"100 днів Верховної Ради України"

05.03.2015 248
Леся Шевченко, про роботу парламентської коаліції на виконання Коаліційної угоди протягом 100 днів парламенту. Організатор: Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва»

Парламентська коаліція підриває до себе довіру. 

Фактично коаліційна угода для парламентських сил стала шлюбним контрактом, який слід неухильно виконувати, але політичні сили не готові дотримуватися всіх статей контракту

Про це під час прес-конференції «100 днів Верховної Ради» повідомила президент Фундації "Відкрите суспільство" Леся Шевченко.

«Отже, ми маємо коаліційну угоду, документ, з яким парламент вступає в свою роботу, маємо програму уряду,  угоду про асоціацію, ми маємо проєвропейський, реформістський парламент. До яких результатів ми прийшли сьогодні?» – запитує експерт.  Леся Шевченко повідомила, що за результатами моніторингу діяльності коаліції, найбільше законопроектів у рамках  коаліційної угоди  подає  Блок Петра Порошенка (36-38%), далі  – Народний фронт  (27-28%), «Самопоміч» (10-12%), Батьківщина (10%). Але, якщо проаналізувати, скільки  їх припадає  на одного депутата, то зважаючи на те, що блок Порошенка найчисельніша  фракція, найбільший вклад в коаліційну угоду вносить  «Батьківщини». «Депутати цієї фракції  фактично в чотири рази ефективніше працюють,  хоч їх і менше», – зауважила Леся Шевченко.

Експерт відзначила, що півроку тому вибори до Верховної Ради дали прекрасне вікно можливостей. «Фактично політичні партії відкотилися  на нульовий варіант, коли вони можуть показати нам свій старт, свої можливості. Але останнім часом  ми цього не бачимо. Ми бачимо порушення регламентів, незакріплені права опозиції, порушення процедури розгляду питання… Адже так не може бути, що всі законопроекти приймаються за скороченою процедурою. Це справді парламент, це справді місце для дискусій, для обговорення, а не місце для пришвидшеної процедури прийняття. Нас непокоїть і неякісна робота комітетів з підготовки рішень, тому що  комітет це той орган, який готує професійні рішення, а не політичні. І ми здивовані, що робота комітетів за перші 100 днів не показала високого результату»,  – констатувала експерт.


Інше наше відео