Події

Публікації

Аналітичний огляд (листопад 2017)

Тема номера: У фокусі - Державна допомога

Analitical Review No.4

Featuring: State Aid to Undertakings

Analitical Review No.3 (Octoner 2017)

Temporary import of vehicles with a foreign registration: an overview of the proposed legislative solutions

Аналітичний огляд (жовтень 2017)

Тема номера: Тимчасовий ввіз автомобілів з іноземною реєстрацією: огляд пропонованих законодавчих рішень

Впровадження в Україні прозорого місцевого бюджету: досвід та виклики

Видання підготовлено в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ – за прозорі місцеві бюджети!», що виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», Фундацією «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Посольства Фінляндії в Україні.

Будьте в курсі!

Підпишіться на розсилку, щоб залишатися в курсі останніх новин, публікацій і матеріалів Фундації «Відкрите суспільство».

АНОНС: Харків’яни дізнаються про які обіцянки в сфері децентралізації забули підписанти Коаліційної угоди

06.03.2015

10 березня 2015 року об 13.00 в Харьківскому кризовому інфоцентрі (вул. Іванова, 7/9, 1-й поверх, бізнес-центр «Паралель», навпроти тильного боку ХОДА) відбудеться прес-конференція на тему: «Про які обіцянки в сфері децентралізації забули підписанти Коаліційної угоди?». Організатор - Фундація «Відкрите суспільство».

Децентралізація поряд із боротьбою із корупцією була найпопулярнішою обіцянкою політичних сил, які пройшли до парламенту України. Виборців цікавить питання стану виконання обіцянок політиків в сфері децентралізації.

Брак конкретності та вимірюваності в обіцянках політичних сил під час парламентських виборів 2014 року логічно привів до необхідності їх конкретизації в тексті Коаліційної угоди.  Саме угода про створення парламентської більшості лягла в основу діяльності уряду А.Яценюка. Фактично Коаліційна угода закріпила політичні обіцянки «Блоку Петра Порошенка», «Народного фронту», «Самопомочі»,  «Радикальної партії» та «Батьківщини». За 100 днів роботи нового парламенту можемо підбити перші підсумки виконання обіцянок в сфері децентралізації.

  • Що вдалося виконати учасникам парламентської більшості та які є труднощі?
  • Які обіцянки в сфері децентралізації були забуті або виконанні частково?
  • Якою є ключова передумова для успіху реформи в сфері децентралізації для Харкова?
  • Чому утворилася громадська антикорупційна ініціатива «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів», що вдалося зробити в Києві та чому ми йдемо у міста Сходу та Півня України?

В прес-конференції візьме участь директор Фундації «Відкрите суспільство» та експерт «Реанімаційного пакету реформ для Києва» та антикорупційної групи РПР Іван Сікора.

Захід проводиться Фундацією «Відкрите суспільство» в рамках проекту «Реформа децентралізації: краще зрозуміти обіцянки політиків та контролювати їх дії після виборів» .

В грудні 2014 року Фундацією «Відкрите суспільство» разом із   «Реанімаційним пакетом реформ – Київ», Інститутом масової інформації та ГО ІРАР/AMDI виступила ініціатором створення громадської антикорупційної ініціатива «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів». На думку організаторів ініціативи, реформа в сфері децентралізації може стати не лише можливістю для місцевої влади, але й загрозою для громади через брак реагування на масштабні корупційні схеми пов’язані із ЗЕМЛЕЮ, МАЙНОМ ТА БЮДЖЕТОМ,  а також браком доступності публічної інформації та  участі громади у прийнятті рішень на місцевому рівні, сумнівної результативності та ефективності місцевої політики та політиків. Обмін кращими практиками та об’єднання зусиль громадських експертів, аналітиків, активістів, журналістів та блогерів допоможе повернути мільярди до місцевих бюджетів.

 В разі питань дзвонити за тел.: 050 382 4661або писати:  osf55@ukr.net