Події

Публікації

Аналітичний огляд №6

Тема номера: Реформа державного управління в Україні в контексті європейської інтеграції

Analitical Review No.6

Theme: Public administration reform in Ukraine in the context of European integration

Аналітичний огляд №5

Тема номера: Електронні комунікації: чи можна очікувати прогресу у виконанні Угоди про асоціацію?

Analitical Review No.5

Electronic communications: Can we expect any progress in implementation of association agreement?

Аналітичний огляд №4

Тема номера: У фокусі - Державна допомога

Будьте в курсі!

Підпишіться на розсилку, щоб залишатися в курсі останніх новин, публікацій і матеріалів Фундації «Відкрите суспільство».

07.02.2018

13 лютого в інформаційному агентстві Укрінформ (Київ, вул. Б.Хмельницького 8/16) о 12-00 відбудеться прес-конференція Парламентської експертної групи з євроінтеграції (ПЕГ)

31.01.2018

ПЕГ організувала в Комітеті ВРУ з питань євроінтеграції навчальний семінар «Інституційне забезпечення та організація виконання Угоди про асоціацію»

12.11.2017
Денис Черніков

Угода про асоціацію з ЄС зобов'язує Україну привести у відповідність до євростандартів усі види державної допомоги. Євросоюз приймає рішення про відповідність держдопомоги всім необхідним критеріям не на момент її отримання підприємством, а за наслідками її впливу на саме підприємство, галузь, умови конкуренції, тобто постфактум. Україна тільки розпочинає реформувати правове поле і нерідко трактує це по-своєму.

26.10.2017

26 жовтня за підтримки Посольства Великої Британії в Україні, Фундації «Відкрите суспільство» та Парламентської експертної групи з питань європейської інтеграції відбулось продовження серії навчального семінару з питань наближення законодавства України до права Європейського Союзу в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

20.10.2017

20 жовтня 2017 року Фундація "Відкрите суспільство" прийняла участь в громадському обговоренні проекту Закону України «Про Антикорупційну стратегію на 2018-2020 роки».

12.10.2017

Україна намагається досягти кращих домовленостей у переговорах з Європейським союзом з питань відкриття ринків, збільшення квот для нашої продукції. Водночас, шанси досягнення цих домовленостей були би кращими, якби українська сторона могла би продемонструвати більший прогрес у виконанні Угоди про асоціацію. Про це йшлося під час тренінгу «Особливості зобов’язань України в частині створення ЗВТ з ЄС», який відбувся у Комітеті ВР з питань європейської інтеграції 12 жовтня за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

18.07.2017

18 липня 2017 року експерти секретаріатів комітетів Верховної Ради України з питань транспорту, європейської інтеграції, економічної політики за участю колег з Міністерства інфраструктури та Ради підприємців при КМУ грунтовно працювали над питанням імплементації актів права ЄС у сфері залізничного транспорту, що були ініційовані експертами Парламентської експерної групи з євроінтергації (ПЕГ).

27.06.2017

27 червня Парламентська експертна група з євроінтеграції організувала перший семінар «Угода про асоціацію між Україною та ЄС та роль адаптації законодавства України до права ЄС».

13.03.2017

Фундація «Відкрите суспільство» вважає проект Стратегії розвитку Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) на 2017-2020 роки таким, що потребує доопрацювання та усунення ознак фаворитизму щодо окремих представників інститутів громадянського суспільства.

18.01.2017

Експерт Фундації "Відкрите суспільство" Іван СІКОРА на сторінках "Дзеркала тижня" про бюджет Києва 2017. Про "ручні" пріоритети під прикриттям формальної прозорості, "секретні матеріали", участь громадян та про те, чому кияни мають досі обмежені можливості для впливу на вирішення їх проблем.

07.12.2016

Фундація "Відкрите суспільство" закликає депутатів Київської міської ради прийняти Рамкову програму управлінських реформ та впровадження заходів із запобігання корупції для м. Києва, що виноситься на голосування 8 грудня 2016 року.

01.12.2016

Попри сильні сторони документу, підготовленого НАЗК, методологія містить певні моменти, котрі варто доопрацювати, зокрема щодо статусу комісії з оцінки корупційних ризиків.

30.11.2016

Фундація "Відкрите суспільство" вважає, що запропонований проект Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року у новій редакції є неприпустимим до взяття до розгляду та схвалення.

30.11.2016

Фундація "Відкрите суспільство" фіксує неповне оприлюднення проекту рішення про бюджет Києва та офіційно звернулася до міського голови Києва та голови КМДА Віталія Кличка щодо необхідності забезпечення дотримання принципів прозорості, участі та доброчесності бюджетного процесу.

28.10.2016

Вийшов другий номер вісника проекту «Громадський моніторинг виділення фондів для округу» під назвою позбутися «діжок із салом» та «гречки». Про те як позбутися українських «діжок із салом» та про досвід американської організації Citizens Against Government Waste, про «суспільні порядки денних» для мажоритарних виборчих округів, а також про те як попередити політичний популізм у державному бюджеті України 2017.

26.10.2016

На основі результатів дослідження бюджетів 17 міст України експерти Фундації «Відкрите суспільство» ініціюють зміни до законодавства для підвищення прозорості бюджетного процесу та попередження практики «ручного» перерозподілу місцевих фінансів.

20.10.2016

Фундації “Відкрите суспільство” на Форумі «Громадянське суспільство та публічні фінанси» презентувала методологію Індексу прозорості-участі-доброчесності (ПУД), що була апробована в рамках партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» та дає змогу громадянам ефективно контролювати місцеву соціально-економічну та бюджету політику на всіх стадіях бюджетного процесу.

28.09.2016

Вийшов перший номер вісника проекту «Громадський моніторинг виділення фондів для округу» під назвою «Лобізм без корупції?». Про те як завадити перетворенню демократії на роздачу “діжок із салом», 5 кроків на шляху до публічного та доброчесного лобіювання народними депутатами інтересів виборців та приклади «суспільних порядків денних» для виборчих округів.

15.09.2016

Фундація «Відкрите суспільство» представила методику, яка дозволить громадянському суспільству контролювати, чи ефективно депутати використовують власні повноваження для вирішення проблем виборчих округів, чи депутати знаходять будь-які кошти з державних фондів для округу, орієнтуючись лише на власний політичний інтерес та лояльність виборців. Методика, що вже пройшла апробацію у декількох виборчих округах, пропонує 5 простих кроків, починаючи з того, що громадськість сама формує порядок денний та визначає найбільш пріоритетні проблеми, які повинен вирішити депутат від виборчого округу.

14.09.2016

Завтра, 15 вересня, об 11.00 в агенстві Укрінформ (вул. Богдана Хмельницького, 8/16) відбудеться прес-конференція на тему: "Як зменшити практику підкупу виборців народними депутатами за рахунок «діжок із салом» з державного бюджету?"

17.08.2016

Інструменти громадського контролю за діяльністю народних депутатів опановували представники громад Броварів, Березані, Великої Димерки та Калинівки. Продовжуємо уточнювати зміст ТОП-10 проблем виборчого округу №97 та розпочинаємо системну роботу в рамках громадського партнерства «Порядок денний народних депутатів України без ризиків політичної корупції»

17.08.2016

Інструменти громадського контролю за діяльністю народних депутатів опановували представники громад Чорткова та Заліщиків. Продовжуємо уточнювати зміст ТОП-10 проблем виборчого округу №167 та розпочинаємо системну роботу в рамках громадського партнерства «Порядок денний народних депутатів України без ризиків політичної корупції»

11.08.2016

Інструменти громадського контролю за діяльністю народних депутатів опановували представники громад Володимир-Волинська, Нововолинська, Любомля та Іваничів. Продовжуємо уточнювати зміст ТОП-10 проблем виборчого округу №19 та розпочинаємо системну роботу в рамках громадського партнерства «Порядок денний народних депутатів України без ризиків політичної корупції»

10.08.2016

МЕМОРАНДУМ про створення партнерства «Порядок денний народних депутатів України без ризиків політичної корупції» є засобом для інституалізації співпраці різних груп активістів, громадських організацій, що відстоюють права та інтереси громадян у різних сферах суспільного життя. Приєднання до МЕМОРАНДУМУ є свідченням готовності громадян до системного та постійного громадського контролю за діяльністю народного депутата, який або обраний в одномандатному виборчому окрузі, або закріплений фракцією за певною областю до складу якої входять різні виборчі округу.

05.08.2016

Вперше в Україні проведена комплексна оцінка місцевої соціально-економічної та бюджетної політики за критеріями Індексу прозорості-участі-доброчесності (ПУД), який свідчить про незадовільний стан за більшістю з показників. Про це йшлося на прес-конференції у Києві, під час якої були представлені результати експертного дослідження місцевої бюджетної політики. Дослідження тривало рік, в рамках партнерства «За прозорі місцеві бюджети!», яке об’єднує 40 громадських організацій та журналістів.

06.06.2016

Розпочато конкурсний відбір для участі у тренінгу «Як співпрацювати з народним депутатом для вирішення проблем округу та оцінювати його внесок у їх вирішення?», що відбудеться 21-22 червня в м. Хуст. Це перший подібний тренінг для громадських активістів та журналістів в Україні.

06.06.2016

Розпочато конкурсний відбір для участі у тренінгу «Як співпрацювати з народним депутатом для вирішення проблем округу та оцінювати його внесок у їх вирішення?», що відбудеться 23-24 червня в м.Чортків.

06.06.2016

Розпочато конкурсний відбір для участі у тренінгу «Як співпрацювати з народним депутатом для вирішення проблем округу та оцінювати його внесок у їх вирішення?», що відбудеться 30 червня-1 липня в м.Чернігові.

05.06.2016

Розпочато конкурсний відбір для участі у тренінгу «Як співпрацювати з народним депутатом для вирішення проблем округу та оцінювати його внесок у їх вирішення?», що відбудеться 4-5 липня в м. Бровари. Це перший подібний тренінг для громадських активістів та журналістів в Україні.

05.06.2016

Розпочато конкурсний відбір для участі у тренінгу «Як співпрацювати з народним депутатом для вирішення проблем округу та оцінювати його внесок у їх вирішення?», що відбудеться 7-8 липня в м. Києві. Це перший подібний тренінг для громадських активістів та журналістів в Україні.

05.06.2016

Розпочато конкурсний відбір для участі у тренінгу «Як співпрацювати з народним депутатом для вирішення проблем округу та оцінювати його внесок у їх вирішення?», що відбудеться 11-12 липня в м. Харкові. Це перший подібний тренінг для громадських активістів та журналістів в Україні.

05.06.2016

Розпочато конкурсний відбір для участі у тренінгу «Як співпрацювати з народним депутатом для вирішення проблем округу та оцінювати його внесок у їх вирішення?», що відбудеться 13-14 липня чв м.Сєверодонецьк. Це перший подібний тренінг для громадських активістів та журналістів в Україні.

05.06.2016

Розпочато конкурсний відбір для участі у тренінгу «Як співпрацювати з народним депутатом для вирішення проблем округу та оцінювати його внесок у їх вирішення?», що відбудеться 25-26 липня в м.Володимир-Волинський. Це перший подібний тренінг для громадських активістів та журналістів в Україні.

09.03.2016

Фундація «Відкрите суспільство» продовжила конкурс на посади 8-ми аналітиків для здійснення моніторингу діяльності народних депутатів щодо лобіювання фондів для виборчих округів. Конкурс проводиться в рамках проекту «Громадський моніторинг виділення фондів для округу». Проект реалізується Фундацією «Відкрите суспільство» в рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.

03.03.2016

Фундація "Відкрите суспільство" надала пропозиції Міністерству юстиції в рамках громадського обговорення проекту закону "Про публічні консультації".

02.03.2016

Громадське партнерство "За прозорі місцеві бюджети!" та Громадська організація "Інтерньюз-Україна" оголошують проведення тренінгу "Як провести успішне журналістське розслідування використання коштів місцевих бюджетів?", що відбудеться 17-19 березня 2016 в Одесі.

10.02.2016

12 лютого у прем’єр готель «Русь» під час семінару-тренінгу «Модельний округ» в рамках презентація діяльності та можливостей співпраці партнерів Програми РАДА директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора презентує новий проект «Громадський моніторинг виділення фондів для округу». Проект здійснюється Фундацією «Відкрите суспільство» в рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.

05.02.2016

Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора як запрошений тренер-консультант допомагав сформувати проекти місцевих «порядків денних бізнесу» учасникам п’яти регіональних Коаліцій малого та середнього бізнесу (Суми, Миколаїв, Івано-Франківськ, Кіровоград та Київ) в рамках навчальної програми Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE).

28.01.2016

Фундація «Відкрите суспільство» надала пропозиції та зауваження від громадян та громадських організацій щодо проекту Плану зонування території (Зонінгу) міста Києва та звернулася до громадських організацій та громадян м. Києва, експертів, народних депутатів та депутатів Київської міської ради їх підтримати разом із ВІДКРИТИМ ЗВЕРНЕННЯМ Фундації «Відкрите суспільство» до київської громади та депутатів міської ради Києва щодо розробки Плану зонування м. Києва (Зонінгу), що було оприлюднене раніше.

25.01.2016

З метою припинення чергової спроби чиновників КМДА легалізувати незаконні забудови та землевідведення в столиці через затвердження Плану зонування м. Києва за сумнівною процедурою із застосуванням «особливої методики» та відстоюючи принципи рівності перед законом всіх суб’єктів публічного права, Фундація "Відкрите суспільство" пропонуємо всім політичним партіям, експертам галузі та небайдужим киянам долучитись до громадянської кампанії: «Контролюємо Зонінг» та підтримати Відкрите звернення щодо розробки Плану зонування м. Києва (Зонінгу). Не можна проводити процедуру громадських слухань зонінгу до прийняття Генплану Києва, якщо розробники зонінгу розробляли його саме на основі проекту Генплану Києва 2025, без затвердженого історико-архітектурного опорного плану та без відповідності методики вимогам чинного законодавства.

22.01.2016

Фундація "Відкрите суспільство" розпочала інформаційно-просвітницьку кампанію щодо інформування киян про корупційні ризики у проекті плану зонування центральної частини Києва. Кияни можуть стати свідками легалізації земельних махінацій та незаконних забудов після прийняття зонінгу центру Києва, що розроблений із явними ознаками порушення чинного законодавства. Фундація "Відкрите суспільство" пропонує небайдужим активістам краще розібратися із документами та вимогами, які лягли в основу розробленого зонінгу шляхом заповненення ОПИТУВАЛЬНОГО ЛИСТА із 14 простих питань.

11.01.2016

В кінці листопада Фундація «Відкрите суспільство» прийняла рішення приєднатися до Коаліції підтримки спрощеної системи оподаткування. Коаліція ставила за мету накласти мораторій на внесення змін до спрощеної системи оподаткування строком на 3 роки. Завдяки успішній національній адвокаційній кампанії вдалося зберегти спрощену систему оподаткування попри наміри уряду України ії фактично знищити в рамках податкової реформи. В умовах існування недосконалої та корупційно чутливої загальної системи оподаткування, спрощена система оподаткування є можливістю для соціально активних громадян створювати та зберігати робочі місця для себе на найманих працівників, працювати легально, платити податки, витрачати мінімум часу на адміністрування звітності та зменшувати соціальне навантаження на бюджет.

28.12.2015

28 грудня в Києві оприлюдненні перші проміжні результати 1-го українського Індексу прозорості, участі та доброчесності (Індекс ПУД) на основі аналізу ситуації із оприлюдненням та затвердженням місцевих бюджетів у 17 містах України. Моніторинг здійснювався на основі методології Індексу ПУД, що була розроблена Фундацією «Відкрите суспільство». Проект реалізується Одеською організацією Комітету виборців України та Фундацією «Відкрите суспільство» разом із партнерами у 15 містах в рамках громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!»

25.12.2015

28 грудня 2015 року з 12.30 до 13.30 в агенції «УНІАН» (вул. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція на тему: «Місцеві бюджети 2016 – перші результати 1-го українського індексу прозорості, участі та доброчесності у 15 містах України».

24.12.2015

Проект Програми використання та охорони земель міста Києва на 2016-2020 роки розроблено неякісно та не дасть змогу адекватно визначити вплив Програми на вирішення проблеми підвищення ефективності використання земельу місті та не сприятиме суттєвому збільшенню надходжень коштів до міського бюджету від плати за землю та продажу земельних ділянок і права оренди землі. Проект «Програми використання та охорони земель міста Києва на 2016 - 2020 роки» не можна приймати в запропонованому вигляді, та він потребує суттєвого доопрацювання.

12.12.2015

У минулі вихідні громадському партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» Виповнився рік. За цей час всі 15 членів громадської мережі успішно впроваджували принципи відкритості, прозорості, участі та доброчесності щодо місцевих бюджетів використовуючи методологію Фундації "Відкрите суспільство". Саме на основі розробленої методології ПУД (прозорості, участі та доброчесності) учасники парнерства здійснювали моніторинг місцевих бюджетів.

11.12.2015

Громадські експерти оцінили проект міського бюджету Києва на 2016 рік. На запрошення інформаційної агенції РІА Новини директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора разом із громадськими експертами, що представляють Інститут міста (Олександр Сергієнко), директор ГО «Публічний аудит» (Гольдарб Максим), експерт Фонду суспільної безпеки (Юрій Гаврилечко) поділилися експертними оцінками щодо проекту рішення про бюджет Києва. Попри звернення Фундації «Відкрите суспільство» до міського голови Києва Віталія Кличка міська влада не ініціювала експертного обговорення проекту рішення про міський бюджет Києва на 2016 рік.

11.12.2015

Активісти та журналісти взнали як можна успішно адвокувати свої права у спорі із забудовником на прикладі будівництва на Микільській Слобідці в Києві

03.12.2015

Коаліція має на меті поєднання зусиль малого і середнього бізнесу для донесення до української влади вимоги підприємницької спільноти: накласти мораторій на внесення змін до спрощеної системи оподаткування строком на 3 роки.

02.12.2015

Реагуючи на звернення незалежних експертів в сфері містобудування Фундація «Відкрите суспільство» в рамках надання пропозицій та зауважень до проекту першої редакції державних будівельних норм (ДБН) “Планування і забудова територій” підготувала та надіслала відповідне звернення. У зверненні акцентовано увагу на корупційних ризиках, які виявлені в оприлюдненому проекті ДБН. Виявлені ТРИ групи корупційних ризиків - прогалини правового регулювання, широкі дискреційні повноваження, конфлікт інтересів. На думку експертів, виявлені корупційні ризики на практиці ведуть до масштабних корупційних практик вартістю в сотні млн доларів США.

25.11.2015

Фундація «Відкрите суспільство» офіційно звернулася до міського голови Києва та Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка з приводу оприлюднення проекту ПРОГРАМИ економічного і соціального розвитку м. Києва на 2016 рік, що є тісно пов’язаною із проектом рішення про бюджет Києва.

24.11.2015

Сканадальне будівництво на Микільській Слобідці в Києві є яскаравою ілюстарцією корупції пов’язаної із маніпуляціями столичної влади із містобудівною документацією. Фундація “Відкрите суспільство” залучивши відомого експерта в сфері містобудування Віктора Глебу, розпочала адвокаційну кампанію в березні 2015 року. Вдалося включити питання до суспільного порядку денного. Згодом, рішенням суду, будівництво було зупинене.

23.11.2015

Експерт Фундації "Відкрите суспільство" Стас Соколов пояснив слухачам "Голосу Столиці" чому питання депутатської недоторканності не вирішиться найближчим часом.

20.11.2015

Про афери столичної влади та як громада може обстоювати свої права на прикладі Микільської Слобідки в Києві було презентовано 19 листопада на Форуму розвитку громадянського суспільства.

19.11.2015

Фундація «Відкрите суспільство» офіційно звернулася до міського голови Києва та Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка з приводу оприлюднення проекту рішення про бюджет Києва на 2016 рік та організацію консультацій з громадськістю.

19.11.2015

Леся Шевченко і Денис Черніков представлять попередні результати порівняльного дослідження державної координації підтримки ЄС в Україні, Грузії та Молдові.

18.11.2015

Презентація «Афери столичної влади або як громада може обстоювати свої права на прикладі Микільської Слобідки в Києві» відбудеться завтра, 19 листопада з 14.30 під час презентації кейсів «успішних історій» адвокасі. Форум пройде в НСК «Олімпійський». Приходьте.

18.11.2015

Проекти рішень про місцеві бюджети повинні бути оприлюдненні до кінця листопада. Далі повинні відбутися дієві консультації з громадою щодо їх змісту.

10.10.2015

Про ініціативи та результати роботи Фундації «Відкрите суспільство» в сфері удосконалення механізму виконання Україною Угоди про асоціацію в частині наближення українського законодавства до права ЄС, участь в обранні керівництва національної превентивної агенції (НАЗК), про ще одну виявлену корупційну схему в сфері залучення інвестицій до Києва та про те, де команді Кличка варто шукати надходження до бюджету столиці. Про все це читайте черговому номері вісника організації.

26.09.2015

Конференція «Антикорупційна мережа Києва», яку організували експерти проекту «Антикорупційні ініціативи Києва», Рух «НІ ХАБАРНИЦТВУ!» та Фундація «Відкрите суспільство» дала старт об’єднанню різних ініціативних груп в столиці задля вирішення проблем, які пов’язані із корупцією.

25.09.2015

Фундація «Відкрите суспільство» та Реанімаційний пакет реформ для Києва провели експертну дискусію «Бачення бюджету Києва на 2016 рік». Основою для обговорення стала доповідь директора Фундації «Відкрите суспільство» Івана Сікори.

23.09.2015

Фундація "Відкрите суспільство" ініціювала ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ щодо корупційних ризиків пов’язаних із проектом рішення Київської міської ради «Про затвердження Положення про проведення інвестиційних конкурсів у місті Києві» та пов’язаних із ним спроб фактично монополізувати відбір інвестиційних ініціатив через КП «Київське інвестиційне агентство», браку громадського контролю та перекладання відповідальності КМДА на «інвестиційного агента» як господарюючого суб’єкта за стан залучення інвестицій в Києві

22.09.2015

22 вересня члени конкурсної комісії відібрали претендентів, яких допущено до другого туру для проходження співбесіди.

22.09.2015

26 вересня, з 12 до 18 години громадські активісти та експерти обговорять можливості для мережування задля вирішення існуючих проблем в рамках конференції, яку спільно проводять експерти проекту «Антикорупційні ініціативи Києва», Рух «НІ ХАБАРНИЦТВУ!» та Фундація «Відкрите суспільство» за підтримки ПРООН, МЗС Данії та БФ ЦГІ.

18.09.2015

Через Верховну Раду вчергове намагаються провести законопроект, який фактично узаконює платні медичні послуги у державних та комунальних закладах охорони здоров’я, що неприпустимо без проведення комплексної реформи системи охорони здоров’я.

14.09.2015

Сьогодні у співпраці з Комітетом Верховної Ради України з питань європейської інтеграції було обговорено можливості удосконалення механізму виконання Угоди про асоціацію, зокрема щодо проходження законопроектів в парламенті.

11.09.2015

Парламентська експертна група проаналізувала понад 150 законопроектів, поданих до Верховної ради, на їх відповідність праву Європейського союзу і відкидає звинувачення автора скандального законопроекту про позасудову конфіскацію майна Януковича, народного депутата Тетяни Чорновіл нібито в упередженості та "анонімності" парламентських експертів.

10.09.2015

The Open Society Foundation published our August report detailing the work of OSF Team

09.09.2015

Експерт групи ПЕГ коментуює поданий до ВР законопроект №1844, який зареєстровано з метою гармонізувати українське право з європейським у цій сфері

09.09.2015

14 вересня о 10:00 у залі засідань Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції (вул. Садова 3а, к. 620) пройде обговорення стану імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

31.08.2015

Президент Фундації "Відкрите суспільство" Леся Шевченко розпорядженням Кабміну офіційно увійшла до складу конкурсної комісії з відбору членів Нац.агентства з питань запобігання корупції.

28.08.2015

Проект Генерального плану Києва до 2025 року є неприйнятним і має бути відхилений як такий, що суперечить інтересам громади. Таку точку зору під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі висловили представники громадянського суспільства і декілька колишніх очільників столиці.

27.08.2015

28 серпня 2015 року о 9.45 в Українському кризовому центрі (Український дім, Київ, вул. Хрещатик, 2) відбудеться прес-конференція «Чому команда В.Кличка робить чергову спробу узаконити земельні махінації попередників та системні порушення чинного Генплану Києва до 2020 р.?».

27.08.2015

27 серпня київська міська влада організовує депутатські слухання щодо Генерального плану Києва 2025, яким робиться спроба узаконити земельні махінації та системні порушення чинного Генерального плану Києва - 2020

27.08.2015

Іван Сікора: «Ми пропонуємо відмовитися від намагань легалізувати земельні махінації та порушення чинного Генплану Києва до 2020 року. Ми пропонуємо конкретні заходи спрямовані на пошук виходу із конфліктних ситуації пов’язаних із сотнями незаконних будівництва в столиці

25.08.2015

Фундація "Відкрите суспільство" ініціювала Відкрите звернення з приводу проекту Генплану Києва до 2025 року. На думку експертів, численних громадських організацій та ініціатив, депутатів Київради та колишніх міських голів столиці, ми є свідками чергової спроби узаконити земельні махінації попередників та системні порушення чинного Генплану Києва до 2020 року.

12.08.2015

Оприлюднений черговий публічний звіт у формі вісника про діяльність Фундації "Відкрите суспільство" за червень-липень 2015 року.

31.07.2015

Фундація «Відкрите суспільство» оприлюднила Відкрите звернення до заступника міського голови та секретаря міської ради Києва Олексія Резнікова. В рамках звернення було надано пропозиції до порядку денного депутатських слухань щодо проекту Генерального плану Києва до 2025 року, які заплановані на 28 серпня 2015 року.

20.07.2015

20 липня відбувся тренінг для громадських активістів, блогерів та журналістів спрямований на протидію земельним махінаціям та незаконним забудовам на місцевому рівні.

10.07.2015

Попри збільшення прозорості та публічності роботи міської влади Києва, в чутливих до корупційних схем департаментах КМДА пов’язаних із управлінням земельними ресурсами та містобудуванням, комунальною власністю продовжується практика імітації реформ. Дослідження стану виконання програми Віталія Кличка представила Фундація "Відкрите суспільство".

07.07.2015

Завершено конкурсний відбір учасників для участі у тренінгу «Як зупинити земельні та пов’язані із ними землею махінації: що потрібно знати активістам щоб впливати на вирішення місцевих проблем?», що відбудеться 20 липня у Києві. Це перший подібрий тренінг для громадських активістів, блогерів та журналістів в Україні.

06.07.2015

9 липня 2015 року з 15.00 до 17.00 в агенції «Укрінформ» (вул. Б.Хмельницького 8/16, конференц-зал) відбудеться круглий-стіл на тему «Річниця прийняття програми Київського міського голови: оцінка прогресу у виконанні реформ».

27.05.2015

Фундація "Відкрите суспільство" та Комітет з питань європейської інтеграції Верховної Ради України, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» запрошує до участі в проекті «Парламентська експертна група».

19.05.2015

З 21 по 24 травня більше 30 громадських активістів та журналістів із 15 міст України візьмуть участь у тренінгу-зустрічі переможців конкурсу міні-грантів. Гранти надаються одеською організацією КВУ в рамках проекту "Громадянське суспільство та медіа за прозорі місцеві бюджети!", що реалізовується разом із Фундацією «Відкрите суспільство» за підтримки Європейської комісії та Посольства Фінляндії в Україн

29.04.2015

29 квітня 2015 року при при обговоренні вищевказаного проекту взято за основу напрацювання експертів Фундації “Відкрите суспільство” та громадської ініціативи “Реанімаційний пакет реформ для Києва”

29.04.2015

Антикорупційна рада при Київському міському голові отримала пропозиції Фундації по забезпеченню доступу до публічної інформації на офіційному сайті КМДА та Київради

27.04.2015

Чомусь прийняття урядом нової антикорупційної програми залишилася непоміченим серед громадських експертів, активістів та журналістів. Про те, що програма була прийнята ще 4 квітня, стало відомо аж 24 квітня 2015 року зі слів посадовця Міністерства юстиції України під час публічного заходу «Що необхідно зробити для належного запуску Національного агентства з питань запобігання корупції?». Нова урядова антикорупційна програма не дасть змогу виміряти прогрес України у боротьбі із корупцією через ряд вад та недоліків.

24.04.2015

Фундація «Відкрите суспільство» за запитом депутата міської ради від партії «Самопоміч» надала експертну підтримку по підвищенню ефективності міських цільових програм та допоможе «відкрити» бюджет столиці.

16.04.2015

Громадські активісти Півдня України «озброїлися» знаннями та навиками антикорупційної експертизи рішень влади на місцевому рівні

14.04.2015

Кращий комплексний антикорупційний інструментарій для громадських активістів та експертів, місцевих депутатів та журналістів Півдня України (Миколаїв та область, м. Херсон та Одеса) презентує директор Фундації «Відкрите суспільство» та відомий експерт в сфері бюджетної та антикорупційної політики Іван Сікора на запит та у співпраці із Фондом розвитку м. Миколаєва.

10.04.2015

В квітні 2015 року досягнуто домовленості про партнерство та стратегічну співпрацю в проекті Європейської комісії між Одеською організацією Комітету виборців України та Фундацією «Відкрите суспільство» в проекті "Громадянське суспільство та медіа за прозорі місцеві бюджети!", що реалізується за підтримки Європейської комісії та Посольства Фінляндії в Україні.

26.03.2015

Відкрите звернення щодо необхідності виконання взятих політичними силами зобов’язань щодо реформи в сфері фіскальної децентралізації ініційоване Фундацією «Відкрите суспільство» та підтримане групою із питань децентралізації Реанімаційного пакету реформ. Керівники фракції у парламенті отримали Відкрите звернення.

26.03.2015

Про боротьбу із корупцією та роль Реанімаційного пакету реформ та Фундації "Відкрите суспільство" розповів експерт в сфері бюджетної та антикорупційної політики Іван Сікора під час дня "Університет USAID" в Харкові.

24.03.2015

24 березня 2015 року в Українському кризовому центрі Фундація «Відкрите суспільство» провела прес-конференцію на тему: «Як збільшити надходження місцевих бюджетів на 100-200 млрд грн та забезпечити успіх реформи децентралізації?»

23.03.2015

24 березня 2015 року об 11:30 в Українському кризовому медіа-центрі (приміщення Українського дому) експерти проінформують про передумови успіху реформи децентралізації та пояснять як можна знайти 100-200 млрд грн для місцевих бюджетів, презентують Відкрите звернення до підписантів Коаліційної угоди та проінформують про сприйняття реформи децентралізації громадськими активістами у 6 містах Сходу та Півдня України.

20.03.2015

В боротьбі проти корупційних схем та незаконних забудов в місті Києві Фундація "Відкрите суспільство" та група "Реанімаційний пакет реформ для Києва" виступили на боці ініціативної групи по вул. Микільсько-Слобідській, 1а

16.03.2015

17 березня 2015 року об 12.00 в Одеському кризовому медіа-центрі за адресою: Одеса, просп. Шевченко, 4Д, 4 поверх, оф. 42 відбудеться брифінг на тему «Про які обіцянки в сфері децентралізації забули підписанти Коаліційної угоди?».

13.03.2015

13 березня 2015 року Фундація «Відкрите суспільство» проінформувала про забуті та виконані обіцянки політиків в сфері фіскальної децентралізації в Миколаєвському прес-клубі.

13.03.2015

16 березня 2015 року з 14.00 до 15.30 у Великому конференц-залі готелю "Оптіма Херсон" за адресою: вул. Ушакова, 43 місцеві активісти, журналісти та блогери дізнались про громадську антикорупційну ініціативу "Повернемо мільярди до місцевих бюджетів" та краще зрозуміли можливості, які дає місцевим громадам реформа в сфері децентралізації. На прикладі міського бюджету Києва місцеві активісти побачили типові зловживання, які коштують мільярдів гривень, ознайомились із можливостями впливу на місцевих політиків, довідалися про типові маніпуляції із землею та майном громади, а також в рамках бюджетного процесу, та ознайомились із досвідом Фундації "Відкрите суспільство" щодо того як боротися та використовувати права громадян щодо участі в бюджетному процесі та здійснювати адвокацію змін на місцевому рівні.

12.03.2015

17 березня в Одесі об 15:00-17:00, в Координаційній раді громадських організацій Майдану, по вул. Гімназійній, 3 місцеві активісти, журналісти та блогери місцеві активісти, журналісти та блогери взнають про громадську антикорупційну ініціативу "Повернемо мільярди до місцевих бюджетів" та краще зрозуміють можливості які дає місцевим громадам реформа в сфері децентралізації. На прикладі міського бюджету Києва місцеві активісти побачать типові зловживання які коштують мільярдів грн, ознайомляться із можливостями впливу на місцевих політиків, довідаються про типові маніпуляції із землею та майном громади, а також в рамках бюджетного процесу, та ознайомляться із досвідом Фундації "Відкрите суспільство" щодо того як боротися та використовувати права громадян щодо участі в бюджетному процесі та здійснювати адвокацію змін на місцевому рівні.

12.03.2015

12 березня 2015 року Фундація «Відкрите суспільство» проінформувала журналістів та громадських активістів Запоріжжя про забуті та виконані обіцянки в сфері фіскальної децентралізації в Запорізькому медіа-центрі.

12.03.2015

16 березня 2015 року об 12.30 у Великому конференц-залі готелю "Оптіма Херсон" за адресою: вул. Ушакова, 43 відбудеться прес-конференція на тему «Про які обіцянки в сфері децентралізації забули підписанти Коаліційної угоди?». Організатор - Фундація «Відкрите суспільство»

11.03.2015

13 березня в МИКОЛАЄВІ об 15:00-17.00, в Бізнес-центрі «Александровский», по вул. Нікольська, 25 місцеві активісти, журналісти та блогери зможуть навчитися аналізувати дані земельного, водного, лісового і містобудівного кадастрів та виявляти маніпуляції та зловживання на підставі чинного законодавства.

11.03.2015

13 березня 2015 року об 11.00 в Прес-центрі коледжу преси та телебачення, другий під'їзд (3 поверх) за адресою: м.Миколаїв вул. Даля,11-А відбудеться прес-конференція на тему «Про які обіцянки в сфері децентралізації забули підписанти Коаліційної угоди?». Організатор - Фундація «Відкрите суспільство».

10.03.2015

12 березня 2015 року об 11.00 в Запорізькому медіа-центрі за адресою: м. Запоріжжя, вул. Патріотична 49, 2-й поверх відбудеться прес-конференція на тему «Про які обіцянки в сфері децентралізації забули підписанти Коаліційної угоди?». Організатор - Фундація «Відкрите суспільство».

10.03.2015

10 березня 2015 року Фундація «Відкрите суспільство» проінформувала харків’ян про «Забуті та виконані обіцянки в сфері фіскальної децентралізації» в Харківському кризовому інформаційному центрі.

10.03.2015

11 березня 2015 року об 11.00 в «Антикризовому медіа-центрі» за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна 33, 3 поверх, відбудеться прес-конференція на тему «Про які обіцянки в сфері децентралізації забули підписанти Коаліційної угоди?». Організатор - Фундація «Відкрите суспільство».

10.03.2015

В період з 10 по 17 березня Фундація «Відкрите суспільство» проведе зустрічі з ініціативними групами в шести обласних центрах Сходу та Півдня України. Під час зустрічей будуть обговоренні конкретні кроки, спрямовані на використання можливостей, які дала реформа в сфері децентралізації для впливу на місцеву політику.

06.03.2015

10 березня 2015 року об 13.00 в Харьківскому кризовому інфоцентрі (вул. Іванова, 7/9, 1-й поверх, бізнес-центр «Паралель», навпроти тильного боку ХОДА) відбудеться прес-конференція на тему: «Про які обіцянки в сфері децентралізації забули підписанти Коаліційної угоди?». Організатор - Фундація «Відкрите суспільство».

05.03.2015

Президент Фундації "Відкрите суспільство" Леся Шевченко на прес-конференції "100 днів Верховної Ради України" проінформувала про перші результати роботи парламентської коаліції над виконанням Коаліційної угоди.

05.03.2015

5 березня 2015 року в Українському кризовому центрі Фундація «Відкрите суспільство» провела прес-конференцію на тему: «Забуті та виконані обіцянки в сфері фіскальної децентралізації». Як виконуються обіцянки політичних сил в сфері фіскальної децентралізації?

04.03.2015

5 березня 2015 року о 12.00 в Українському кризовому центрі (УВАГА – адреса змінилася: Український дім, Київ, вул. Хрещатик, 2) відбудеться прес-конференція на тему: «Про які обіцянки в сфері фіскальної децентралізації забули підписанти Коаліційної угоди?». Організатор - Фундація «Відкрите суспільство».

27.02.2015

Доступність державної підтримки підприємств та організацій інвалідів є під питанням. Що потрібно робити для ії реформування говорили під час засідання Громадської Ради при Фонді соціального захисту інвалідів за участі голови Фонду та керівництва громадських організацій та підприємств інвалідів. Напрацювання Фундації «Відкрите суспільство» представили директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора та фахівць з аналізу політики Сергій Панцир.

23.02.2015

В період з 9 по 19 березня Іван Сікора, директор Фундації «Відкрите суспільство» та експерт в сфері бюджетної та антикорупційної політики проведе зустрічі з ініціативними групами в шести обласних центрах Сходу та Півдня України (Харкові, Дніпропетровську, Запоріжжі, Херсоні, Миколаєві, Одесі). Під час зустрічей будуть обговоренні конкретні кроки спрямовані на використання можливостей, які дала реформа в сфері децентралізації для впливу на місцеву політику.

23.02.2015

Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора презентує напрацювання Фундації «Відкрите суспільство» в сфері громадського контролю за здійсненням бюджетної та антикорупційної політики в м. Києві та розповість як київський досвід можна застосувати в інших містах?

16.02.2015

Директор Фундації "Відкрите суспільство" Іван Сікора через "Українську правду" відповів голові бюджетної комісії Київради Андрію Страннікову щодо причин втрати бюджетом столиці мільярдів, показав повязаність корупції та надходжень міського бюджету, а також ще раз закликав до публічної відкритої та конструктивної дискусії щодо міської бюджетної політики. Таку дискусію Фундація "Відкрите суспільство" та ряд відомих громадських експертів та активістів ініціювали ще в жовтні 2014 року. Ми готові показати міській владі та киянам, де заховані мільярди столичного бюджету, яких очільники міста не можуть побачити. Але чи готова влада до публічної предметної дискусії без навішування ярликів? Питання досі залишилося без відповіді.

04.02.2015

3 лютого 2015 року відбулося засідання земельної комісії Київради за участі громадських експертів та актвістів Києва.

03.02.2015

Експерти Фундації «Відкрите суспільство» та Реанімаційного пакету реформ для Києва надали свої ЗАУВАЖЕННЯ І ПРОПОЗИЦІЇ робочій групі при КМДА щодо проекту Положення про громадські слухання в місті Києві.

27.01.2015

Експерти Фундації "Відкрите суспільство" переконані, що бюджет столиці не можна підтримувати без чітких розрахунків бази оподаткування та попередження відомих корупційних ризиків

26.01.2015

Фундація "Відкрите суспільство" разом з провідними експертами України у сфері боротьби з корупцією, профільних владних організацій, громадських та ділових кіл сформує дієвий план зниження рівня корупції в Україні під час національної дискусії практиків.

21.01.2015

Бюджет Києва недоотримає декілька мільярдів гривень через ігнорування корупційних схем. Міська влада Києва неготова ламати корупційні практики в сфері земельних відносин, містобудування, роботи комунальних підприємств. Наповнювати бюджет передбачають переважно за рахунок пересічних киян та уряду.

19.01.2015

Ініціатива Реанімаційний Пакет Реформ та Фундація «Відкрите суспільство» 20 січня запрошують на прес-конференцію щодо вартості корупції для бюджету Києва та аналізу запропонованого для обговорення міського бюджету на 2015 рік.

16.01.2015

Відкрите звернення було підтримане платформою Реанімаційний пакет реформ.

14.01.2015

Експерти «Реанімаційного пакету реформ» закликають Верховну Раду України не підтримувати урядовий законопроект №1551 щодо удосконалення системи державних закупівель та електронних закупівель. Законопроект розроблявся без належного залучення всіх зацікавлених сторін, містить величезні корупційні ризики та одночасно не вирішує низку нагальних проблем.

12.01.2015

Фундація "Відкрите суспільство" ініціювала Відкрите звернення до міського голови Києва В.Кличка щодо відсутності реагування на значимі корупційні практики, що ведуть до суттєвого зменшення доходів міського бюджету Києва на 2015 рік та продовження практики непублічного прийняття міського бюджету.

29.12.2014

Фундація «Відкрите суспільство» визначена від антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ як координатор напрямку "Допомога Кабінету Міністрів України в розробці програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні на 2014-2017 роки (у тримісячний строк з дня набрання чинності Закону про антикорупційну стратегію)".

20.12.2014

Конференція відбудеться 26 грудня 2014 року за адресою: Готель Хрещатик, вул. Хрещатик, 14 (3 поверх) конференц-зал «Володимирський» Початок об 15.00

19.12.2014

19 грудня у прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" відбулася прес-конференція за підсумками аналізу обіцянок політичних партій, коаліційної угоди і програми діяльності уряду. Експерти Фундації «Відкрите суспільство» та Реанімаційного пакету реформ – Київ, на основі порівняння результатів моніторингу знакових передвиборчих обіцянок та роботи парламенту України попереднього скликання та новообраного парламенту протягом перших 50 днів, зробили висновок про продовження практики популізму та неготовності політиків до артикулювання чітких та вимірюваних показників результатів реформ. Такий підхід вестиме до розчарування виборців та підриватиме довіру до політиків.

19.12.2014

Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора виступив 18 грудня 2014 року під час громадських слухань щодо принципів бюджетної політики, які були ініційовані фракцією «Батьківщина». У слуханнях взяли участь народні депутати України, громадські експерти та активісти, що представляли аналітичні центри, громадські організації та платформа «Реанімаційний пакет реформ».

16.12.2014

19 грудня об 11:00 в агентстві "Інтерфакс-Україна", за адресою Рейтарська вул., 8/5А, експерти Фундації «Відкрите суспільство» та Реанімаційного Пакету Реформ розкажуть про підсумки аналізу обіцянок політичних партій, Коаліційної Угоди і Програми дій уряду. У презентації аналітики пояснять, наскільки ці документи відповідають політичному запиту українців і вказують на відповідальність партій перед виборцями.

11.12.2014

Фундація "Відкрите суспільство" надала експертні доповнення до законопроекту Відкрий Раду, що виходять за межі інформаційної відкритості й публічності, і охоплюють також питання ефективності та узгодження інтересів при підготовці рішень.

08.12.2014

На запрошення Відділу громадянського суспільства Ради Європи, Президент Фундації "Відкрите суспільство", Леся Шевченко, приймала участь в підготовці Стратегії залучення громадянського суспільства в процес прийняття рішень в Україні.

05.12.2014

9 грудня о 15.00 в конференц-залі Національної спілки журналістів України (вул. Хрещатик 27а, 2 поверх) відбудеться прес-конференція з нагоди Всесвітнього дня боротьби з корупцією та презентації антикорупційної громадської ініціативи «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів» Фундації «Відкрите суспільство» спільно з «Реанімаційним пакетом реформ – Київ», Інститутом масової інформації та ГО ІРАР/AMDI.

04.12.2014

Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора про те, чи потрібен Києву новий генплан "2025", замість діючого, дійсного до 2020 року

17.11.2014

щодо необхідності визнання неконституційним, скасування і ухвалення в новій редакції Закону України «Про всеукраїнський референдум», прийнятого в 2012 року з метою остаточної узурпації влади режимом Януковича

10.11.2014

Бюджетна політика міської влади є вкрай непрофесійною. Технічній дефолт, який навис над містом може бути подолано лише збільшенням надходжень до бюджету і зменшенням витрат, поповненням бюджету від оренди і продажу земельних ділянок та пайових внесків з будівництва.

07.11.2014

10 листопада о 14:30 у інформаційному агентстві «УНІАН»

20.10.2014

24 жовтня (п'ятниця) Фундація «Відкрите суспільство», запрошує Вас взяти участь в громадській дискусії «Обіцянки політиків щодо децентралізації: що це означите для Одеси та Одещини?». Захід відбудеться в рамках проекту «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: краще зрозуміти обіцянок політиків та контролювати їх дії після виборів» за підтримки USAID, PACT та UNITER

20.10.2014

23 жовтня Фундація «Відкрите суспільство», запрошує Вас взяти участь в громадській дискусії «Обіцянки політиків щодо децентралізації: що це означите для Миколаєва та Миколаївщини?». Захід відбудеться в рамках проекту «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: краще зрозуміти обіцянок політиків та контролювати їх дії після виборів» за підтримки USAID, PACT та UNITER.

20.10.2014

22 жовтня (середа) Фундація «Відкрите суспільство», запрошує Вас взяти участь в громадській дискусії «Обіцянки політиків щодо децентралізації: що це означите для Херсону та Херсонщини?». Захід відбудеться в рамках проекту «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: краще зрозуміти обіцянок політиків та контролювати їх дії після виборів» за підтримки USAID, PACT та UNITER

20.10.2014

21 жовтня (вівторок) Фундація «Відкрите суспільство», запрошує Вас взяти участь в громадській дискусії «Обіцянки політиків щодо децентралізації: що це означите для Запоріжжя?». Захід відбудеться в рамках проекту «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: краще зрозуміти обіцянок політиків та контролювати їх дії після виборів» за підтримки USAID, PACT та UNITER

18.10.2014

2o жовтня Фундація «Відкрите суспільство», запрошує Вас взяти участь в громадській дискусії «Обіцянки політиків щодо децентралізації: що це означите для Дніпропетровська та Дніпропетровщини?». Захід відбудеться в рамках проекту «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: краще зрозуміти обіцянок політиків та контролювати їх дії після виборів» за підтримки USAID, PACT та UNITER

16.10.2014

17 жовтня 2014 року, з 11:00 до 13:00 Фундація «Відкрите суспільство» за підтримки USAID, PACT і UNITER та у співпраці із Фондом місцевої демократії (Харків) проводить громадське обговорення за участю політиків, які мають шанси пройти до парламенту на тему їх обіцянок щодо децентралізації.

26.09.2014

Під час круглого столу також буде презентовано результати моніторингу виконання громадської Дорожньої карти з реформування Києва, розробленої Фундацією «Відкрите суспільство» за участі провідних експертів і яка була надана новообраному міському голові в червні 2014 року.

24.09.2014

Фундації "Відкрите суспільство" спільно з Реанімаціними пакетом реформ-Київ вдалося відстояти інтереси територіальної громади Києва щодо підзвітності депутатів міськради на засідання профільної комісії.

12.09.2014

Одні й ті ж організації інвалідів з року в рік отримують левову частку коштів, при цьому три чверті всеукраїнських організацій взагалі не можуть отримати доступ до державного фінансування.

07.09.2014

Звертаємося до кожної партії, що бере участь у виборах, з наполегливою вимогою не висувати за партійними списками чи в мажоритарних округах жодного кандидата, який належить до таких категорій:

14.08.2014

Ми закликаємо Президента України якнайшвидше подати на розгляд парламенту законопроект про спеціалізований орган з розслідування високопосадової корупції, що відповідатиме зазначеним вище положенням, а Верховну Раду України – розглянути та ухвалити зазначений законопроект без подальшого зволікання.

11.08.2014

Сьогодні кожен 18-й українець живе з інвалідністю. Загальна чисельність людей з особливими потребами сягає 2,8 млн або 6,1% населення країни. Із них працевлаштовані трохи більше чверті або 755 тисяч або майже 27%. Стандарти Міжнародної організації праці передбачають працевлаштування 50% від загальної чисельності інвалідів в країні, тобто мало б бути працевлаштовані 1,4 млн інвалідів. На прес-конференції в Укрінформ можна буде дізнатися як ефективніше витратити майже 1 млрд грн на працевлаштування інвалідів та державну підтримку організацій інвалідів.

16.07.2014

15 липня 2014 року на прес-конференції "Фінанси столиці: чи будуть ліквідовані "чорні діри" бюджету Києва" відбулася дискусія щодо того, чи зможе нинішня Київська міська рада та бюджетна комісія в її складі працювати на тих принципах, яких очікують від них мешканці столиці. Як відомо, чверть складу бюджетної комісії Київради є представниками великих забудовників.

09.07.2014

Фундація «Відкрите суспільство» презентувала бачення реформування політики державної підтримки організацій та підприємств інвалідів в рамках робочої експертної зустрічі.

01.07.2014

Фундація «Відкрите суспільство» та громадські організації інвалідів вимагають підвищення ефективності та результативності державної допомоги, ії доступності та відповідності реальним потребам інвалідів, роботодавців та головне - вимогам ринку.

27.06.2014

Фундація "Відкрите суспільство" продовжує роботу в напрямку оптимізації та підвищення ефективності державної політики підтримки громадських організацій та підприємств інвалідів. На засіданні Громадської Ради при Фонді соціального захисту інвалідів, що відбулося в четвер, 26 червня, було обговорено актуальні проблеми пов’язані із працевлаштуванням інвалідів, а також питання співпраці громадськості з керівництвом Фонду.

24.06.2014

Бачення змін у формі «Дорожньої карти для київської влади у сфері бюджетної та антикорупційної політики», презентовано під час круглого столу 24 червня 2014 року. Пропозиції підготовлені на основі результатів громадського моніторингу та експертизи бюджетної політики, яку Фундація «Відкрите суспільство» здійснює вже 5 рік поспіль.

20.06.2014

Попри вимоги Бюджетного кодексу, органи влади до цього не забезпечували можливостей для належної участі представників громади у бюджетному процесі та в роботі міськради. Як наслідок, Київ має «чорні діри» у міському бюджеті, практику системних зловживань, потурання тіньовим схемам з боку посадовців КМДА та депутатів міськради. На часі кардинальні зміни в бюджетній та антикорупційній політиці. Бачення змін у формі «Дорожньої карти для київської влади у сфері бюджетної та антикорупційної політики», буде презентована під час заходу.

17.06.2014

Наближені до влади громадські організації інвалідів є найбільшими отримувачами бюджетних коштів. В той же час критерії, за якими здійснюється розподіл коштів, нечіткі і застарілі. Чи зміниться ситуація після Майдану?

13.06.2014

Бюджетні кошти на державну підтримку організацій та підприємств інвалідів витрачаються неефективно. Наближені до влади громадські організації інвалідів є найбільшими отримувачами бюджетних коштів. Чи зміниться ситуація після Майдану?

28.05.2014

Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора презентував аналіз корупційних ризиків у бюджеті Києва та візуалізований у доступній для пересічних громадян бюджет столиці у Комітеті Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією 28 травня 2014 року в рамках круглого столу «Ресурси міжнародних організацій у боротьбі із корупцією в Україні».

19.05.2014

Більшості політикам та топ-чиновникам легше боротися із корупцією на словах, аніж на ділі взяти зобов’язання щодо прозорості та підзвітності.

16.05.2014

Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора навчив громадських активістів Львівщини впливати на формування місцевого бюджету і контролювати його.

13.05.2014

Сьогодні, 13 травня, Голова Держземагентства України Сергій Рудик у рамках засідання круглого столу “Земельна реформа та питання сільського розвитку” підписав Декларацію доброчесності публічної особи. Декларація визначає низку зобов’язань, серед яких: розміщення на сайті Держземагентства України відомостей, зазначених у декларації про майно керівного складу відомства, та проведення додаткових внутрішньовідомчих перевірок щодо попередження корупції, корупційних ризиків та усунення конфліктів інтересів.

11.05.2014

В рамках першого етапу кампанії було розіслано більше 150 електронних і паперових листів до топ-чиновників, кандидатів в Президенти та мери м. Києва. Листи містили пропозицію продемонструвати готовність до боротьби з корупцією шляхом підписання Декларації доброчесності публічної особи. Декларацію було запропоновано підписати учасникам виборчих перегонів на посаду Президента України, міського голови Києва та депутатів київської міськради, керівникам урядових міністерств, служб та агентств, фракцій у парламенті України, головам ОДА та міським головам обласних центрів.

29.04.2014

29 квітня 2014 року у прес-центрі Національної спілки журналістів України Фундація «Відкрите суспільство» як координатор коаліції «За доброчесну публічну службу» презентувала кампанію «За доброчесність публічних осіб», метою якої є сприяти доброчесності, попередженню прихованню доходів та конфлікту інтересів у діяльності політиків, державних службовців та посадовців органів місцевого самоврядування. У заході взяли участь Іван Сікора, директор Фундації «Відкрите суспільство», директор Програми USAID РАДА - Едуард Рахімкулов та політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» - Марія Золкіна.

28.04.2014

Декларація доброчесності публічної особи підготовлена Фундацією «Відкрите суспільство» як координатором Коаліції «За доброчесну публічну службу»

19.04.2014

Журналістських матеріалів, які висвітлюють тематику конфлікту інтересів в діяльності публічних посадовців центральних і місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування

17.04.2014

На конференції "Реформування та громадський контроль у сфері надання адміністративних послуг в Україні» було представлено результати порівняльного дослідження роботи Центрів надання адміністративних послуг в Деснянському районі м. Києва та в м. Чернігові.

16.04.2014

Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора навчив молодих активістів Херсонщини впливати на формування місцевого бюджету і контролювати його.

24.03.2014
Олександр Бабанін, Іван Сікора

Яка реальна вартість "придбання" Криму для Росії, що може втратити та скільки може заробити Україна від переходу на світові ціни у відносинах з "островом Крим", що попливе у кільватері РФ?

18.03.2014

18 березня в Києві більше 33 громадських активістів, журналістів, адвокатів та підприємців із Києва та області, Житомира, Чернівців та інших міст України, взяли участь у тренінгу на тему: «Громадський контроль за доброчесністю та запобігання конфлікту інтересів у публічних службовців. Що може громада ?». Організатор тренінгу - Фундація «Відкрите суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Тренер - Іван Сікора, директор Фундації «Відкрите суспільство».

17.03.2014

Завтра, 18 березня, з 10:00 до 14:00 за адресою: м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9, тренінгова зала на 1-му поверсі (ст.метро Золоті Ворота) відбудеться авторський тренінг директора Фундації «Відкрите суспільство» Івана Сікори для громадських активістів та журналістів Києва на тему: «Громадський контроль за доброчесністю та запобігання конфлікту інтересів у публічних службовців. Що може громада ?»

14.03.2014

Народні депутати разом із громадськими активістами працюватимуть над реалізацією ініціативи «Реанімаційний пакет реформ». Для ефективної співпраці парламентарі утворили міжфракційне об’єднання «Платформа реформ». Громадськість вимагає від політиків реалізації 12 пунктів «Реанімаційного пакету реформ», які мають реанімувати та об’єднати країну. Громадські діячі наголошують, що Євромайдан ще не завершив свою головну місію – змінити правила, а не обличчя.

13.03.2014

Фундація «Відкрите суспільство» оголошує набір активістів та журналістів на тренінг по моніторингу корупційних ризиків, що пов’язані із конфліктом інтересів в діяльності публічних осіб (депутатів, державних службовців та посадовців органів місцевого самоврядування). До участі запрошуються молоді активісти – представники громадських організацій, органів студентського самоврядування, політично активна молодь та журналісти.

11.03.2014

11 березня 2014 року на авторському тренінгу директора Фундації «Відкрите суспільство» Івана Сікори громадські активісти та журналісти Дніпропетровщини ознайомилися із комплексним інструментарієм громадського моніторингу антикорупційної політики в цілому та політики в сфері врегулювання конфлікту інтересів в діяльності публічних осіб ОДА, РДА, виконкому міської ради Дніпропетровська, депутатів обласної та міської рад зокрема.

10.03.2014

31 січня 2013 року із 10.00 до 14.00 за адресою: м. Львів, вул. Винниченка 6, конференц-зал (2-й поверх) відбудеться тренінгу для громадських активістів та журналістів на тему: «Громадський контроль за доброчесністю та запобігання конфлікту інтересів у публічних службовців», що буде проведено Фундацією «Відкрите суспільство» в рамках проекту «За доброчесну публічну службу: об’єднання зусилля інститутів громадянського суспільства України задля забезпечення громадського контролю за доброчесністю та запобігання конфлікту інтересів у публічному секторі». Захід проводиться за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

05.03.2014

«Громадським активістам важливо ефективно використовувати існуючі інструменти, попередження та протидії корупційним ризикам у сфері земельних відносин та звертати особливу увагу на фактичних отримувачів вигоди. Використання методології соціальних мереж близьких осіб декларанта (публічного службовця) дасть змогу більш ефективно здійснювати моніторинг та розслідування корупційних ризиків, ознак конфлікту інтересівта підвищить ефективність витрачання земельних ресурсів.», - вважає Іван Сікора.

28.02.2014

ФВС, що є учасником робочої групи з питань формування пакету антикорупційних реформ, підписала Відкритий лист щодо принципів формування спеціалізованого антикорупційного органу.

10.02.2014

Фундація «Відкрите суспільство» бере участь у Робочій групі «Антикорупційна реформа», до складу якої входять провідні громадські організації та експерти, що розробляють погоджену Концепцію антикорупційних реформ. Робоча група завершує роботу над концепцією та законопроектом про створенням спеціалізованого органу антикорупційних розслідувань.

06.02.2014

Фундація «Відкрите суспільство» оцінила вартість корупційних ризиків у міському бюджеті в 3 млрд грн, що становить 15% від його видаткової частини. Ці кошти киян можуть бути витрачені в інтересах наближених до влади бізнес-структур. За оцінками аналітиків, через неефективну бюджетну політику кияни не отримують понад 19 - 24 млрд грн.

30.01.2014

У неспокійний та доленосний час для майбутнього України у Львові відбувся тренінг «Громадський контроль за доброчесністю та запобігання конфлікту інтересів у публічних службовців». Тренінг був організований Фундацією «Відкрите суспільство» www.osf.org.ua в рамках проекту «За доброчесну публічну службу: об’єднання зусилля інститутів громадянського суспільства України задля забезпечення громадського контролю за доброчесністю та запобігання конфлікту інтересів у публічному секторі» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

30.01.2014

31 січня 2013 року із 10.00 до 14.00 за адресою: м. Львів, вул. Винниченка 6, конференц-зал (2-й поверх) відбудеться тренінг для громадських активістів та журналістів на тему: «Громадський контроль за доброчесністю та запобігання конфлікту інтересів у публічних службовців», що буде проведено Фундацією «Відкрите суспільство» в рамках проекту «ЗА ДОБРОЧЕСНУ ПУБЛІЧНУ СЛУЖБУ: об’єднання зусилля інститутів громадянського суспільства України задля забезпечення громадського контролю за доброчесністю та запобігання конфлікту інтересів у публічному секторі». Захід проводиться за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

14.01.2014

Експерти з питань фінансово-бюджетної та економічної політики Денис Черніков (Лабораторія законодавчих ініціатив) та Іван Сікора (Фундація «Відкрите суспільство») спільно презентували оцінку вартості системних ризиків, які закладено в проект державного бюджету на 2014 рік на прес-конференції, що відбулася 15 січня ц.р.

29.12.2013

Фундація "Відкрите суспільство" вітає всіх!

29.12.2013

21 грудня 2013 року директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора виступив із доповіддю присвяченій здійснення антикорупційної політики та попередженню конфлікту інтересів на публічній службі на черговому засіданні «Клубу аналітиків політики», що працює на базі Києво-Могилянської академії.

29.11.2013

Дайте можливість «перевантажити політичну систему мирним шляхом!

26.11.2013

Позиція Фонду "Відкрита політика" та Фундації «Відкрите суспільство» щодо «паузи» у підписанні Україною Угоди про Асоціацію та флеш-мобу «Не вбивай нашу мрію!» під час виступу Першого віце-прем'єра України Сергія Арбузова у Вільнюсі

21.11.2013

Круглий стіл “Потреби та можливості інституційного розвитку аналітичних центрів” мав на меті обговорити питання організаційнійного розвитку аналітичних центрів та їх співпраці із донорськими організаціями.

24.10.2013

Діловий клімат в столиці не покращився, а 42 отримувачі коштів програми досі не відомі.

26.09.2013

Оглядовий полемічний матеріал аналітика Фундації «Відкрите суспільство» Стаса Соколова «Дивні інтереси народних депутатів» вийшов 27.09.2013 на «Українській правді». Матеріал стосується аналізу виконання програмних тез  парламентських політичних сил за 9 місяців роботи Верховної Ради України.

23.09.2013

У вересні бюджетний процес в Україні знову виходить з-під контролю громадськості, ЗМІ і навіть народних депутатів.

19.09.2013

Підгрупа «Протидія корупції» РОБОЧОЇ ГРУПИ 1 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства підтримала ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ щодо бюджетної відкритості, прозорості та підзвітності ініційоване Фундацією «Відкрите суспільство».

17.09.2013

Робоча група Коаліції «За доброчесну публічну службу», що очолює Фундація «Відкрите суспільство», закінчила роботу над типовими кейсами, які описують ознаки конфлікту інтересів, приховування доходів та отримання неправомірної вигоди публічним службовцем київської міської влади.

09.09.2013

напередодні старту бюджетного процесу в Україні на 2014 рік та з нагоди Міжнародного Дня Права Знати (International Right to Know Day)

03.09.2013

Фундація "Відкрите суспільство" в зверненні Партнерства “Новий Громадянин” закликає Верховну Раду розглянути до завершення поточної сесії та ухвалити в другому читанні і в цілому проект закону № 0947 щодо приведення українського законодавства у відповідність до Закону “Про доступ до публічної інформації” та нової редакції Закону “Про інформацію”.

12.08.2013

11.08.2013 року до Голови Київської обласної державної адміністрації А.Й.Присяжнюку керівнику апарату Київської обласної державної адміністрації Спаському А.С. були надіслані пропозиції та зауваження до проекту Програми щодо запобігання і протидії корупції на 2013 – 2015 роки у Київській області.

26.06.2013

В розділі «ВАЖЛИВІ ДОКУМЕНТИ» ДАЙДЖЕСТУ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПЛАТФОРМИ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА опублікована ЗАЯВА РОБОЧОЇ ГРУПИ 1 «Демократія, права людини, належне врядування та стабільність» Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства щодо прийняття Верховною Радою України закону №2837 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики” від 14.05.2013 р.

18.06.2013

Найбільш поширеними ризиками корупції у системі державної служби є недоброчесність державних службовців та виникнення конфлікту інтересів.

23.04.2013

23 квітня, в ІА RegioNews відбувся круглий стіл та прес-конференція на тему "Контроль за деклараціями публічних службовців: міф чи реальність?", в якому, крім представників ГО "Фундація "Відкрите суспільство", взяли участь Гриценко Анатолій Степанович, народний депутат України, Якимюк Богдан, голова правління Антикорупційної Ради України, Животовський Кирило, голова правління ГО "Європейський вибір".

23.04.2013

Завтра, 25.04.2013 р. о 12.30 під стінами приймальні громадян Кабміну (Київ, пров. Музейний, 12) Фундація «Відкрите суспільство» разом з представниками інших громадських антикорупціонерів проведуть брифінг за підсумками особистої зустрічі з Прем’єр-міністром України М. Азаровим із приводу обговорення проблем Державної програми запобігання і протидії корупції на 2011-2015 рр.

24.03.2013

Фундація "Відкрите суспільство" у березні 2013 року звернулася до Верховної ради з запитом щодо народних депутатів попереднього скликання, які отримують грошову компенсацію через непрацевлаштованість.

16.09.2012

до міністра юстиції

31.07.2012

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 "Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики" у приміщенні Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, Положення про яке затверджено Указом Президента України від 12 травня 2011 року № 583/2011, 26 липня 2012 року відбулися установчі збори по формуванню складу Громадської ради при Державному агентстві з інвестицій та управління національними проектами України, до якої увійшли представники від двадцяти трьох громадських організацій та представники Держінвестпроекту України (Стеблінський М.М., Федюк В.М. та Король А.Г.).

30.07.2012

до парламентських політичних партій України

11.07.2012

…. Завантажити розпорядження …

01.07.2012

Під час засідання Координаційної ради з підготовки Національної стратегії розвитку системи державних закупівель України, що відбулося 25 червня 2012 року, представники Проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність» (USAID ЛІНК) репрезентували Департаменту державних закупівель та державного замовлення Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, а також представникам інших центральних органів виконавчої влади і громадськості третій Проект Стратегії розвитку системи державних закупівель.

21.05.2012

Громадські організації, що входять до Громадського партнерства "За доброчесні державні закупівлі", взяли участь у засіданні Координаційної ради з підготовки Національної стратегії розвитку системи державних закупівель України, яке відбулося 22 травня 2012 року з 10.00 до 13.00.

21.05.2012

22 травня 2012 року в приміщенні «Укрінформу» Фундація «Відкрите суспільство» провела круглий стіл на тему: «Громадський моніторинг бюджету міста Києва 2011 року».

19.05.2012

З 15 травня 2012 року громадська організація “Фундація “Відкрите суспільство” виконує обов'язки голови секретаріату коаліції громадських організацій та громадян громадське партнерство “За доброчесні державні закупівлі”.

15.05.2012

У рамках проекту із посилення інституційної спроможності українських політичних партій Фундація "Відкрите суспільство" проводить тренінги для низки політичних сил.

12.05.2012

Робоча група була сформована після робочої наради 22 березня 2012 року, яку провів голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Семиноженко Володимир Петрович, відповідно до проекту плану дій з впровадження в Україні ініціативи "Партнерство "Відкритий уряд".

02.04.2012

3 квітня 2012 року «Фундація «Відкрите суспільство» провела круглий стіл на тему: «Стабілізація Державного бюджету: два роки економічних реформ Президента України».

22.03.2012

23 березня 2012 року у приміщенні Інфоцентру Вінницької торгово-промислової палати Фундація «Відкрите суспільство» разом з вінницьким Комітетом виборців України провела прес-конференцію, присвячену результатам моніторингу роботи Верховної Ради України VІ скликання.

13.03.2012

Програмою благодійної організації Міжнародний фонд “Відродження” “Громадянське суспільство та належне врядування” 2010 року було підтримано 12 грантів за результатами конкурсу № 4406 «Моніторинг бюджетної політики на місцевому рівні”. Зокрема, Міжнародним фондом "Відродження" було підтримано Грант МФВ № 42479 “Громадський моніторинг актів Київської міської ради та КМДА, які впливають на обсяги дохідної і видаткової частини бюджету Києва-2010, його виконання та публічне звітування”.

04.03.2012

Економічний експерт ГО "Фундація ”Відкрите суспільство” Андрій Любич 15 лютого 2012 року взяв участь в інформаційній ранковій програмі "Ранок на "П'ятому"

17.02.2012

18 лютого експерт Фундації Анна Соляник провела для представників Української народної партії та "Нашої України" тренінг для потенційних тренерів майбутніх членів ДВК.