Аналітика. Антикорупція. Статті.

Не повторювати помилок попередників у боротьбі із корупцією або як боротьбу із корупцією намазати на хліб ?

понеділок, 02 лютого 2015 448
Чіткі та вимірюванні індикатори оцінки завдань та заходів нової державної антикорупційної програми (Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015 – 2017 роки)) повинні попередити імітацію боротьби із корупцією, попередити нерезультативне та неефективне витрачання коштів державного та місцевих бюджетів, а також міжнародної технічної допомоги.

На жаль, зараз маємо повторення помилок,  які були характерними для попередньої державної антикорупційної програми в частині зосередження уваги на процесі(розробка законів та підзаконних актів, навчальних матеріалів та методичних рекомендацій, проведення тренінгів та інформаційних кампаній, підготовка звітів, комплектація новостворених антикорупційних органів), а не на результатах.

Що потрібно зробити аби знову не повторити помилок попередників та що саме запропонувала Фундація «Відкрите суспільство» як координатор розробки антикорупційної програми від антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ розповів у своєму виступі директор Фундації  “Відкрите суспільство” Іван Сікора під час експертної дискусії практиків «ЯК ДОПОМОГТИ УКРАЇНІ У ВПРОВАДЖЕННІ СИСТЕМНИХ АНТИКОРУПЦІЙНИХ РЕФОРМ?», що відбулось 31 січня 2015 року.

Пропозиції Фундації "Відкрите суспільство" до нової державної антикорупційної програми:

Коментар директора Івана Сікори (3 хв.)

Повний текст виступу директора Фундації Івана Сікори (15 хв)

Презентація (POWER POINT)

Узагальнені “Типові підходи до розробки індикаторів виконання завдань та заходів Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015 – 2017 роки

Додаток 2 до Програми "ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ з виконання Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015-2017 роки"

Коротко про пропозиції Фундації  “Відкрите суспільство”:

Індикатори антикорупційної програми мають відповідати вимогам  Закон України від 18.03.2004 року № 1621-IV "Про державні цільові програми“, Порядку їх розробки та виконання. На жаль, запропоновані індикатори у проекті програми не відповідають вимогам чинного законодавства.

Індикатори мають містити кількісні та якісні показники, бути чіткими, вимірюваними та зрозумілими, показувати вигоду (соціальну, економічну та політичну), яку отримають громадяни від антикорупційної програми. Важливо враховувати задекларовані стратегічні індикатори реалізації Стратегії сталого розвитку "Україна - 2020", що була схвалена Президентом України.

Боротьба із корупцією має вести до:

 невідворотності покарання та переслідування корупціонерів,  

 - підвищення довіри до органів влади та участі громадянськості у державних справах,

 - підвищення якості обслуговування та задоволеності отримувачів  публічних послуг,

 - детінізації економіки, зменшення частки тіньової зайнятості та економіки,  

 -  зростання валового внутрішнього продукту,

 -  підвищення економії бюджетних коштів,

 -  зростання частки конкурентних та прозорих процедур,

 -  покращення  позиції  України у глобальних рейтингах.

І це далеко не повний перелік індикаторів оцінки успішності боротьби із корупцією. Без чітких результативних  показників навряд чи можна буде уникнути помилок попередників та розчарування суспільства.

На прикладі завдання «Запобігання корупції в органах законодавчої влади» та заходу «створення ефективних механізмів запобіганню, виявлення та урегулювання конфлікту інтересів у діяльності народних депутатів України та депутатів місцевих рад» презентовано застосування розроблених індикаторів.

Довідка:

Іван Сікора має багаторічний досвід та власні напрацювання в сфері розробки антикорупційного законодавства, моніторингу виконання та оцінки впливу попередньої державної антикорупційної програми та антикорупційних програм, що приймалися на рівні областей та міст України (зокрема, на прикладі м. Києва, м. Чернігова та Чернігівської області),  оцінки антикорупційної політики, що реалізовується міською владою Києва після Революції Гідності,  надання пропозицій щодо розробки антикорупційних програм для м. Києва та Київської області. 

Щодо додаткових питань звертатися:  (050) 382 4661, osf55@ukr.net

Більше про бюджет Києва та корупцію у столиці України:

Публічне звернення до міського голови В.Кличка

Стаття  Удар по корупції в Києві: обіцянки та реальність «Дзеркало тижня. Україна» №47, 12,12.2014

Стаття "Де знайти кошти для наповнення бюджету Києва?«Українська правда. Київ» 14.01.2015

Стаття "Реальна боротьба із корупцією в Києві має початися із незаконних будівництв" Коментар Директора Фундації "Відкрите суспільство" веб-стайту "НІ КОРУПЦІЇ"

Бюджет-2014: системні ризики вартістю понад 188 млрд грн.