Події

Публікації

Coordination of the EU assistance: Ukraine, Moldova, Georgia

The authors focused on the EU assistance in implementing the Association Agendas in Georgia, Moldova and Ukraine, as well as efficiency and transparency of coordination mechanisms at the national level. The paper contains up-to-date general recommendations, country-specific recommendations and a toolbox to facilitate greater engagement of civil society organizations in monitoring and oversight of the AA implementation in the three countries.

OSF News December 2015

Open Society Foundation Monthly Newsletter. We present our activities during last month. You are welcome to forward this or recommend others to subscribe.

Новини Фундації за Грудень 2015

Щомісячний Вісник Фундації «Відкрите Суспільство». Запрошуємо поширювати даного листа чи рекомендувати іншим підписатися.

Будьте в курсі!

Підпишіться на розсилку, щоб залишатися в курсі останніх новин, публікацій і матеріалів Фундації «Відкрите суспільство».

Політики і топ-чиновники України отримали листи з пропозицією продемонструвати на ділі готовність боротися з корупцією

11.05.2014

В рамках першого етапу кампанії було розіслано більше 150 електронних і паперових листів до топ-чиновників, кандидатів в Президенти та мери м. Києва. Листи містили пропозицію продемонструвати готовність до боротьби з корупцією шляхом підписання Декларації доброчесності публічної особи. Декларацію було запропоновано підписати учасникам виборчих перегонів на посаду Президента України, міського голови Києва та депутатів київської міськради, керівникам урядових міністерств, служб та агентств, фракцій у парламенті України, головам ОДА та міським головам обласних центрів.

Завершився перший етап кампанії «За доброчесність публічних осіб», метою якої є сприяти доброчесності, попередженню прихованню доходів та конфлікту інтересів у діяльності політиків, державних службовців та посадовців органів місцевого самоврядування. Кампанія розпочалась 29 квітня із публічного оприлюднення Декларації доброчесності публічної особи та заклику до публічних осіб її підписати. 

"Підписання Декларації для топ-чиновників покаже їх готовність до оприлюднення не тільки власних декларацій, а й декларацій тих посадовців, що працюють у сферах із високими корупційними ризиками паралельно із проведенням внутрішньовідомчих перевірок. Це стане тестом готовності політиків та урядовців до реального ламання корупційних схем, які вони отримали у спадок від попереднього уряду. А для політиків, що йдуть на вибори, підписання Декларації означатиме готовність до оприлюднення інформації про джерела надходження коштів до їх виборчих фондів, а отже, і тест на готовність до реальної прозорості та підзвітності перед виборцями" - вважає директор Фундації "Відкрите суспільство" Іван Сікора.

Важкість даного етапу полягала в тому, що, як виявилося, вести діалог за допомогою електронних засобів зв'язку і досі є непростим завданням. Переважно зв’язок є одностороннім. Частина публічних осіб, які йдуть на вибори, не мають працюючих он-лайн інструментів зворотнього зв’язку із виборцями. 

"Ми з'ясували, наскільки важко спілкуватися з топ-посадовцями і політиками через електронні засоби зв'язку, - говорить Леся Шевченко, Президент Фундації. - На жаль, більшість штабів кандидатів та офісів посадовців досі чекають паперових листів. Славнозвісного зворотнього зв'язку фактично не існує! А як далеко до електронного врядування і відкритості - годі й говорити. Більшість політиків лише приймають електронні листи, але не відповідають, і навіть не підтвердждують їх отримання, і це попри те, що зараз йде виборча кампанія. Можна тільки уявляти, що буде після виборів".

Фундація "Відкрите суспільство" www.osf.org.ua переходить до наступного етапу реалізації кампанії "За доброчесність публічних осіб" та очікує від політиків, державних службовців та посадовців органів місцевого самоврядування підписання Декларації доброчесності публічної особи , що стане демонстрацією їх реальної готовності до боротьби із корупцією, на ділі, а не на словах. 

Результати про готовність політиків до доброчесності готуються до оприлюднення напередодні позачергових виборів -19 травня.