Антикорупційна політика

Відео

Іван Сікора про проблему незаконних забудов в Києві для «Київського рингу з Реною Назаровою»

Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора для «Київського ринг у з Реною Назаровою» про проблему незаконних забудов у столиці. Іван Сікора неодноразово стверджував, що реальна боротьба із корупцією в Києві має початися із незаконних будівництв.

Будьте в курсі!

Підпишіться на розсилку, щоб залишатися в курсі останніх новин, публікацій і матеріалів Фундації «Відкрите суспільство».

Як виміряти успішність боротьби з контрабандою та корупцією?

28.07.2015

Іван Сікора в коментарі для радіо «Голос столиці» про обіцянку голови ДФС Романа Насірова ліквідувати контрабанду та корупцію на митниці за 100 днів зазначив, що ми змушені оцінювати абстрактні обіцянки. Як показує практика виконання подібних обіцянок – їх можна згодом досить довільно інтерпретувати.

28 липня 2015 року Іван Сікора коментуючи для радіо «Голос столиці» обіцянку голови Державної фіскальної служби Романа Насірова ліквідувати контрабанду та корупцію на митниці за 100 днів зазначив, що ми змушені оцінювати абстрактні обіцянки. Як показує практика виконання подібних обіцянок – їх можна згодом досить довільно інтерпретувати.

«Не зазначено якими стануть впливи на контрабанду в термінах збільшаться надходження бюджету, адже корупція має наслідком передовсім  втрату надходжень коштів від митних платежів до бюджету. А  це  за різними оцінками мільярди гривень», зазначив Іван Сікора. На думку експерта, також не почули «ми чітких обіцянок та бачення реформування митниці в частині змін правил роботи та організаційної структури, якості надання послуг на митницях. Існує ризик, що під гаслом боротьби із контрабандою може банально відбутися перерозподіл контрабандних потоків», зазначив Іван Сікора, директор Фундації «Відкрите суспільство».

В 2014 році оцінки експертів Фундація «Відкрите суспільство» щодо втрат державного бюджету від корупції були підтверджені урядовцями. Також аналітичний центр надавав оцінки втрат місцевих бюджетів від корупції.