Аналітика, парламент

Сторінка 2

01.07.2016 Аналітика. Парламент. Статті.
Методика оцінки внеску народного депутата у вирішенні проблем виборчого округу та ризиків політичної корупції розроблена Фундацією «Відкрите суспільство» як відповідь на виклик, пов'язаний із поширеною практикою «вибивання» грошей» для свого округу із державного бюджету з боку народних депутатів. Метою методики та партнерства «Порядок денний народних депутатів України без ризиків політичної корупції» є налагодження ефективної взаємодії між громадянським суспільством (виборцями) та народним депутатом, формування узгодженого суспільного порядку денного по порядку денного народного депутата, який представляє округ разом із попередженням ризиків політичної корупції.
01.11.2015 Аналітика. Парламент. Статті.
Скорочена процедура розгляду законопроектів: засіб для прискорення реформ чи спокуса для зловживання?
12.08.2015 Аналітика. Парламент. Статті.
Україна не виконує свої зобов’язання щодо адаптації до європейських стандартів законодавства про аудиторську діяльність, попри те, що це передбачено Угодою про асоціацію з ЄС. Таку думку висловила координатор Парламентської експертної групи, президент Фундації «Відкрите суспільство» Леся Шевченко, коментуючи поданий до Верховної Ради проект закону №2534 «Про аудиторську діяльність».
16.07.2015 Аналітика. Парламент. Статті.
У співпраці з Комітетом Верховної Ради України з питань європейської інтеграції створено групу незалежних експертів, які надаватимуть висновки щодо відповідності законопроектів зобов’язанням України за Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, праву ЄС та іншим міжнародним договорам України. Роботу експертів координуватиме Фундація «Відкрите суспільство» - незалежна громадська організація, що має більш ніж 14-річний досвід моніторингу роботи парламенту.
14.07.2015 Аналітика. Парламент. Статті.
Парламентська експертна група (ПЕГ) запропонувала способи спрощення ліцензування пивоварної галузі України.
24.06.2015 Аналітика. Парламент. Статті. Євген Ревтюк, Леся Шевченко…
Аналіз законотворчої діяльності депутатів коаліції протягом других 100 днів каденції ВРУ 8 скликання.
22.06.2015 Аналітика. Парламент. Статті. Леся Шевченко
Обіцяні вже багато років "відкриті списки" так і не стали по-справжньому відкритими. 18 червня Верховна Рада прийняла за основу в першому читанні один з декількох проектів закону про місцеві вибори. Торги за багато положень ще попереду, але фундамент голосування вже закладений, як і неочевидні "биті цеглини" і "чорні діри" нових правил передвиборної гри.
30.04.2015 Аналітика. Парламент. Статті. Леся Шевченко
У нинішній Україні економічна еліта, по суті, стала і політичною, а зараз намагається інкорпорувати в себе ще й армію.
17.04.2015 Аналітика. Парламент. Статті. Шевченко Леся
Бар'єром на шляху до кращої України сьогодні як і раніше залишається держава. Бюрократи у владних кабінетах усіма силами перешкоджають проведенню реформ
06.04.2015 Аналітика. Парламент. Статті. Леся Шевченко
Популізм в українській політиці набуває нових форм. Чим це загрожує всій Україні?
01.04.2015 Аналітика. Парламент. Статті. Леся Шевченко
Звільнення Коломойського покликане показати, що рік смути закінчився і те, на що раніше закривали очі під приводом війни, більше не буде прощатися
17.03.2015 Аналітика. Парламент. Робочі матеріали. Євген Ревтюк, Леся Шевченко
Законотворча робота донецьких та луганських народних депутатів впродовж 27 листопада 2014 року - 10 березня 2015 року
16.03.2015 Аналітика. Парламент. Статті. Леся Шевченко
Донецьк давно став для України більше символом, аніж містом. Тим не менш, особливе значення йому надали саме його політичні представники - які, як чудово показав режим Януковича, відстоювали досить певні інтереси. Майдан не змінив парламентаріїв Донбасу - і в підсумку країна чує не стільки голос регіону, скільки претензії місцевих князьків.
13.03.2015 Аналітика. Парламент. Статті. Іван Сікора
Уже зараз втрати сільськими (селищними) радами та містами районного підпорядкування фінансових ресурсів призвело до оголення суперечності в рамках проурядової коаліції. Але фіскальна децентралізація — лише перший крок у загальній децентралізації. Які лінії суперечностей можуть виникнути, коли на порядок денний вийдуть питання адміністративно-територіального устрою, місцевих референдумів, формування радами власних виконавчих органів і визначення ролі та функцій державної влади на місцях, можна лише здогадуватися. Одначе, навіть щодо фіскальної децентралізації учасники коаліції не виконали всіх узятих зобов'язань у рамках коаліційної угоди.
12.03.2015 Аналітика. Парламент. Статті. Леся Шевченко
Короткий огляд показує, як Уряд вже понад 100 днів намагається почати приймати серйозні рішення. Поки в основному про це виходить тільки говорити. Спроби влади грати в колишні ігри викликають бурхливе обурення народу, а активісти, по-суті, створюють паралельні, і часто, набагато більш ефективні системи управління в піку покритиму жиром пострадянському менеджменту.