Бюджет Києва

Публікації

Coordination of the EU assistance: Ukraine, Moldova, Georgia

The authors focused on the EU assistance in implementing the Association Agendas in Georgia, Moldova and Ukraine, as well as efficiency and transparency of coordination mechanisms at the national level. The paper contains up-to-date general recommendations, country-specific recommendations and a toolbox to facilitate greater engagement of civil society organizations in monitoring and oversight of the AA implementation in the three countries.

OSF News December 2015

Open Society Foundation Monthly Newsletter. We present our activities during last month. You are welcome to forward this or recommend others to subscribe.

Новини Фундації за Грудень 2015

Щомісячний Вісник Фундації «Відкрите Суспільство». Запрошуємо поширювати даного листа чи рекомендувати іншим підписатися.

Будьте в курсі!

Підпишіться на розсилку, щоб залишатися в курсі останніх новин, публікацій і матеріалів Фундації «Відкрите суспільство».

Київська програма сприяння малому та середньому підприємництву не виконала своїх завдань

28.10.2013

Київська програма сприяння малому та середньому підприємництву не виконала своїх завдань.

Діловий клімат в столиці не покращився, а 42 отримувачі коштів програми досі не відомі.

Міська цільова програма сприяння розвитку малого і середнього підприємництва (МСП) на 2011-2012 роки на становище МСП була ґрунтовно проаналізована вперше як важлива складова бюджетної політики в м. Києві.

За оцінками авторів аналітичного звіту, київська міська програма сприяння розвитку МСП на 2011-2012 роки не виконала своїх завдань і не покращила діловий клімат в столиці України.

Окрім десятиразового скорочення обсягів підтримки з міського бюджету (з 112 млн грн до 11,2 млн грн), майже на чверть зменшилась кількість фондів підтримки підприємництва та кредитних спілок.

90% коштів Програми 2011-2012 років було направлено на задоволення потреб лише 42-ох підприємств (на початку 2013 року в Києві діяло 75 179 МСП). Для громадськості залишається невідомим не тільки критерії відбору цих підприємств, але й їх найменування при тому, що вони складають менш ніж 0,1% від кількості МСП столиці.

Досі київські підприємці не мають відкритого, оперативно обновлюваного, вичерпного та зрозумілого реєстру об’єктів нерухомого майна та земельних ресурсів на сайті КМДА та конкурентного і відкритого механізму їх продажу чи оренди. Керівництво міста віддає перевагу «ручному» керуванню замість автоматизації доступу до інформації та фінансових ресурсів.

Ринок МАФів продовжує перебувати в умовах невизначеності. Легалізовано попри вимоги чинного законодавства трохи більше 5000 МАФів із майже 24 000. Нещодавня ініціатива міської влади щодо укладення договорів власниками МАФів із КП «Світоч» може вести лише до продовження практики «рейдерства», сприятиме тінізації ринку та продовження практики “ручного” керування. Показово, що незважаючи на існування відповідної програми підтримки МСП, підприємці та їх асоціації переважно не розглядають програму як дієвий інструмент вирішення їх проблемних питань. Жодний представник з 274 бізнес-асоціацій не з’явився на засідання профільної комісії Київради, де обговорювалися результати виконання Програми.

Результати консультацій Фундації «Відкрите суспільство» із представниками об’єднань МСП, народними депутатами України та експертами, дають підстави стверджувати про нагальну необхідність реформування державної політики в сфері сприяння розвитку МСП на місцевому рівні, уникнення існуючої практики «ручного» керування та формально-імітаційної діяльності. На часі зміни до порядку формування, виконання та звітування щодо регіональних програм МСП».

Політика підтримки МСП в Києві та відповідна програма на 2013-2014 рр. потребує серйозного реформування.

Аналітичний звіт було підготовлено в рамках проекту «Розробка пропозицій до публічних політик щодо бюджету м. Києва», що реалізовувався Фундацією «Відкрите суспільство» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Текст аналітичного звіту додається


Створено за допомогою міжнародного фонду «Відродження»
Створено за допомогою
міжнародного фонду «Відродження»