Аналітика, парламент

Сторінка 1

31.01.2018 Аналітика. Парламент. Статті.
Реформа держуправління в Україні є однією з найважливіших - вона повинна створити підґрунтя для реалізації ефективних реформ в усіх галузях економіки, стати основою для імплементації права ЄС у національне законодавство.
29.01.2018 Аналітика. Парламент. Статті.
Реформа держуправління в Україні є однією з найважливіших - вона повинна створити підґрунтя для реалізації ефективних реформ в усіх галузях економіки, стати основою для імплементації права ЄС у національне законодавство.
26.10.2017 Аналітика. Парламент. Статті.
ПЕГ організувала в Комітеті ВРУ з питань євроінтеграції навчальний семінар "Правила ЄС у сфері державної допомоги суб’єктам господарювання
08.08.2017 Аналітика. Парламент. Статті. Юлія Хорт
На ринку взаємного кредитування давно назріли зміни, оскільки діяльність кредитних спілок в Україні обмежена, а права позичальників та інвесторів недостатньо захищені. Тому проект закону "Про кредитні спілки", який декларує прозорість та стабільність цього виду діяльності, мав би вирішити більшість питань, якби не низка дивних пропозицій.
20.05.2017 Аналітика. Парламент. Статті. Денис Черніков, Руслан Ткач…
У парламенті зареєстровано одразу два законопроекти, які надають суттєві переваги майбутнім власникам електромобілів. Зокрема, пропонується скасувати податки на імпорт електромобілів та податки на експлуатацію їх у таксі. Як це співвідноситься з правом ЄС? Чи можуть виникнути проблеми у зв’язку з порушенням конкуренції та зобов’язаннями України за Угодою про асоціацію з Євросоюзом?
10.01.2017 Аналітика. Парламент. Статті. Денис Черніков
Експерти ПЕГ проаналізували понад 400 поданих до ВР законопроектів, які стосуються Угоди про асоціацію, і виявили, що понад 50% законодавчих пропозицій не відповідають зобов’язанням України або ж потребують суттєвого доопрацювання.
23.11.2016 Аналітика. Парламент. Статті. Денис Черніков
Парламентська експертна група з євроінтеграції (ПЕГ) пропонує зобов'язати кожного суб'єкта законодавчої ініціативи подавати до парламенту разом із законопроектом власний висновок на відповідність Угоді про асоціацію та праву Європейського Союзу, що дозволить суттєво зменшити кількість суперечливих законопроектів.
30.10.2016 Аналітика. Парламент. Статті.
Оприлюднено аналітичний звіт за результатами проекту «Громадський моніторинг виділення фондів для округу» вперше в Україні пропонується комплексна методика оцінювання проблем та об’єктів одномандатних виборчих округів (формування «суспільних порядків денних») та ризиків політичної корупції у діяльності народних депутатів України.
11.08.2016 Аналітика. Парламент. Статті.
Які є 7 спокус або ризиків політичної корупції та що потрібно робити народному депутату аби їх уникати? Як депутату парламенту лобіювати кошти державного бюджету для вирішення місцевих проблем без ризиків політичної корупції? Чи може народний депутат зробити внесок у вирішення місцевих проблем та не піддатися спокусі політичної корупції? Відповіді на ці та багато інших питань можна отримати у інноваційній методиці, підготовленій Фундацією «Відкрите суспільство».
01.07.2016 Аналітика. Парламент. Статті.
Методика оцінки внеску народного депутата у вирішенні проблем виборчого округу та ризиків політичної корупції розроблена Фундацією «Відкрите суспільство» як відповідь на виклик, пов'язаний із поширеною практикою «вибивання» грошей» для свого округу із державного бюджету з боку народних депутатів. Метою методики та партнерства «Порядок денний народних депутатів України без ризиків політичної корупції» є налагодження ефективної взаємодії між громадянським суспільством (виборцями) та народним депутатом, формування узгодженого суспільного порядку денного по порядку денного народного депутата, який представляє округ разом із попередженням ризиків політичної корупції.
01.11.2015 Аналітика. Парламент. Статті.
Скорочена процедура розгляду законопроектів: засіб для прискорення реформ чи спокуса для зловживання?
12.08.2015 Аналітика. Парламент. Статті.
Україна не виконує свої зобов’язання щодо адаптації до європейських стандартів законодавства про аудиторську діяльність, попри те, що це передбачено Угодою про асоціацію з ЄС. Таку думку висловила координатор Парламентської експертної групи, президент Фундації «Відкрите суспільство» Леся Шевченко, коментуючи поданий до Верховної Ради проект закону №2534 «Про аудиторську діяльність».
16.07.2015 Аналітика. Парламент. Статті.
У співпраці з Комітетом Верховної Ради України з питань європейської інтеграції створено групу незалежних експертів, які надаватимуть висновки щодо відповідності законопроектів зобов’язанням України за Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, праву ЄС та іншим міжнародним договорам України. Роботу експертів координуватиме Фундація «Відкрите суспільство» - незалежна громадська організація, що має більш ніж 14-річний досвід моніторингу роботи парламенту.
14.07.2015 Аналітика. Парламент. Статті.
Парламентська експертна група (ПЕГ) запропонувала способи спрощення ліцензування пивоварної галузі України.
24.06.2015 Аналітика. Парламент. Статті. Євген Ревтюк, Леся Шевченко…
Аналіз законотворчої діяльності депутатів коаліції протягом других 100 днів каденції ВРУ 8 скликання.