Фундація. Наші новини.

Громадський контроль бюджетної та антикорупційної політики в м. Києві. Як київський досвід можна застосувати в інших містах?

понеділок, 23 лютого 2015 760
Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора презентує напрацювання Фундації «Відкрите суспільство» в сфері громадського контролю за здійсненням бюджетної та антикорупційної політики в м. Києві та розповість як київський досвід можна застосувати в інших містах?

25 лютого (середа) 2015 року в рамках панелі (з 11.50 до 13.10) «Громадський контроль як інструмент суспільних змін: інноваційні рішення та ефективні стратегії», що відбудеться в рамках конференції «Громадський контроль на місцевому рівні: як домогтися належного врядування» (організатор Громадянська мережа ОПОРА, місце проведення - конференц-зал готелю «Президент») директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора розповість про кампанію громадського контролю за здійсненням бюджетної та антикорупційної політики на рівні м. Києва «Громадська варта Києва». На ії основі в грудні минулого року створена антикорупційна ініціатива «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів». Метою ініціативи є підвищення якості громадського моніторингу та адвакації змін пов’язаних із управленням землею, майном та бюджетом переважно на місцевому рівні. Зараз відбувається реєстрація учасників ініціативних груп цієї ініціативи в шести містах України (Харкові, Дніпропетровську, Запоріжжі, Херсоні, Миколаєві, Одесі).

Іван Сікора вважає, що «багаторічний досвід моніторингу бюджетної та антикорупційної політики на рівні м. Києва та  аналіз ситуації на рівні обласних центрів Сходу та Півдня України, дає підстави стверджувати, що факти участі громадян у прийнятті рішень на місцевому рівні не гарантують попередження корупційних ризиків та підвищення ефективності та результативності прийнятих владою рішень».

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ відкриває нові можливості для участі громадськості у формуванні політики (в т.ч. участі в бюджетному процесі) на місцевому рівні. Водночас, існує  реальна  загроза  перенесення корупційних практик  на місцевий рівень та продовження імітації боротьби із корупцією. 

Під час презентації будуть надані відповіді на питання:

  • Що вдалося досягнути  на рівні м. Києва та який досвід варто поширювати? 
  • Чому обіцяний В.Кличком "удар по корупції" не вплинув на бюджет столиці?
  • Чому  «стара пісня попередників» лунає із вуст нової міської влади або про «космічний» Генплан Києва 2025, що фактично «краде» землю в киян та зменшує надходження до міського бюджету?
  • Що варто робити коли пропозиції щодо змін до бюджетної політики ігноруються та громадське обговорення бюджету проводиться для «галочки»?
  • Як через аналіз бюджетної та антикорупційної політики можна впливати на  містобудівну документацію (Генплан, ДПТ), незаконні забудови та роботу комунальних підприємств, та надходження коштів до бюджету ?
  • Чому громадяни уникають регулярної взаємодії із органами влади ?
  • Як очільники більшості в Київраді  «працюють» із публічною критикою громадських експертів використовуючи публічні ресурси та як з цим боротися?
  • В чому інноваційність ініціативи «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів» та чому варто приєднатися до неї?

Експерти Фундації «Відкрите суспільство» є активними учасниками ініціативи  Реанімаційного пакету реформ, а саме, групи РПР-Київ та антикорупційної групи.

В грудні 2014 року Фундація «Відкрите суспільство» разом із Інститутом масової інформації/Ні корупції, ІРАР-AMDI та галузевими експертами в сфері містобудування, земельних відносин та архітектури презентували громадську антикорупційну ініціативу «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів».   Наша мета - об'єднуємо зусилля для боротьби із мільярдними зловживаннями пов’язаними із землею, майном та бюджетом переважно на місцевому рівні. Ми вважаємо, що ЗЕМЛЯ, МАЙНО ТА БЮДЖЕТИ – основа мільярдних зловживань на місцевому рівні.

Ініціатива спрямована на детінізацію ресурсів місцевих бюджетів, підвищення відповідальності політиків та аналіз впливу реформи в сфері децентралізації на стан місцевих бюджетів. Напрацювання Фундації «Відкрите суспільство» на рівні м. Києва допоможе  підвищити ефективність роботи громадських активістів, журналістів та блогерів у боротьбі із мільярдними зловживаннями пов’язаними із землею, майном та бюджетом.

Зараз ініціативні групи створені у 6 містах УкраїниХарків, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Одеса, Миколаїв, Херсон. На початку березня експерти Фундації «Відкрите суспільство» відвідають Харків, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Одеса, Миколаїв та Херсон і презентують аналіз стану виконання обіцянок політичними силами в сфері децентралізації, та покажуть як реформа  в сфері децентралізації впливає на стан корупції та місцеві бюджети. Зареєструватися для участі в роботі ініціативної групи у Вашому місті можна за посиланням: http://osf.org.ua/events/view/457

 Для ініціативних груп на місцевому рівні буде запропоновано обмінятися досвідом громадського моніторинг та  адвокації змін.

Заходи у шести обласних центрах Сходу та Півдня України відбудуться із 9 по 19 березня та  стануть можливими завдяки проекту "ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: краще зрозуміти обіцянки політиків та контролювати їх дії після виборів", що реалізовується Фундацією «Відкрите суспільство»  в рамках проекту "Об'єднуємося заради реформ (UNITER)", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Взнайте більше про ініціативу «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів» та реєструйтеся для участі в заходах ініціативної групи у Вашому місті за посиланням: http://osf.org.ua/events/view/457

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Громадська варта Києва: здійснення громадського контролю за розробкою та реалізацією антикорупційної політики у місті Києві», що реалізується Фундацією «Відкрите суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»