Наші поточні проекти

Діючі та завершені проекти можна переглянути в розділі ПАРТНЕРИ

 

Поточний проект: «Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС» 

листопад 2017 - жовтень 2018                                                                                                                                        ПАРТНЕР: Представництво Європейського Союзу в Україні

Проект триватиме один рік і спрямований на надання інформаційної підтримки, експертизи та тренінгів для заходів, які проводяться проєвропейськими мережами, а також координацію та сприяння співпраці між різними мережами, посилення їх спільної діяльності.  

Проект передбачає: оновлення та подальший розвиток веб-платформи  http://euroquiz.org.ua для посилення взаємодії та обміну інформацією між мережами; координація 15 Днів кар'єри ЄС у різних регіонах України (для посилення діяльності Інформаційних центрів ЄС в Україні, зв'язків із місцевими ЗМІ, підприємцями, експертами та активістами); проведення Конкурсу проектів для євроклубів України (для підтримки мережі євроклубів в Україні шляхом надання допомоги їх спільній проектній діяльності); координація 4 регіональних заходів, організованих експертами Team Europe; захід організований Асоціацією випускників Коледжу Європи; проведення інтелектуальної онлайн-вікторини "Єврокіз", Відео конкурсу на тему європейської освіти та зміцнення європейських цінностей; організація дводенної орієнтаційної сесії студентів Erasmus + у Києві; Проведення Форуму Мереж ЄС з лідерами мережі ЄС у Києві у другій половині 2018 року.

 

Поточний проект: «Громадський моніторинг законопроектів щодо відповідності Угоді про асоціацію та праву ЄС»

 травень 2018 - лютий 2019                                                                                                                                           ПАРТНЕР: Європейський Союз та Міжнародний фонд «Відродження»,

в межах грантового компоненту проекту «Громадська синергія».

Проект націлений на формування механізму зовнішньої експертизи законопроектів, що вносяться народними депутатами України. Цей механізм складатиметься з експертної групи (Парламентської експертної групи з євроінтеграції, (ПЕГ)) та взаємодії з Комітетом ВРУ з питань європейської інтеграції. Експертна група проекту забезпечить експертизу 50 законопроектів упродовж травня 2018 - лютого 2019 року в тісній взаємодії з Комітетом ВРУ з питань європейської інтеграції. Додатково протягом дії проекту буде проаналізовано тенденції законотворчого процесу в контексті виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та розповсюдити результати аналізу. Протягом проекту буде здійснюватись адвокація експертних позицій: публікація статей, колонок, прес-релізів на основі експертних висновків (з урахуванням позицій груп УНП та ПГС). Експерти ПЕГ здійснюватимуть моніторинг виконання завдань Уряду щодо імплементації Угоди про асоціацію і підготують публікацію 5 аналітичних оглядів щодо тенденцій у законотворчому виконанні Угоди. Буде проведено круглий стіл щодо законотворчих аспектів виконання Угоди та якості відповідних механізмів.

Завершені Проекти 2014-2017 років

 

Травень 2017 - Березень 2018

«Громадський моніторинг законопроектів щодо відповідності Угоді про асоціацію та праву ЄС»

 Європейський Союз та Міжнародний фонд «Відродження» в межах грантового компоненту проекту «Громадська синергія»

Проектом передбачено проведення незалежної громадської експертизи 100 законопроектів, охоплених Угодою про асоціацію та правом ЄС із представленням позицій зацікавлених груп УНП та ПГС. Парламентська експертна гпупа з євроінтеграції (ПЕГ) продовжить моніторинг виконання урядом завдань щодо імплементації Угоди про асоціацію. У проекті експерти взаємодіять з УНП, ПГС, КЄІ ВРУ та секретаріатом української частини Парламентського комітету асоціації з метою інформування та ефективної взаємодії зацікавлених сторін.  

Травень 2017 - Березень 2018

«Підвищення спроможності комітетів Верховної Ради України для адаптації законодавства ЄС та покращення якості законодавства» Посольство Великої Британії в Україні (Фонд стратегічної програми Міністерства закордонних справ Великобританії (FCO) та Фонд двосторонньої програми) Проект спрямовано на покращення розгляду «євроінтеграційних» законопроектів у Верховній Раді шляхом посилення спроможності співробітників комітетів парламенту та сприяння діалогу з зацікавленими сторонами. Для досягнення поставленої мети були організовані 8 семінарів. Перелік тем семінарів та курс розроблені спеціально для потреб галузевих комітетів ВРУ, у співпраці з персоналом Комітету з питань європейської інтеграції. Кожен з 8 семінарів охоплював відповідні норми Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом / Угоди про поглиблену і всеохопну зону вільної торгівлі, джерела законодавства ЄС, підходи адаптації законодавства, аспекти боротьби з корупцією та ефективного державного регулювання. Семінари читались досвідченими українськими тренерами, та включали запрошених представників експертного співтовариства з платформ та організацій громадянського суспільства, галузевих міністерств, міжнародних проектів.   

Вересень 2016 р - серпень 2017 

«Підвищення обізнаності громадськості щодо поводження з відходами та відповідальності за навколишнє середовище, зміна поведінкових моделей» Фундація Кока-Кола (TCCF) У цьому проекті ми залучали молодих громадян до моніторингу навколишнього середовища шляхом заповнення інтерактивної карти стихійних сміттєзвалищ, розробили навчальний курс для молоді та організували екологічні уроки з сортування та переробки відходів та змагання серед дітей та молоді Чернівецької області. Україна сьогодні на шляху інтеграції до ЄС, тому ми виховуємо та розвиваємо належні екологічні навички у громадах. Фундація розробила екологічну цифрову платформу для сприяння відповідальній екологічній поведінці, відповідальному поводженню з відходами та упаковкою (ecomapa) та передала її Міністерству екології та  природних ресурсів України. Застосовуючи інтерактивні освітні інструменти, ми пропагували концепцію спільної корпоративної відповідальності.  

Лютий -Жовтень 2016

«Громадський моніторинг виділення фондів на округ»

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)

Проект спрямовано на покращення чесності, прозорості та підзвітності народних депутатів через належне інформування виборців про лобіювання розподілу коштів. Завданням проекту було підвищення рівня поінформованості депутатів про найкращі практики підзвітності. Проект здійснювався в рамках програми USAID "РАДА: відповідальність, підзвітність та демократичне парламентське представництво", що реалізується Фондом Східна Європа. Фундація розробила інструменти моніторингу та оцінки лобістської діяльності народних депутатів для виділення коштів виборчим округам та інформування виборців про такі дії. 

 

Травень 2015 - Лютий 2017

"Громадянське суспільство і медіа за прозорі місцеві бюджети» Представництво Європейського Союзу та Посольство Фінляндії в Україні Метою проекту було зміцнення потенціалу місцевих громадських організацій та ЗМІ сприяти проведенню реформ і підвищення прозорості формування та використання коштів місцевих бюджетів. В рамках проекту, який здійснюється протягом 2 років, Фундація надавала методологічну та експертну підтримку всеукраїнському дослідженю, яке здійснило Партнерство "За прозорі місцеві бюджети!" - Індексу Прозорості, Участі та Доброчесності . Партнерство включає близько 40 НУО та ЗМІ з 17 областей України. Пріоритети Партнерства - посилення здатності громадянського суспільства контролювати бюджетний процес, відкритість інформації, участь у реформуванні бюджетного законодавства України.  

Липень 2017 - Січень 2016

«Координація підтримки ЄС: Україна, Молдова, Грузія» Форум громадянського суспільства Східного Партнерства

Проект зосереджувався на аналізі бюджетної підтримки як інструменту фінансування Європейським Союзом урядів трьох країн Східного партнерства: Грузії, Молдови та України. Фундація координувала роботу експертів та поширювала результати дослідження. Нами було розроблено  методологію незалежного моніторингу та оцінки загальної та галузевої бюджетної підтримки ЄС в Україні, Молдові та Грузії, проведено порівняльне дослідження існуючих методологій моніторингу та оцінка бюджетів в країнах ЄС. Опубліковано дослідження (незалежна оцінка) щодо схем бюджетної підтримки ЄС в Україні, Молдові та Грузії на основі вищезгаданої методології.

 

Грудень 2015 - Липень 2015

«Українська молодь для Європи», P&I /2014»

Представництво Європейського Союзу в Україні

Створення веб-сайту та інтелектуальної гри «Євроквіз», проведення інтелектуальних ігор брейн-ринг в регіонах, проведення всеукраїнського відео конкурсу та всеукраїнського молодіжного форуму для нагородження переможців. Результати проекту включали функціональний та сталий веб-сайт, платформу для конкурсу відеокліпів, мережу регіональних партнерів у більшості регіонів України. Веб-сайт Euroviz став стійким продуктом, який в подальшому використовуватися для заохочення інтересу молоді до порядку денного ЄС-Україна. Змінюючи список питань та умов конкурсів платформа була застосована в майбутніх проектах.

 

Червень -Грудень 2015 

«Парламентська експертна група з питань права ЄС»

 

Міжнародний фонд «Відродження»

Проект націлений на формування механізму зовнішньої експертизи законопроектів, що вносяться народними депутатами України. Цей механізм складатиметься з експертної групи (мережі) та взаємодії з Комітетом ВРУ з питань європейської інтеграції. Експертна група проекту забезпечила експертизу 300 законопроектів упродовж березня - грудня 2015 року в тісній взаємодії з Комітетом ВРУ з питань європейської інтеграції. Додатково було проаналізовано тенденції законотворчого процесу в контексті виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та розповсюдити результати аналізу. Експертна група проекту підготувала на запит Комітету з питань європейської інтеграції України аналітичні матеріали стосовно норм, стандартів права ЄС, пов’язаних зі змістом законопроектів, що розглядаються в Комітеті та виконання Угоди. Було проведено 2 брифінги для медіа з метою інформування про стан виконання Угоди, в тому числі в контексті законопроектної роботи.  

Вер2014 –Сер 2015    

«Громадська варта Києва: здійснення громадського контролю за розробкою та реалізацією антикорупційної політики в місті Києві» 

Міжнародний фонд «Відродження»

Проект спрямовано на усунення формального підходу у реалізації антикорупційної політики на рівні міста Києва та відповіного реагування на факти корупційних правопорушень та корупційних ризиків, що пов’язані із непублічними процедурами розподілу земельних ділянок (аукціони не проводяться) та транспортних маршрутів для пасажирських перевезень, обмеження доступу до комунальної власності та використання комунальних підприємств у різноманітних схемах неефективного використання бюджетних коштів та активів. Проектом передбачено здійснення громадського моніторингу та експертизи антикорупційної політики в м. Києві, виявленні ресурсів для підвищення ії ефективності та публічності, збільшення можливостей громадського впливу на ії формування, а також посилення адвокаційної спроможності представників НУО, журналістів, блогерів та підприємців Києва   

Вересень 2014 – Лютий 2015 

«Децентралізація: краще зрозуміти обіцянки політиків та контролювати їх кроки після виборів»

Pact, UNITER

Проект спрямований на посилення спроможності громадськості здійснювати моніторинг та вплив на обіцянки політиків щодо децентралізації під час осінніх дострокових парламентських виборів та після їх закінчення. Ми хочемо отримати від політиків чіткі та вимірюванні відповіді щодо того, що вони розуміють під децентралізацією у власних передвиборчих програмах та оцінити ставлення до децентралізації на основі оцінювання їх позицій щодо внесеного нещодавно до парламенту урядового проекту щодо бюджетної децентралізації та щодо об’єднання громад.  

Лютий 2014 – Січень2015   

«Підзвітність законодавчого органу влади»

Національний Фонд Підтримки Демократі, NED (США)

Фундація «Відкрите суспільство» реалізовує оновлену підтримку НФПД щоб продовжити моніторинг парламентської діяльності депутатів та політичних партій, представлених у парламенті України. Проектом передбачено аналіз законопроектів, зареєстрованих в парламенті на щотижневій основі. В рамках проекту буде підготовлено два піврічні звіти, які будуть доступні он-лайн для депутатів, НУО та ЗМІ. Цей проект дозволить політичним партіям контролювати роботу своїх членів, тим самим підвищуючи рівень внутрішньополітичного дискурсу та прозорості законодавчого органу влади.

Листопад 2013 – Жовтень 2014   

«За доброчесну публічну службу: об’єднання зусилля інститутів громадянського суспільства України задля забезпечення громадського контролю за доброчесністю та запобіганню конфлікту інтересів у публічному секторі»

Міжнародний фонд «Відродження»

Проект спрямовано на привернення уваги суспільства та органів влади до природи та масштабів проблеми конфлікту інтересів у публічному секторі шляхом оцінки рівня доброчесності публічних службовців, які задіяні в розподілі цінних державних та громадських активів та ресурсів (формуванні бюджетів різних рівнів, здійсненні закупівель за бюджетні кошти, використання коштів при отриманні дотацій та субвенцій з державного бюджету на різноманітні цільові програми, надання доступу до приватизації чи оренди земельних ділянок, нерухомості, транспортних маршрутів та інших активів). Підвищення ефективності здійснення антикорупційної політики щодо запобігання конфлікту інтересів, незаконному збагаченню та прихованню доходів на національному, обласному та місцевому рівнях у відповідності з міжнародними стандартами доброчесності шляхом формування пропозицій щодо удосконалення законодавчої бази та формування сприятливої суспільної думки на користь їх прийняття.

Жовтень 2013 - Вересень 2014      

«Прозорий та відкритий бюджет Києва – крок до ефективного витрачання публічних фінансів»

Міжнародний фонд «Відродження»