова могутньої Української Держави на засадах соціальної та національної справедливості. Держави, яка посяде гідне місце серед провідних країн світу і забезпечить безупинний розвиток української нації.

-

+

+

НВ

Відстежується. Повторює програму ВО «Свобода».

Для досягнення цієї мети необхідно виконати два завдання:

2

І. Негайно конституційними методами усунути від влади режим олігархічної диктатури, ліквідувати наслідки його правління та не допустити реваншу.

 

-

 

+

 

+

 

НВ

 

Відстежується. Повторює програму ВО «Свобода».

3

ІІ. Утілити в життя чіткий план всеосяжних докорінних перетворень у державі згідно з ключовими положеннями Програми захисту українців за принципом: Своя влада – Своя власність – Своя гідність.

 

+

 

+

 

+

 

НВ

 

Відстежується. Повторює програму ВО «Свобода».

І. Усунення від влади режиму олігархічної диктатури та ліквідація наслідків його правління

4

Зупинити наступ олігархічної диктатури та не допустити узурпації влади режимом кримінально-олігархічних кланів. Унеможливити будь-які спроби конституційного перевороту. Протидіяти політичній корупції – купівлі народних депутатів.

+

-

-

НВ

Відстежується. Повторює програму ВО «Свобода».

5

Ухвалити закон про імпічмент Президента України.

+

-

-

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект №2220 (Яценюк-Кличко-Тягнибок) передбачає порядок проведення імпічменту Президента України.

Висновок головного комітету: за наслідками розгляду в першому читанні законопроект доцільно відхилити

 

6

Висловити недовіру та відправити у відставку Уряд Азарова-Тігіпка-Табачніка у повному складі.

+

+

+

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект (Яценюка-Кличка-Тягнибока) №3692 про відповідальність Кабінету Міністрів України.

Депутат проголосувала за, фракція «за» 36/36.

7

Скасувати зрадницькі «Харківські угоди».

+

-

-

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект 0035 (Яворівський В.О.) передбачає денонсацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

Висновок головного комітету до законопроекту поки відсутній. На голосування законопроект ще не виносився

 

8

Розслідувати законність приватизаційних процесів, ініційованих Урядом Азарова. Повернути у власність держави стратегічні підприємства.

+

-

-

НВ

 

Конкретні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

9

Протидіяти запровадженню ринку землі сільськогосподарського призначення.

+

+

+

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект 2363-1 (Сальдо В.В., Брайко С.Б., Гержков Ю.І., Карташов Є.Г., Любоненко Ю.В.), що передбачає зупинення дії заборони на відведення земельних ділянок, прийнятий парламентом.

Депутат проголосував проти, фракція «проти» 24/36

10

Скасувати антиукраїнський закон Ківалова-Колесніченка «Про засади державної мовної політики». Ухвалити натомість Закон «Про захист української мови».

+

+

+

ЧВ

Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект № 1233 (Яворівський В.О., Матіос М.В., Фаріон І.Д., Бондаренко В.Д., Іллєнко А.Ю.) передбачає запровадження порядку функціонування української мови як державної. Документ вручено на заміну.

Законопроект 1190 (Кириленко В.А.) передбачає скасування Закону «Про засади державної мовної політики».

Висновок головного комітету до законопроекту відсутній. На голосування законопроект ще не виносився

11

Відмінити несправедливу пенсійну реформу.

+

+

+

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект №1073 (Денісова Л.Л,. Сенченко А.В), спрямований на скасування пенсійної реформи. Висновок головного комітету: за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.

За результатами голосування законопроект не принято.

Депутат проголосувала «за», фракція «за» 36/36

12

Відмінити грабіжницький Податковий кодекс.

+

-

-

НВ

Конкретні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

ІІ. План всеосяжних докорінних перетворень

     

1. Своя влада: Докорінне очищення держапарату та відповідальне народовладдя замість свавілля можновладців і бутафорної «демократії»

13

Провести люстрацію влади.

+

+

+

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект №11287 (Заєць І.О., Джоджик Я.І., Давиденко А.А.) передбачав проведення люстрації щодо громадян України, які перебувають на керівних посадах в органах законодавчої, виконавчої, судової влади, правоохоронних органах в Україні чи претендують на зайняття таких посад. Проект відкликано.

 

Законопроект №2218 (Яценюк-Кличко-Тягнибок), що передбачав створення Національного антикорупційного бюро (спеціально уповноваженого органу по боротьбі з корупційними правопорушення, на який покласти на нього функції перевірки декларацій службовців (антикорупційної люстрації) не було прийнято. Депутат «за», фракція «за» 35/36

14

Запровадити в кримінальному законодавстві принцип «що вища державна посада, то вищий рівень відповідальності за скоєний злочин».

+

-

-

НВ

 

Конкретні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

15

Запровадити обрання місцевих суддів громадою строком на 5 років.

+

-

-

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект №2564а (Соболєв С.В.) передбачає запровадження процедури виборності суддів.

Висновок головного комітету до законопроекту поки що відсутній.

На голосування проект ще не виносився.

16

Забезпечити територіальним громадам право відкликати депутатів рад усіх рівнів, суддів місцевих судів та право висловити недовіру голові виконавчого комітету, землевпорядникові й керівникові відділу внутрішніх справ шляхом референдуму.

+

-

-

НВ

!!! Порядок відкликання депутатів місцевих рад вже передбачено Розділом V Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

 

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

 

Законопроект №2617а (Кличко В.В., Ковальчук В.А., Карпунцов В.В., Павленко Р.М., Чумак В.В.) (нова редакція Закону «Про всеукраїнський референдум») передбачає надання права місцевим громадам шляхом референдуму вирішувати широке коло питань місцевого значення, в тому числі відкликати з посад керівників місцевих владних структур.

Висновок головного комітету до законопроекту поки що відсутній. На голосування законопроект ще не виносився.

2. Своя власність: Могутній середній клас і соціальний захист замість панування олігархії та грабунку країни

17

Повернути до комунальної власності підприємства електро-, газо-, тепло- і водопостачання та водовідведення.

-

-

-

НВ

 

Конкретні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

18

Ліквідувати соціальну прірву між багатими та бідними, стимулюючи розвиток середнього класу, який становитиме не менше ніж 60% від працездатного населення.

 

-

 

-

 

-

 

НВ

 

Конкретні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

 

19

Запровадити прогресивну шкалу оподаткування за принципом: «малий бізнес – малі податки, великий бізнес – великі податки».

+

-

-

НВ

 

Конкретні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

20

Забезпечити пільгові умови повернення на Батьківщину всіх українських заробітчан. Зароблені ними гроші і майно вважати інвестиціями, які не оподатковуються.

+

-

-

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект 2535а (Парубій А.В., Васюник І.В., Гінка Я.Я., Дубневич Я.В., Канівець О.Л., Котеляк Л.Л., Кубів С.І., Пазиняк В.С., Хміль М.М., Чернега Р.Т., Шкварилюк В.В., Шлемко Д.В., Гладій В.І., Дирів А.Б., Сікора О.М.) передбачає звільнення від оподаткування доходів громадян України, які працюють за її межами.

Висновок головного комітету до законопроекту поки що відсутній. На голосування законопроект ще не виносився

21

Узалежнити пенсійний вік від середньої тривалості життя. Встановити пряму залежність розміру пенсії від стажу роботи.

+

+

+

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект №1096 (Сушкевич В.) пропонує частково врегулювати питання підвищення пенсій.

Висновок головного комітету омітету: прийняти за основу.

На голосування проект ще не виносився.

Законопроект №1073 (Денісова Л.Л. Сенченко А.В), спрямований на скасування пенсійної реформи, не отримав підтримки парламенту.

Висновок головного комітету: за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.

За результатами голосування законопроект не принято.

Депутат проголосував «за», фракція «за» 36/36

3. Своя гідність: Збереження національної ідентичності та відновлення історичної справедливості замість розгулу українофобії та реваншу радянської імперії

22

Ухвалити Закон «Про захист української мови».

+

+

+

ЧВ

Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект № 1233 (Яворівський В.О., Матіос М.В., Фаріон І.Д., Бондаренко В.Д., Іллєнко А.Ю.) передбачає запровадження порядку функціонування української мови як державної. Документ вручено на заміну.

Законопроект №2601 (Фаріон І.Д., Михальчишин Ю.А.), передбачає встановлення кримінальну відповідальність за умисні дії, спрямовані проти державної мови, функціонування якої встановлено Конституцією України. Запропоновано посягання на державну мову кваліфікувати як замах на конституційний лад.На розгляд не виносився.

Депутатський запит Фаріон І.Д. № 11/10-1106 до КМУ про порушення вимог Конституції України в частині забезпечення функціонування та розвитку української мови, як державної, у всіх сферах суспільного життя та наявності дискримінаційних ознак на території Автономної Республіки Крим в частині здобуття освіти рідною мовою українцями, кримськими татарами та особами інших національностей, які проживають на відповідній території.

23

Запровадити обов'язковий іспит з української мови для держслужбовців та кандидатів на виборні посади. Зобов'язати всіх держслужбовців вживати українську мову на роботі та під час публічних виступів.

+

+

+

ЧВ

Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект 3494 (Фаріон І.Д., Михальчишин Ю.А.) передбачає встановлення обов'язковості володіння українською мовою посадовими та службовими особами органів державної влади та проведення атестації та пропонує встановити вимоги до посадових та службових осіб органів державної влади зобов’язані складати іспит з української мови для підтвердження необхідного рівня володіння нею під час виконання ними службових обов’язків.

Висновок головного комітету віддати на доопрацювання. На голосування законопроект ще не виносився.

24

Визнати вояків ОУН-УПА учасниками національно-визвольної боротьби за державну Незалежність України.

+

-

-

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект 2685 (Парубій А.В., Васюник І.В., Гінка Я.Я., Дубневич Я.В., Канівець О.Л., Котеляк Л.Л., Кубів С.І., Пазиняк В.С., Хміль М.М.) передбачає надання статусу учасників бойових дій ветеранам руху опору – членам Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА)).

Висновок головного комітету до законопроекту поки що відсутній. На голосування законопроект ще не виносився.

25

Заборонити рекламу тютюнових виробів та алкогольних напоїв на всій території України.

+

-

-

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект 2491а (Кайда О.П., Вітів А.М., Янків І.Т., Сех І.І.) передбачає заборону реклами алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів та торговельних марок.

Висновок головного комітету до законопроекту поки відсутній. На голосування законопроект ще не виносився

26

Запровадити кримінальну відповідальність за пропаганду наркоманії та сексуальних збочень.

+

-

-

НВ

 

Конкретні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Як виконував передвиборні обіцянки Михальчишин Юрій Адріянович

Михальчишин Юрій Адріянович, обраний в одномандатному виборчому окрузі №118 міста Львова від Всеукраїнського Об'єднання "Свобода".

Протягом першого року роботи у ВРУ депутат ініціював 19 проектів законів та 2 проекти Постанов.

Шість ініціатив Ю.Михальчишина відповідали 4-ом заявленим на виборах обіцянкам. Перша ініціатива – на виконання обіцянки «про ухвалення Закону «Про захист української мови», друга – на виконання обіцянки про «запровадження обов'язкового іспиту з української мови для держслужбовців та кандидатів на виборні посади та зобов'язання всіх держслужбовців вживати українську мову на роботі та під час публічних виступів». Ще три ініціативи – на відповідали третій обіцянці «забезпечити пільгові умови повернення на Батьківщину всіх українських заробітчан. Зароблені ними гроші і майно вважати інвестиціями, які не оподатковуються». Шоста ініціатива – на виконання обіцянки про «заборону реклами тютюнових виробів та алкогольних напоїв на всій території України».

Всього на виборах у своєму мажоритарному окрузі Ю.Михальчишин надав 26 обіцянок, які повністю збігаються з тезами передвиборної програми партії ВО «Свобода». 11 обіцянок за рік роботи народного депутата все ще залишаються в категорії НЕПОСЛІДОВНИХ.

Одна третина законодавчих ініціатив, що відповідали обіцянкам:

1) покарання за дії, спрямовані проти державної мови (законопроект № 2601 про внесення змін до Кримінального кодексу України);

2) обов'язкового володіння українською мовою посадовими та службовими особами органів державної влади (законопроект № 3494 про внесення змін до Закону України "Про державну службу");

на захист прав трудових мігрантів було зареєстровано три законопроекти щодо:

3) пільг в оподаткуванні ввізним митом інвестицій трудових мігрантів (законопроект № 3610 щодо змін до Митного кодексу);

4) пільг в оподаткуванні ввізним митом інвестицій трудових мігрантів (законопроект № 3611 щодо змін до Податкового кодексу);

5) пільг в сплаті єдиного збору з інвестицій українських трудових мігрантів (законопроект № 3612);

на боротьбу з тютюновиробництвом:

6) заборона розміщення зразків тютюнових виробів на відкритих вітринах (законопроект № 2854 про внесення змін до статті 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" ).

Інша третина ініціатив стосувалася питань бюджету, щодо:

1) взяття бюджетних зобов'язань на здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян (законопроект №2075а)

2) підвищення фінансової самостійності місцевих бюджетів України (законопроект №2242а-1)

3) обслуговування місцевих бюджетів за доходами і видатками, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів та доходами і видатками спеціального фонду (законопроект № 2283);

4) підтримкою фізичних осіб - сільськогосподарських товаровиробників (законопроект № 2414а);

5) зарахування податку на доходи фізичних осіб до відповідного місцевого бюджету за податковою адресою платника податків-фізичної особи (законопроект №2527а);

6) перерозподілу видатків через зменшення державних витрат споживання в рамках заходів з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади" та збільшення видатків на розвиток національної науки (законопроект №2740);

Решта законопроектів стосувалися питань, щодо:

1) відновлення соціальної справедливості та наповнення бюджету Пенсійного фонду України за рахунок встановлення ставки збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 20 % від річного доходу фізичних осіб, які мають річний дохід понад 1 млн. гривень (законопроект № 2868);

2) про заборону збільшення розміру заробітної плати та інших матеріальних винагород народним депутатам України протягом чинності їхніх повноважень (законопроект № 3682);

3) відповідальності за жорстоке поводження з тваринами та порушення правил їх утримання (законопроект №2609 про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення);

4) підвищення відповідальності державних органів (законопроект № 2869 про внесення змін до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" );

5) врегулювання містобудівної діяльності" (законопроект № 2872);

6) стимулювання поліпшення демографічної ситуації в Україні (законопроект № 3212 про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" );

7) заборони використання синтетичних наркотиків метадону гідрохлориду і бупренорфіну гідрохлориду в замісній підтримувальній терапії (законопроект № 3473);

8) відзначення 130-річчя від дня народження Ольгерда Бочковського (проект Постанови № 3485);

9) вилучення терміну "Велика Вітчизняна війна" з нормативно-правових актів України та навчальної літератури як такого, що спотворює історичну правду (проект Постанови №2231а).

Депутатські запити: всього 7

до Кабінету Міністрів України:

- щодо фінансування виконаних робіт з реконструкції та ремонту автомобільних доріг комунальної власності в місті Львові в рамках Державної цільової програми з підготовки до Євро-2012;

- щодо вжиття невідкладних заходів з усунення наслідків ґрунтової та повітряної посухи 2013 року в Херсонській області;

до Міністерство аграрної політики та продовольства України щодо вжиття невідкладних заходів з усунення наслідків ґрунтової та повітряної посухи 2013 року в Херсонській області;

до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо неправомірних дій судді господарського суду Львівської області Наталії Левицької;

до Генеральної прокуратури України:

- щодо протиправності Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року №811-р "Про передачу майнового комплексу військового містечка №212 до сфери управління Львівської обласної державної адміністрації";

- щодо здійснення невідкладних заходів перевірки фактів порушення птахофабрикою в селі Східне Білозерського району Херсонської області вимог норм охорони навколишнього природного середовища, земельного, санітарно-екологічного, ветеринарного, охорони праці та трудового законодавств;

- стосовно надання правової оцінки бездіяльності Одеського міського голови Олексія Костусєва, який в ніч з 31 травня на 1 червня, не вживав заходів щодо попередження та ліквідації наслідків стихійного лиха, а розважався у нічному клубі.

Досліджуваний період охоплює діяльність народного депутата України VІI скликання від початку роботи парламенту, з 12 грудня 2012 року - до 12 грудня 2013 року.

Аналіз передвиборних обіцянок народного депутата України Михальчишина Ю.А.

(обраний в одномандатному виборчому окрузі №118 м. Львів)

 

 

Передвиборна обіцянка/зобов'язання

 

Критерії оцінки

 

Статус

 

Примітка

Реалізм

Щирість

Послідов-

ність

1

Моєю метою є побудова могутньої Української Держави на засадах соціальної та національної справедливості. Держави, яка посяде гідне місце серед провідних країн світу і забезпечить безупинний розвиток української нації.

 

-

 

+

 

+

 

НВ

 

Відстежується. Повторює програму ВО «Свобода».

Для досягнення цієї мети необхідно виконати два завдання:

2

І. Негайно конституційними методами усунути від влади режим олігархічної диктатури, ліквідувати наслідки його правління та не допустити реваншу.

 

-

 

+

 

+

 

НВ

 

Відстежується. Повторює програму ВО «Свобода».

3

ІІ. Утілити в життя чіткий план всеосяжних докорінних перетворень у державі згідно з ключовими положеннями Програми захисту українців за принципом: Своя влада – Своя власність – Своя гідність.

 

+

 

+

 

+

 

НВ

 

Відстежується. Повторює програму ВО «Свобода».

І. Усунення від влади режиму олігархічної диктатури та ліквідація наслідків його правління

4

Зупинити наступ олігархічної диктатури та не допустити узурпації влади режимом кримінально-олігархічних кланів. Унеможливити будь-які спроби конституційного перевороту. Протидіяти політичній корупції – купівлі народних депутатів.

+

+

+

НВ

Відстежується. Повторює програму ВО «Свобода».

5

Ухвалити закон про імпічмент Президента України.

+

+

+

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект №2220 (Яценюк-Кличко-Тягнибок) передбачає порядок проведення імпічменту Президента України.

Висновок головного комітету: за наслідками розгляду в першому читанні законопроект доцільно відхилити

 

6

Висловити недовіру та відправити у відставку Уряд Азарова-Тігіпка-Табачніка у повному складі.

+

+

+

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект (Яценюка-Кличка-Тягнибока) №3692 про відповідальність Кабінету Міністрів України. Рішення не прийнято.

Депутат проголосувала за, фракція «за» 36/36.

7

Скасувати зрадницькі «Харківські угоди».

+

-

-

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект 0035 (Яворівський В.О.) передбачає денонсацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

Висновок головного комітету до законопроекту поки відсутній. На голосування законопроект ще не виносився

 

8

Розслідувати законність приватизаційних процесів, ініційованих Урядом Азарова. Повернути у власність держави стратегічні підприємства.

+

-

-

НВ

 

Конкретні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

9

Протидіяти запровадженню ринку землі сільськогосподарського призначення.

+

+

+

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект 2363-1 (Сальдо В.В., Брайко С.Б., Гержков Ю.І., Карташов Є.Г., Любоненко Ю.В.), що передбачає зупинення дії заборони на відведення земельних ділянок, прийнятий парламентом.

Депутат не голосував (відсутній), фракція «проти» 24/36

10

Скасувати антиукраїнський закон Ківалова-Колесніченка «Про засади державної мовної політики». Ухвалити натомість Закон «Про захист української мови».

+

+

+

ЧВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект № 1233 (Яворівський В.О., Матіос М.В., Фаріон І.Д., Бондаренко В.Д., Іллєнко А.Ю.) передбачає запровадження порядку функціонування української мови як державної. Документ вручено на заміну.

 

Законопроект 1190 (Кириленко В.А.) передбачає скасування Закону «Про засади державної мовної політики».

Висновок головного комітету до законопроекту відсутній. На голосування законопроект ще не виносився

11

Відмінити несправедливу пенсійну реформу

 

+

 

+

 

+

 

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект №1073 (Денісова Л.Л. Сенченко А.В), спрямований на скасування пенсійної реформи, не отримав підтримки парламенту.

Висновок головного комітету: за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.

За результатами голосування законопроект не принято.

Депутат проголосував «за», фракція «за» 36/36

12

Відмінити грабіжницький Податковий кодекс.

 

+

 

-

 

-

 

НВ

 

Конкретні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

ІІ. План всеосяжних докорінних перетворень

1. Своя влада: Докорінне очищення держапарату та відповідальне народовладдя замість свавілля можновладців і бутафорної «демократії»

13

Провести люстрацію влади.

+

+

+

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект №11287 (Заєць І.О., Джоджик Я.І., Давиденко А.А.- депутати НУ-НС ВРУ 6 скликання) передбачав проведення люстрації щодо громадян України, які перебувають на керівних посадах в органах законодавчої, виконавчої, судової влади, правоохоронних органах в Україні чи претендують на зайняття таких посад. Проект відкликано.

 

Законопроект №2218 (Яценюк-Кличко-Тягнибок), що передбачав створення Національного антикорупційного бюро (спеціально уповноваженого органу по боротьбі з корупційними правопорушення, на який покласти на нього функції перевірки декларацій службовців (антикорупційної люстрації). Проект не було прийнято. Депутат «за», фракція «за» 35/36

 

 

14

Запровадити в кримінальному законодавстві принцип «що вища державна посада, то вищий рівень відповідальності за скоєний злочин».

+

-

-

НВ

 

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

15

Запровадити обрання місцевих суддів громадою строком на 5 років.

+

-

-

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект №2564а (Соболєв С.В.) передбачає запровадження процедури виборності суддів.

Висновок головного комітету до законопроекту поки що відсутній.

На голосування проект ще не виносився.

16

Забезпечити територіальним громадам право відкликати депутатів рад усіх рівнів, суддів місцевих судів та право висловити недовіру голові виконавчого комітету, землевпорядникові й керівникові відділу внутрішніх справ шляхом референдуму.

+

-

-

НВ

!!! Порядок відкликання депутатів місцевих рад вже передбачено Розділом V Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

 

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

 

Законопроект №2617а (Кличко В.В., Ковальчук В.А., Карпунцов В.В., Павленко Р.М., Чумак В.В.) (нова редакція Закону «Про всеукраїнський референдум») передбачає надання права місцевим громадам шляхом референдуму вирішувати широке коло питань місцевого значення, в тому числі відкликати з посад керівників місцевих владних структур.

Висновок головного комітету до законопроекту поки що відсутній. На голосування законопроект ще не виносився.

2. Своя власність: Могутній середній клас і соціальний захист замість панування олігархії та грабунку країни

17

Повернути до комунальної власності підприємства електро-, газо-, тепло- і водопостачання та водовідведення.

-

-

-

НВ

 

Конкретні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

18

Ліквідувати соціальну прірву між багатими та бідними, стимулюючи розвиток середнього класу, який становитиме не менше ніж 60% від працездатного населення.

 

-

 

-

 

-

 

НВ

 

Конкретні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

19

Запровадити прогресивну шкалу оподаткування за принципом: «малий бізнес – малі податки, великий бізнес – великі податки».

+

-

-

НВ

 

Конкретні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

20

Забезпечити пільгові умови повернення на Батьківщину всіх українських заробітчан. Зароблені ними гроші і майно вважати інвестиціями, які не оподатковуються.

+

+

+

ЧВ

Повторює програму ВО «Свобода».

В листопаді 2013 року зареєстровано три законопроекти Ю.Михальчишина щодо:

1) пільг в оподаткуванні ввізним митом інвестицій трудових мігрантів (законопроект № 3610 щодо змін до Митного кодексу);

2) пільг в оподаткуванні ввізним митом інвестицій трудових мігрантів (законопроект № 3611 щодо змін до Податкового кодексу);

3) пільг в сплаті єдиного збору з інвестицій українських трудових мігрантів (законопроект № 3612);

Всі законопроект ще на стадії ознайомлення.

 

Законопроект 2535а (Парубій А.В., Васюник І.В., Гінка Я.Я., Дубневич Я.В., Канівець О.Л., Котеляк Л.Л., Кубів С.І., Пазиняк В.С., Хміль М.М., Чернега Р.Т., Шкварилюк В.В., Шлемко Д.В., Гладій В.І., Дирів А.Б., Сікора О.М.) передбачає звільнення від оподаткування доходів громадян України, які працюють за її межами.

Висновок головного комітету до законопроекту поки що відсутній. На голосування законопроект ще не виносився.

21

Узалежнити пенсійний вік від середньої тривалості життя. Встановити пряму залежність розміру пенсії від стажу роботи.

+

+

+

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект №1096 (Сушкевич В.) пропонує частково врегулювати питання підвищення пенсій.

Висновок головного комітету омітету: прийняти за основу.

На голосування проект ще не виносився.

Законопроект №1073 (Денісова Л.Л. Сенченко А.В), спрямований на скасування пенсійної реформи, не отримав підтримки парламенту.

Висновок головного комітету: за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.

За результатами голосування законопроект не принято.

Депутат проголосував «за», фракція «за» 36/36

3. Своя гідність: Збереження національної ідентичності та відновлення історичної справедливості замість розгулу українофобії та реваншу радянської імперії

22

Ухвалити Закон «Про захист української мови».

+

+

+

ЧВ

Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект № 1233 (Яворівський В.О., Матіос М.В., Фаріон І.Д., Бондаренко В.Д., Іллєнко А.Ю.) передбачає запровадження порядку функціонування української мови як державної. Документ вручено на заміну.

Законопроект №2601 (Фаріон І.Д., Михальчишин Ю.А.), передбачає встановлення кримінальну відповідальність за умисні дії, спрямовані проти державної мови, функціонування якої встановлено Конституцією України. Запропоновано посягання на державну мову кваліфікувати як замах на конституційний лад.На розгляд не виносився.

23

Запровадити обов'язковий іспит з української мови для держслужбовців та кандидатів на виборні посади. Зобов'язати всіх держслужбовців вживати українську мову на роботі та під час публічних виступів.

+

+

+

ЧВ

Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект 3494 (Фаріон І.Д., Михальчишин Ю.А.) передбачає встановлення обов'язковості володіння українською мовою посадовими та службовими особами органів державної влади та проведення атестації та пропонує встановити вимоги до посадових та службових осіб органів державної влади зобов’язані складати іспит з української мови для підтвердження необхідного рівня володіння нею під час виконання ними службових обов’язків.

Висновок головного комітету віддати на доопрацювання. На голосування законопроект ще не виносився.

 

24

Визнати вояків ОУН-УПА учасниками національно-визвольної боротьби за державну Незалежність України.

+

-

-

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект 2685 (Парубій А.В., Васюник І.В., Гінка Я.Я., Дубневич Я.В., Канівець О.Л., Котеляк Л.Л., Кубів С.І., Пазиняк В.С., Хміль М.М.) передбачає надання статусу учасників бойових дій ветеранам руху опору – членам Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА)).

Висновок головного комітету до законопроекту поки що відсутній. На голосування законопроект ще не виносився.

25

Заборонити рекламу тютюнових виробів та алкогольних напоїв на всій території України.

+

+

+

ЧВ

Повторює програму ВО «Свобода».

Законопроект № 2854 (Ю. Михальчишина, М.Головка, Р.Кошулинського) щодо заборони розміщення зразків тютюнових виробів на відкритих вітринах) про внесення змін до статті 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

 

Законопроект 2491а (Кайда О.П., Вітів А.М., Янків І.Т., Сех І.І.) передбачає заборону реклами алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів та торговельних марок.

Висновок головного комітету до законопроекту поки відсутній. На голосування законопроект ще не виносився

26

Запровадити кримінальну відповідальність за пропаганду наркоманії та сексуальних збочень.

+

-

-

НВ

 

Конкретні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Як виконував передвиборчі обіцянки Васюник Ігор Васильович

Народний депутат Васюник Ігор Васильович

Обраний в одномандатному виборчому окрузі №117 міста Львова, фракція ВО «Батьківщина».

Протягом року І.Васюнник зареєстрував 16 проектів законів та 8 проектів Постанов. На виборах до парламенту пройшов з програмою, в якій налічувалося 24 обіцянки.

Три з 16-ти законопроектів стосуються передвиборчої програми. Решта 87,5% обіцянок залишаються без уваги. Одна обіцянка «оприлюднювати раз на рік свою декларацію про доходи та видатки» – грубо порушена, адже депутат присягався у разі порушення обіцянки - написати заяву про складання депутатських повноважень.

Деякі обіцянки повторюють тези передвиборчої програми партії ВО «Батьківщина», а тому по деяким з них проявили активність колеги по фракції, та дали змогу визначити його ЩИРІСТЬ та ПОСЛІДОВНІСТЬ в обіцянках - по його персональних голосуваннях. Саме тому, майже половина (16 з 24 обіцянок) було визначено щирими та послідовними, та все ж друга половина обіцянок залишається в анти-номінації та чекатиме «свого часу».

Перша обіцянка знайшла відображення у двох законопроектах №№ 2029а, 2030а щодо Концепції підвищення енергоефективності у сфері житлово-комунального господарства. Друга обіцянка – в законопроекті № 3605, спрямований на збереження пам’яток культурної спадщини, внесених до Списку всесвітньої спадщини Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).

Коливання інтересів народного депутата протягом останнього року стосувалися наступних законодавчих ініціатив щодо:

1) застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності фізичними особами-підприємцями, які здійснюють діяльність з надання нерухомого майна в оренду;

2) врегулювання окремих питань оподаткування податком на додану вартість операцій з відступлення права вимоги;

3) оподаткування доходів громадян України, які працюють за її межами;

4) уточнення сфери застосування Закону та удосконалення окремих положень про передачу гуртожитків у власність територіальних громад;

5) надання статусу учасників бойових дій ветеранам руху опору - членам Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА);

6) забезпечення інтересів територіальних громад, на території яких розташовані ділянки надр, що передаються у користування за угодою про розподіл продукції;

7) врегулювання окремих питань оподаткування операцій з реорганізації (створення юридичної особи) шляхом виділу;

8) уточнення складу доходу для платників єдиного податку та внесення змін до Податкового кодексу України;

9) спрощення порядку складання та подання фінансової звітності для суб'єктів мікропідприємництва;

10) дотримання бюджетної дисципліни та своєчасного перерахування міжбюджетних трансфертів;

11) забезпечення прозорості фінансування проектів і заходів за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку;

12) правового регулювання обігу корпоративних прав;

13) забезпечення права релігійних організацій та громадян на безперешкодне проведення релігійних обрядів та церемоній.

Проекти Постанов стосувалися наступних питань:

1) підготовку і відзначення 140-ліття діяльності Наукового товариства ім. Шевченка (НТШ)

2) вшанування пам'яті жертв Львівського єврейського гетто, концентраційного табору "Шталаг-328" та розстріляних професорів вищих Львівських шкіл

3) відзначення 100 років з часу дарування митрополитом Андреєм Шептицьким Національного музею у Львові українському народові та відкриття першої експозиції

4) відзначення 130 річниці від дня народження та 70 роковин смерті Омеляна Ковча

5) організацію та проведення заходів з відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі

6) відзначення 95-річчя з дня проголошення Західно-Української Народної Республіки

7) проголошення 2016 року в Україні Роком Івана Яковича Франка

8) відзначення 65-річчя від дня народження Героя України В.М.Івасюка

9) відзначення 750-річчя князювання Лева І Даниловича

10) проведення парламентських слухань на тему: "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків: проблеми та шляхи їх вирішення" (травень)

Депутатські запити: всього – 11 депутатських запитів.

До Кабінету Міністрів України:

- щодо непогашеної заборгованості міста Львова перед підрядними організаціями в рамках підготовки до Євро-2012

- невиконання плану заходів, спрямованих на відновлення діяльності Державного історико-архітектурного заповідника у місті Львові в межах об'єктів, включених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

- стосовно удосконалення порядку встановлення інвалідності медико-соціальними експертними комісіями.

- стосовно порушення конституційного права на житло мешканців гуртожитку Львівського державного університету фізичної культури

щодо недопущення необґрунтованого підвищення навантаження викладачів вищих навчальних закладів.

До Міністерства інфраструктури Українищодо безгосподарного утримання майна Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького".

До Генеральної прокуратури України:

- щодо негайного вжиття заходів із припинення рейдерського захоплення приватного майна, незаконного втручання у господарську діяльність підприємства з боку керівних працівників прокуратури міста Львова та Львівської області, безпідставного порушення кримінальних справ з метою залякати власника майна, а також із припинення корупційних дій з боку прокурора Львівської області та прокурора міста Львова.

- щодо нецільового використання Товариством з обмеженою відповідальністю "Львівавтокомплектація" плати мешканців гуртожитків колишнього Львівського автобусного заводу за житлово-комунальні послуги.

- щодо незаконної приватизації Відкритого акціонерного товариства "Львівський автобусний завод".

- щодо незаконного відчуження гуртожитків колишнього Львівського автобусного заводу

До Львівської міської ради щодо необхідності невідкладного завершення процедури передачі відомчого військового житла у власність територіальної громади міста Львова

Досліджуваний період охоплює діяльність народного депутата України VІI скликання від початку роботи парламенту, з 12 грудня 2012 року - до 12 грудня 2013 року.

Аналіз передвиборних обіцянок народного депутата України Васюнника І.В.

(обраний в одномандатному виборчому окрузі №117 м. Львів)

 

 

Передвиборна обіцянка/зобов'язання

Критерії оцінки

 

Статус

 

Примітка

Реалізм

Щирість

Послідов-

ність

1

Я підтримую встановлення влади народу над Президентом і депутатами через закони про імпічмент президента Януковича та закон про відкликання народного депутата, якщо останній не виконує своїх зобов’язань.

 

+

 

+

 

+

 

НВ

 

Відстежується.

 

Усвідомлюючи свою відповідальність перед Українським народом і Об`єднаною опозицією «Батьківщина», яка висунула мене кандидатом в народні депутати України, беру на себе такі зобов`язання:

2

1. Вступити до фракції Об’єднаної опозиції «Батьківщина» у Верховній Раді VII скликання та не виходити з неї протягом дії мандату, наданого мені виборцем.

+

+

+

В

Виконано та на момент оприлюднення – не порушено.

Депутат вступив до фракції 12 грудня 2012 р.

3

2. Голосувати лише особисто, підтримати закон про кримінальну відповідальність за голосування картками інших депутатів.

 

+

 

+

 

+

 

НВ

Відстежується.

Законопроектом №2001 (Яворівський В.) запропоновано встановити голосування підняттям руки у випадку змін до Конституції — документ було повернуто суб’єкту ініціативи на доопрацювання.

4

3. Особисто проголосувати за закони, спрямовані на виконання Програми Об'єднаної опозиції, зокрема за закон про процедуру імпічменту, за імпічмент Януковича та за закон про відкликання народного депутата.

 

+

 

+

 

+

 

НВ

Власні ініціативи відсутні.

Зареєстровано законопроект №2220 (Яценюк-Кличко-Тягнибок) про порядок імпічменту Президента України.

Висновок головного комітету: за наслідками розгляду в першому читанні законопроект доцільно відхилити

5

4. Дбати про свою людську і політичну репутацію, публікувати у ЗМІ регулярно, раз на рік свою декларацію про доходи та видатки.

+

-

-

НВ

На офіційній інтернет-сторінці депутата декларацію про доходи за 2012 рік !!!!! не оприлюднено!!!!!

6

У разі невиконання цих зобов’язань присягаюся написати заяву про складання депутатських повноважень.

 

+

 

-

 

-

 

НВ

 

Відстежується.

Я йду у депутати, щоб сприяти встановленню принципів, які запропонувала Об’єднана опозиція: Справедлива держава, Чесна влада, Гідне життя.

7

Я зроблю все від мене залежне, щоб звільнити Юлію Тимошенко, Юрія Луценка, усіх політичних в’язнів, припинити політичні репресії.

+

+

+

НВ

Власні ініціативи відсутні.

Юрія Луценка помилувано Указом Президента від 7 квітня 2013.

8

Кожен громадянин країни достойний гідного життя, повинен мати можливість працювати і гідно заробляти. Тому я підтримую Програму стимулювання економіки Об`єднаної опозиції.

+

+

+

НВ

Відстежується.

9

Людина має отримувати зарплату, яка відповідає сучасним потребам: прожитковий мінімум і мінімальна заробітна плата будуть доведені до 2400 грн., зарплата бюджетників буде збільшена щонайменше вдвічі.

+

-

-

НВ

Власні ініціативи відсутні.

Відсутність доступу політичної сили до важелів виконавчої влади унеможливлює подібні перетворення.

Законопроект 2250 (Яценюк А.П., Іванчук А.В., Петренко П.Д., Бурбак М.Ю., Хміль М.М.) передбачає порядок формування та перегляду розміру прожиткового мінімуму з метою його підвищення.Висновок головного комітету: рекомендувати прийняти за основу. На голосування законопроект ще не виносився

Часткове виконання обіцянки передбачено законопроектом № 2228 (Павловський А.М., Турчинов О.В., Денісова Л.Л., Бригинець О.М., Стець Ю.Я., Зелик Р.Б.), спрямованим на збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які підлягають обов'язковому державному соціальному страхуванню, на розмір ставки податку з доходів фізичних осіб, відповідності до рішення Конституційного Суду України.Висновок головного комітету: рекомендувати прийняти за основу.На голосування проект ще не виносився.

10

Будуть встановлені однакові правила нарахування пенсій для всіх та скасовані спеціальні пенсії. Її розмір буде залежати від трьох чинників: трудового стажу, умов праці та заробітку.

+

-

-

НВ

Власні ініціативи відсутні.

Законопроект №1096 (Сушкевич В.) пропонує частково врегулювати питання підвищення пенсій. Висновок головного комітету: прийняти за основу.На голосування проект ще не виносився.

Законопроект №1073 (Денісова Л.Л. Сенченко А.В), спрямований на скасування пенсійної реформи, не отримав підтримки парламенту.Висновок головного комітету: за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу. За результатами голосування законопроект не принято.

Депутат проголосував «за», фракція «за» 93/95

Законопроект №2221 (Яценюк-Кличко-Тягнибок) спрямований на ліквідацію необґрунтованих вільг і привілеїв топ-посадовців. Законопроект не прийнято.

Депутат проголосував «за», фракція 73/95

11

Ми гарантуємо усім доступність до якісної, сучасної освіти, встановимо законом обсяг медичних послуг, які надаватимуться безкоштовно.

+

-

-

НВ

 

Власні ініціативи відсутні.

 

12

У бідному суспільстві не повинно бути багатих посадовців, їх пільги будуть скасовані, а витрати на утримання органів влади будуть скорочені удвічі.

 

-

 

-

 

-

 

НВ

Власні ініціативи відсутні.

Законопроект №2221 (Яценюк-Кличко-Тягнибок) спрямпований на ліквідацію пільг і привілеїв топ-посадовців — ВР не підтримала законопроект.

Депутат «за», фракція «за» 73/95

13

Ми проведемо антикорупційну люстрацію – перевірку відповідності витрат і вартості майна чиновників задекларованим доходам. Нечесні будуть відповідати за законом.

 

+

 

-

 

-

 

НВ

Власні ініціативи відсутні.

Законопроект №2218 (Яценюк-Кличко-Тягнибок), що передбачав створення Національного антикорупційного бюро (спеціально уповноваженого органу по боротьбі з корупційними правопорушення, на який покласти на нього функції перевірки декларацій службовців) не було прийнято

Депутат «за», фракція «за» 78/95

14

Суд, прокуратура, міліція будуть захищати права людей, а не порушувати їх. Суддівський корпус буде тотально очищений. На посади суддів мають прийти молоді, освічені громадяни.

 

+

 

-

 

-

 

НВ

Власні ініціативи відсутні.

Законопроект №2724 (Князевич Р.П.) покликаний вдосконалити механізм виконання рішень КСУ. Висновок головного комітету: на доопрацювання.

Законопроекти №№2562а, 2563а, 2564а (Соболєв С.В.) передбачають запровадження процедур виборності керівників міліції, прокурорів і суддів. Висновки головних комітетів до законопроектів.поки що відсутній.

На голосування законопроекти ще не виносилися.

15

Ми повернемо народу розкрадене. Проведемо ревізію результатів державних закупівель та приватизації, здійснених нинішньою владою.

+

-

-

НВ

Власні ініціативи відсутні.

Законопроект №1213 (Власенко С.В.) про реприватизацію Укртелекому. Відкликано.

16

Я, як і всі мої однодумці по Об`єднаній опозиції, зроблю все можливе для захисту української мови як основи державності.

 

+

 

-

 

-

 

НВ

Власні ініціативи відсутні.

Законопроект № 1233 (Яворівський В.О., Матіос М.В., Фаріон І.Д., Бондаренко В.Д., Іллєнко А.Ю.) передбачає запровадження порядку функціонування української мови як державної. Документ вручено на заміну.

17

Я бачу Україну повноправним членом Європейської спільноти і працюватиму для цього.

         
 

Я добре знаю ті проблеми, що турбують жителів мого виборчого округу. Беру на себе зобов`язання перед своїми земляками домогтися:

 

18

- Відродження промислового статусу Львова (зокрема, у сфері високоточного приладобудування);

+

-

-

НВ

Власні ініціативи відсутні.

19

- Залучення інвестицій в економіку міста з метою створення нових робочих місць;

 

+

 

+

 

+

 

Законопроекти 2029а (Парубій А.В., Васюник І.В., Гінка Я.Я., Дубневич Я.В., Канівець О.Л., Котеляк Л.Л., Кубів С.І., Пазиняк В.С., Хміль М.М.), 2030а (Парубій А.В., Васюник І.В., Гінка Я.Я., Дубневич Я.В., Канівець О.Л., Котеляк Л.Л., Кубів С.І., Пазиняк В.С., Хміль М.М.), 2535а (Парубій А.В., Васюник І.В., Гінка Я.Я., Дубневич Я.В., Канівець О.Л., Котеляк Л.Л., Кубів С.І., Пазиняк В.С., Хміль М.М., Чернега Р.Т., Шкварилюк В.В., Шлемко Д.В., Гладій В.І., Дирів А.Б., Сікора О.М.) спрямовані на створення умов для збільшення доходної частини місцевих бюджетів, залучення інвестицій

Висновки головних комітетів до законопроектів поки що відсутні.

На голосування законопроекти ще не виносилися.

20

- Створення сприятливих умови для перспективної молоді для забезпечення розвитку нації та зупинення міграції населення;

 

+

 

-

 

-

 

НВ

 

Власні ініціативи відсутні.

21

- Зниження тарифів на послуги ЖКГ для населення Львова;

 

+

 

-

 

-

 

НВ

 

Власні ініціативи відсутні.

22

- Лобіювання прийняття закону «Про історичну центральну частину Львова», недопущення виключення центральної частини Львова зі списку світової спадщини ЮНЕСКО;

 

+

 

+

 

+

 

НВ

Законопроект 3605 (Васюник І.В., Кириленко В.А., Кубів С.І., Хміль М.М., Бригинець О.М., Матіос М.В.) спрямований на збереження пам’яток культурної спадщини, внесених до Списку всесвітньої спадщини Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО)».

Висновок головного комітету до законопроекту поки що відсутній. На голосування законопроект ще не виносився.

23

- Залучення інвестицій для розвитку транспортної інфраструктури Львова;

 

+

 

-

 

-

 

НВ

 

Власні ініціативи відсутні.

24

- Промоція статусу Львова як туристичного та культурного центру України;

 

+

 

-

 

-

 

НВ

 

Відстежується.

25

- Відстоювання інтересів профспілок Львівщини.

+

+

+

НВ

Відстежується.

               

Як виконує обіцянки Хміль Михайло Михайлович

Народний депутат Хміль Михайло Михайлович

(обраний в одномандатному виборчому окрузі №115 міста Львів)

Протягом року М. Хміль зареєстрував 13 проектів законів та 6 проектів Постанов. На виборах до парламенту пройшов з програмою, в якій налічувалося 23 обіцянки.

2 з 13-ти законопроектів стосуються передвиборчої програми. Решта 91% обіцянок залишаються без уваги.

Деякі обіцянки повторюють тези передвиборчої програми партії ВО «Батьківщина», а тому по деяким з них проявили активність колеги по фракції, та дали змогу визначити його ЩИРІСТЬ та ПОСЛІДОВНІСТЬ в обіцянках по його персональних голосуваннях. Саме тому, майже половина (12 з 23 обіцянок) було визначено щирими та послідовними, та все ж друга половина обіцянок залишається в антиномінації та чекатимуть «свого часу».

Перша обіцянка знайшла відображення у законопроекті № 2442 щодо Концепції підвищення енергоефективності у сфері житлово-комунального господарства (законопроект. Друга обіцянка – в законопроекті № 2250 щодо порядку формування та перегляду розміру прожиткового мінімуму.

Коливання інтересів народного депутата протягом останнього року стосувалися щодо наступних законодавчих ініціатив:

1) зарахування податку на доходи фізичних осіб до відповідних місцевих бюджетів за фактичним місцезнаходженням структурних та відокремлених підрозділів юридичної особи (законопроект № 2029а);

2) оподаткування доходів громадян України, які працюють за її межами (законопроект 2535а);

3) забезпечення прозорості фінансування проектів і заходів за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (законопроект 3496);

4) дотримання бюджетної дисципліни та своєчасного перерахування міжбюджетних трансфертів (законопроект 3268);

5) посилення соціального захисту громадян, які отримують допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (2813)

6) забезпечення трудових прав молоді (законопроект 2433);

7) ринку житлово-комунальних послуг (законопроект 2440);

8) моніторингу цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення (законопроект 2432);

9) збереження пам'яток культурної спадщини, внесених до Списку всесвітньої спадщини ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) (3605);

10) правового регулювання обігу корпоративних прав (законопроект 3667);

11) надання статусу учасників бойових дій ветеранам руху опору - членам Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА) (2685).

Один проект Постанови став чинним актом. Проекти Постанов стосувалися:

1) вшанування пам'яті жертв Львівського єврейського гетто, концентраційного табору "Шталаг-328" та розстріляних професорів вищих Львівських шкіл;

2) організацію та проведення заходів з відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі;

3) відзначення 100-річчя з часу заснування Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької-(Постанову підписано (24.09.2013);

4) відзначення 95-річчя з дня проголошення Західно-Української Народної Республіки;

5) проголошення 2016 року в Україні Роком Івана Яковича Франка;

6) відзначення 65-річчя від дня народження Героя України В.М.Івасюка.

Депутатські запити: всього 3

до Кабінету Міністрів України:

- щодо непогашеної заборгованості міста Львова перед підрядними організаціями в рамках підготовки до Євро-2012.

до Генерального прокуратура України щодо:

- негайного вжиття заходів із припинення рейдерського захоплення приватного майна, незаконного втручання у господарську діяльність підприємства з боку керівних працівників прокуратури міста Львова та Львівської області, безпідставного порушення кримінальних справ з метою залякати власника майна, а також із припинення корупційних дій з боку прокурора Львівської області та прокурора міста Львова.

- стосовно притягнення до відповідальності спеціаліста з питань проведення судово-економічних експертиз Євгенії Ліщинської.

Досліджуваний період охоплює діяльність народного депутата України VII скликання від початку роботи парламенту, з 12 грудня 2012 року - до 12 грудня 2013 року.

Аналіз передвирорних обіцянок народного депутата України Хміля М.М.

(обраний в одномандатному виборчому окрузі №115 м. Львів)

 

 

 

Передвиборна обіцянка/зобов'язання

 

Критерії оцінки

 

Статус

 

Примітка

Реалізм

Щирість

Послідов-

ність

1

Я підтримую встановлення влади народу над Президентом і депутатами через закони про імпічмент президента Януковича та закон про відкликання народного депутата, якщо останній не виконує своїх зобов’язань.

 

+

 

+

 

+

 

НВ

 

Відстежується.

Усвідомлюючи свою відповідальність перед Українським народом і Об’єднаною опозицією «Батьківщина», яка висунула мене кандидатом в народні депутати України, беру на себе такі зобов’язання:

2

1. Вступити до фракції Об’єднаної опозиції «Батьківщина» у Верховній Раді VII скликання та не виходити з неї протягом дії мандату, наданого мені виборцем.

 

+

 

+

 

+

 

НВ

Відстежується.

Виконано та на момент оприлюднення – не порушено.

Депутат вступив до фракції 12 грудня 2012 р.

Власні ініціативи відсутні.

 

 

3

2. Голосувати лише особисто, підтримати закон про кримінальну відповідальність за голосування картками інших депутатів.

 

+

 

+

 

+

 

НВ

Відстежується.

Власні ініціативи відсутні.

Законопроектом іншого депутата №2001 (Яворівський В.) запропоновано встановити голосування підняттям руки у випадку змін до Конституції — документ було повернуто суб’єкту ініціативи на доопрацювання

 

4

3. Особисто проголосувати за закони, спрямовані на виконання Програми Об’єднаної опозиції, зокрема за закон про процедуру імпічменту, за імпічмент Януковича та за закон про відкликання народного депутата.

 

+

 

+

 

+

 

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Свобода».

Зареєстровано законопроект №2220 (Яценюк-Кличко-Тягнибок) про порядок імпічменту Президента України.

Висновок головного комітету: за наслідками розгляду в першому читанні законопроект доцільно відхилити.

 

5

4. Дбати про свою людську і політичну репутацію, публікувати у ЗМІ регулярно, раз на рік свою декларацію про доходи та видатки.

 

+

 

+

 

+

 

ЧВ

Депутатом оприлюднено декларацію про доходи і витрати за 2012 рік .

 

6

У разі невиконання цих зобов’язань присягаюся написати заяву про складання депутатських повноважень.

 

+

 

+

 

+

 

НВ

 

Відстежується.

7

Я йду у депутати, щоб сприяти встановленню принципів, які запропонувала Об’єднана опозиція: Справедлива держава, Чесна влада, Гідне життя.

 

+

 

+

 

+

 

НВ

 

Відстежується.

8

Я зроблю все від мене залежне, щоб звільнити Юлію Тимошенко, Юрія Луценка, усіх політичних в’язнів, припинити політичні репресії.

 

+

 

+

 

+

 

НВ

Юрія Луценка помилувано Указом Президента від 7 квітня 2013.

9

Кожен громадянин країни достойний гідного життя, повинен мати можливість працювати і гідно заробляти. Тому я підтримую Програму стимулювання економіки Об`єднаної опозиції.

 

+

 

+

 

+

 

НВ

Відстежується.

 

10

Людина має отримувати зарплату, яка відповідає сучасним потребам: прожитковий мінімум і мінімальна заробітна плата будуть доведені до 2400 грн., зарплата бюджетників буде збільшена щонайменше вдвічі.

 

+

 

+

 

+

 

ЧВ

Повторює програму ВО «Батьківщина».

Законопроект № 2250, (Яценюк А.П., Іванчук А.В., Петренко П.Д., Бурбак М.Ю., Хміль М.М.) що визначає механізм перегляду розміру прожиткового мінімуму один раз на три роки (замість існуючого 1 раз на 5 років) у разі, якщо фактичний розмір прожиткового мінімуму перевищує офіційно затверджений більш як на 1%. Рекомендація Комітету: прийняти за основу, попри зауваження всіх профільних Міністерств про його передчасність та недоцільність.

Висновок головного комітету: рекомендувати прийняти за основу. На голосування законопроект ще не виносився

 

Відсутність доступу політичної сили до важелів виконавчої влади унеможливлює подібні перетворення.

 

Часткове виконання обіцянки передбачено законопроектом інших депутатів № 2228 (Павловський А.М., Турчинов О.В., Денісова Л.Л., Бригинець О.М., Стець Ю.Я., Зелик Р.Б.), спрямованим на збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які підлягають обов'язковому державному соціальному страхуванню, на розмір ставки податку з доходів фізичних осіб, відповідності до рішення Конституційного Суду України.

Висновок головного комітету: рекомендувати прийняти за основу.На голосування проект ще не виносився

 

11

Будуть встановлені однакові правила нарахування пенсій для всіх та скасовані спеціальні пенсії. Її розмір буде залежати від трьох чинників: трудового стажу, умов праці та заробітку.

 

+

 

-

 

-

 

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Батьківщина».

 

Законопроект №1096 (Сушкевич В.) пропонує частково врегулювати питання підвищення пенсій.

Висновок головного комітету омітету: прийняти за основу.

На голосування проект ще не виносився.

Законопроект №1073 (Денісова Л.Л. Сенченко А.В), спрямований на скасування пенсійної реформи, не отримав підтримки парламенту.

Висновок головного комітету: за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.

За результатами голосування законопроект не принято.

Депутат проголосував «за», фракція 93/95.

 

Законопроект №2221 (Яценюк-Кличко-Тягнибок) спрямований на ліквідацію необґрунтованих вільг і привілеїв топ-посадовців. Законопроект не прийнято.

Депутат проголосував «за», фракція 73/95

 

12

Ми гарантуємо усім доступність до якісної, сучасної освіти, встановимо законом обсяг медичних послуг, які надаватимуться безкоштовно.

 

+

 

-

 

-

 

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Батьківщина».

 

13

У бідному суспільстві не повинно бути багатих посадовців, їх пільги будуть скасовані, а витрати на утримання органів влади будуть скорочені удвічі.

 

+

 

+

 

+

 

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Батьківщина».

 

Законопроект №2221 (Яценюк-Кличко-Тягнибок) спрямований на ліквідацію пільг і привілеїв топ-посадовців — ВР не підтримала законопроект.

Депутат «за», фракція «за» 73/95

 

14

Ми проведемо антикорупційну люстрацію – перевірку відповідності витрат і вартості майна чиновників задекларованим доходам. Нечесні будуть відповідати за законом.

 

+

 

-

 

-

 

НВ

Власні ініціативи відсутні. Повторює програму ВО «Батьківщина».

Законопроект №2218 (Яценюк-Кличко-Тягнибок), що передбачав створення Національного антикорупційного бюро (спеціально уповноваженого органу по боротьбі з корупційними правопорушення, на який покласти на нього функції перевірки декларацій службовців) не було прийнято

Депутат «за», фракція «за» 78/95

15

Суд, прокуратура, міліція будуть захищати права людей, а не порушувати їх. Суддівський корпус буде тотально очищений. На посади суддів мають прийти молоді, освічені громадяни.

 

+

 

-

 

-

 

НВ

Власні ініціативи відсутні.

Законопроект №2724 (Князевич Р.П.) покликаний вдосконалити механізм виконання рішень КСУ.

Висновок головного комітету: на доопрацювання

 

Законопроекти №№2562а, 2563а, 2564а (Соболєв С.В.) передбачають запровадження процедур виборності керівників міліції, прокурорів і суддів.

Висновки головних комітетів до законопроектів

поки що відсутні.

На голосування законопроекти ще не виносилися

 

16

Ми повернемо народу розкрадене. Проведемо ревізію результатів державних закупівель та приватизації, здійснених нинішньою владою.

 

+

 

-

 

-

 

НВ

Власні ініціативи відсутні.

Законопроект №1213 (Власенко С.В.) про реприватизацію Укртелекому відкликано

 

17

Я, як і всі мої однодумці по Об`єднаній опозиції, зроблю все можливе для захисту української мови як основи державності.

 

+

 

-

 

-

 

НВ

Власні ініціативи відсутні.

Законопроект № 1233 (Яворівський В.О., Матіос М.В., Фаріон І.Д., Бондаренко В.Д., Іллєнко А.Ю.) передбачає запровадження порядку функціонування української мови як державної. Документ вручено на заміну

18

Я бачу Україну повноправним членом Європейської спільноти і працюватиму для цього.

 

+

 

-

 

-

 

НВ

 

Власні ініціативи відсутні.

 

 

Я добре знаю ті проблеми, що турбують жителів мого виборчого округу. Беру на себе зобов’язання перед своїми земляками домогтися:

19

Загальнодержавної програми енергоощадних технологій для панельних будинків та програми оновлення внутрішньо-комунікаційних мереж.

 

+

 

+

 

+

 

НВ

Законопроектом 2442 (Яценюк А.П., Петренко П.Д., Кубів С.І., Шкварилюк В.В., Бурбак М.Ю., Іванчук А.В., Хміль М.М.) запропоновано Концепцію підвищення енергоефективності у сфері житлово-комунального господарства.

Висновок головного комітету до законопроекту:

прийняти за основу та доопрацювати до розгляду у другому читанні.

На голосування законопроект ще не виносився

 

20

Розширення мережі дошкільних навчальних закладів.

 

+

 

-

 

-

 

НВ

Власні ініціативи відсутні.

21

Унеможливлення корупційних втручань шляхом впровадження електронної черги.

 

+

 

-

 

-

 

НВ

Власні ініціативи відсутні.

22

Залучення інвестицій для відродження старих підприємств шляхом перетворення їх у ділові центри, що забезпечить умови для створення робочих місць у сфері послуг, ІТ-технологій і самозайнятості населення.

 

+

 

-

 

-

 

НВ

Власні ініціативи відсутні.

23

Державної програми підтримки екологічно безпечних підприємств у галузі харчової та легкої промисловості, що дозволить відродити потужності місцевого виробника.

 

+

 

-

 

-

 

НВ

Власні ініціативи відсутні.

24

Повної заборони реклами алкогольних й тютюнових виробів. Розробки державної програми фізичного і духовного розвитку, пропагування здорового способу життя.

 

+

 

-

 

-

 

НВ

Власні ініціативи відсутні.

Законопроект 2491а (Кайда О.П., Вітів А.М., Янків І.Т., Сех І.І.) передбачає заборону реклами алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів та торговельних марок.

Висновок головного комітету до законопроекту поки відсутній. На голосування законопроект ще не виносився