07.05.2014Аналітика. Президент. Статті.Леся Шевченко
Події останніх місяців, починаючи з першого розгону Майдану і особливо зараз, на фоні подій на Сході і в Криму, як ніколи актуалізують питання того, наскільки якісно правоохоронці України здатні захищати її народ. Стан, в якому знаходиться підпорядковані МВС структури, не відповідає функціям, покладеним на них суспільством.
Протягом останніх двох місяців на балансі Партії регіонів - ухилення від відповідальності, інертність, ставка на вузькогрупові інтереси, прагнення реваншу, транслювання російських меседжів, що притягне її на дно непрохідного 5% бар’єру на дочасних виборах до парламенту.
Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора дав інтерв’ю провідній діловій газеті «Бизнес» щодо запропонованої урядом України «Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні» як альтернативи федералізації
11.04.2014Аналітика. Президент. Статті.Леся Шевченко
Неготовність до вступу в ЄС, анексія Криму Росією і розгойдування останньою сепаратистських настроїв у східних регіонах, неквапливість Заходу із захистом України змушують кандидатів у президенти чітко артикулювати свої зовнішньополітичні пріоритети.
Не пройшло і 3-ох місяців як представник вже нового уряду України визнав коректність оцінок витрат бюджету України, що були зроблені раніше аналітичним центром Фундація «Відкрите суспільство».
Стрімке переформатування Верховної Ради наприкінці лютого, крах вертикальної структури партії влади і зсув центру ухвалення рішень у державі в парламенті спантеличило депутатів. В умовах народження політичної стабільності та міжнародної кризи, викликаної російською анексією Криму, обіцянки партій зразка 2012 року, по суті, канули в Лєту. У політичних сил є прекрасне "вікно можливостей" для умовного перезавантаження, нульовий варіант на хвилі стрімкого зростання громадянської самосвідомості та патріотичних почуттів. Якщо плани по дострокових парламентських виборах до кінця поточного року будуть реалізовані, партії отримають всі шанси для серйозної модернізації як своїх внутрішніх структур, так і ідеологічної платформи.
21.03.2014Аналітика. Парламент. Статті.Іван Сікора, Олександр Баба…
В газеті «Дзеркало тижня» №10, опублікована стаття Івана Сікори та Олександра Бабаніна "Піррова перемога Росії в Криму".
Яка реальна вартість "придбання" Криму для Росії, що може втратити та скільки може заробити Україна від переходу на світові ціни у відносинах з "островом Крим", що попливе у кільватері РФ?
В газеті «Дзеркало тижня» №8, опублікована стаття Івана Сікори та Дениса Чернікова «Бюджетний кодекс України: фінансова "конституція" чи вінегрет забаганок? (Частина 2) ...
Україна стала ареною вирішення цивілізаційного конфлікту між Заходом і Росією. Цей конфлікт мав різні форми прояву, але у фазу загострення, переріс у зв’язку із результатами української революції. Саме 4 роки треба було українцям, щоб остаточно зрозуміти та втрати ілюзії щодо перспектив «покращення» від Януковича-Азарова.
90 днів вистачило українцям, щоб закрити двері перед цивілізаційним вибором який називається олігархічно-рентна політика та економіка.
Фактичною метою української революції було забезпечення можливостей для демонтажу рентної олігархічної економіки та політики шляхом здійснення реального «євроремонту» - впровадження ліберальних принципів, публічності та громадського контролю. Суспільство очікує від нової влади: best value formoney — найкращий результат за менші гроші. На думку авторів статті, результат може бути досягнутий — у разі дієвого впровадження ліберальних принципів і подолання олігархічно-рентної економіки, що призвела до сумного кінця режим Януковича.
28.02.2014Аналітика. Парламент. Статті.Леся Шевченко
Сім днів лютого позначилися на кількісному складі фракції Партії регіонів. Протягом цих днів з лав фракції вийшло 83 народних депутата. Всього разом з трьома першими втратами в грудні 2013 року (Д.Жванія, І.Богословська та В.Мельниченка) фракція втратила 86 штиків. Тепер фракція налічує 122 народних депутата.
28.02.2014Аналітика. Парламент. Статті.Леся Шевченко
Популістський закон Ківалова-Колесніченка «Про засади державної мовної політики» було скасовано рішенням ВРУ а потім в той же день заветовано в.о.Президента. Грошей на його виконання в бюджеті немає, однак не це стало причиною його перегляду. На хвилі революційної політичної доцільності та з порушенням чинного регламенту «Свобода» могла б звітувати, що таки виконала одне із своїх передвиборчих зобов’язань.