Фундація “Відкрите суспільство” (ФВС)

Громадська неприбуткова організація, розташована в Києві та офіційно зареєстрована в квітні 2001 року. 

За період своєї діяльності ми реалізували більше 50 проектів.

Місія Фундації – просування цінностей відкритого суспільства через вплив на формування порядку денного державної політики. За 17 років діяльності ми стали експертами в області аналізу державної політики і фінансів. Останні 4 роки ми продовжили роботу над закріпленням цінностей відкритого суспільства в Україні через підвищення прозорості і підзвітності державної політики і фінансів. Ми працюємо над тим, щоб державні ресурси використовувались раціонально, результативно та прозоро на основі суспільного інтересу, цінностей і принципів відкритого суспільства.

Організація першою в Україні стала  членом  Глобального руху за бюджетну прозорість, підзвітність та участь громадян у бюджетних процесах (The Global Budget Transparency, Accountability and Participation Movement (BTAP).

Ключові компетенції Фундації «Відкрите суспільство» 

Аналіз політики:

 • 14 років моніторингу виконання обіцянок парламентських партій;
 • Антикорупційна політика на центральному та місцевих рівнях;
 • Конфлікт інтересів на державній службі;
 • Політика державної підтримки інвалідів;
 • Політика підтримки малого та середнього бізнесу.


Публічні фінанси:

 • Аналіз державного і місцевих бюджетів (з фокусом на бюджеті міста Київ);
 • Аналіз місцевих цільових програм в Києві з фокусом на малих та середніх підприємствах, земельних ресурсах та міській політиці, тощо;
 • Аналіз бюджетної підтримки ЄС України (з методологією, що розвивається)
 • Аналіз міських цільових програм.

Фундація має 5-річний досвід аналізу бюджету м. Києва (найбільшого місцевого бюджету в Україні).

Серед досягнень організації:

 • В 2014 році (вперше в Києві) ініціювала та домоглася  проведення першого публічного громадського обговорення міського бюджету Києва.
 • В 2014 році (першою в Україні) розробила візуалізований бюджет Києва для громадян, що дає змогу у простій формі ознайомитися із бюджетом столиці.
 • В 2014 році (першою в Україні) проаналізувала міські цільові програми в м. Києві  з точки зору впливу на вирішення проблем, на які вони були спрямовані (Програми підтримки малого та середнього підприємництва, захисту та охорони земель тощо) та надала пропозиції міській владі щодо усунення виявлених вад та недоліків.
 • Домоглася включення до порядку денного на національному та місцевому рівнях питання негативних наслідків прийняття нового Генплану Києва-2025 для громади Києва. Цей містобудівний документ має на меті легалізувати земельні махінації. Адвокаційна кампанія продовжується до цього часу.

Ми розробили власну програму по боротьбі з корупцією. Вона містить 12 розділів: Перелік і опис заходів по боротьбі з корупцією, стандартів, процедур і їх реалізації в організації; етичні, права і обов'язки членів, посадових осіб і керівника організації; процедури для належного контролю, управління і контролю за дотриманням антикорупційних програм в Фундації; процедури для захисту членів і прозорості; дисциплінарні дії в разі порушення правил програми; Фундація піклується про тренування і нормативних актів з метою підвищення рівня інформованості та знань кожного члена в цій сфері. Фундація піклується про регулювання конфлікту інтересів в Організації. 

З метою здійснення боротьби з шахрайством політики в області закупівель, ми використовумо систему тендерів на закупівлю товарів і послуг.

Наш колектив