Події

Публікації

Аналітичний огляд (листопад 2017)

Тема номера: У фокусі - Державна допомога

Analitical Review No.4

Featuring: State Aid to Undertakings

Analitical Review No.3 (Octoner 2017)

Temporary import of vehicles with a foreign registration: an overview of the proposed legislative solutions

Аналітичний огляд (жовтень 2017)

Тема номера: Тимчасовий ввіз автомобілів з іноземною реєстрацією: огляд пропонованих законодавчих рішень

Впровадження в Україні прозорого місцевого бюджету: досвід та виклики

Видання підготовлено в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ – за прозорі місцеві бюджети!», що виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», Фундацією «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Посольства Фінляндії в Україні.

Будьте в курсі!

Підпишіться на розсилку, щоб залишатися в курсі останніх новин, публікацій і матеріалів Фундації «Відкрите суспільство».

Політики повинні виконати взяті зобов’язання в сфері фіскальної децентралізації

26.03.2015

Відкрите звернення щодо необхідності виконання взятих політичними силами зобов’язань щодо реформи в сфері фіскальної децентралізації ініційоване Фундацією «Відкрите суспільство» та підтримане групою із питань децентралізації Реанімаційного пакету реформ. Керівники фракції у парламенті отримали Відкрите звернення.

Термін виконання зобов’язань щодо фіскальної децентралізації спливає у березні цього року. Однак досі зобов’язання щодо зміни порядку сплати ПДФО (ключового джерела надходжень місцевих бюджетів) не виконане, а зобов’язання щодо реформування податку на нерухомість у відповідності до європейської практики та виконання в повному обсязі платіжних доручень місцевих бюджетів з боку Держказначейства, виконані лише частково. 

Під час прес-конференції  24 березня 2015 року в Українському кризовому центрі на тему: «Як збільшити надходження місцевих бюджетів на 100-200 млрд грн та забезпечити успіх реформи децентралізації?» директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора оцінив вартість невиконання та часткового виконання взятих  зобов’язань з боку підписантів Коаліційної угоди. На його думку, додатково 100-200 млрд грн зможуть отримати місцеві бюджети в разі  виконання політиками взятих зобов’язань поряд із існування політичної волі на місцевому рівні до боротьби із корупцією та детінізації місцевих податків (плата за землю, оподаткування нерухомості).

Відкрите звернення передано керівникам фракцій в парламенті. Очікуємо виконання політиками взятих зобов’язань щодо зміни порядку сплати податку на доходи фізичних осіб та реформування податку на нерухомість у відповідності до європейської практики, а також забезпечення виконання в повному обсязі платіжних доручень місцевих бюджетів з боку Держказначейства.    

Більше інформаціїпро прес-конференцію "Як збільшити надходження місцевих бюджетів на 100-200 млрд. грн та забезпечити успіх реформи децентралізації?" тут.