24.12.2014Аналітика. Парламент. Статті.Леся Шевченко
За тиждень до нового, 2015 року український парламент скасував одне з найгучніших рішень епохи президентства Віктора Януковича - позаблоковість України. Незважаючи на народне схвалення, його актуальність на тлі затяжного конфлікту з Москвою виглядає сумнівною
92,5% скорочень, які заплановані програмою Кабміну з метою бюджетної економії, погіршать життя простих українців, тоді як решту 7,5% практично не торкнуться достатку можновладців і найбільш забезпечених українців.
З аналізу документу вимальовується висновок, що багаті не поспішають поділитися з бідними. За попередніми підрахунками тягар зменшення видатків держбюджету розподілятиметься нерівномірно в пропорції 25 : 2 : 0,008, тобто 92,5% загального затягування пасків випаде на долю основної маси населення, 7,5% становитиме частка чиновників і лише кілька сотих відсотка становитимуть втрати олігархів
Експерти Фундації «Відкрите суспільство» проаналізували наскільки відповідально вітчизняний політикум поставився до складання своєрідного плану координації своїх дій у майбутньому парламенті.
15.12.2014Аналітика. Парламент. Статті.Євген Ревтюк, Леся Шевченко
Коаліційна угода виявилася на порядок якіснішою, аніж програми політичних партій, що утворили коаліцію. Водночас 50% обіцянок коаліціантів не знайшли відображення в документі.
04.12.2014Аналітика. Парламент. Статті.Леся Шевченко
Новообрані депутати поки не зробили кроки в бік потрібної законотворчості.
Само собою, сподіватися на краще ніколи не пізно. Проте, як казав китайський мудрець, шлях у тисячу лі починається з першого кроку. І, схоже, багато політсил зробили цей крок не в той бік.
01.12.2014Аналітика. Парламент. Статті.Леся Шевченко
Питання оцінки виборцями роботи політичних партій залишається невирішеним - в Україні політичні кампанії переросли в чистий маркетинг. Громадяни пасивно спостерігають за роботою політиків у владі, тоді як останні не поспішають звітувати про свою роботу і дані обіцянки. Розробка методології та інструментарію оцінки роботи парламенту повинна стати сполучною ланкою між депутатами та активною громадськістю.
Чинний Закон №5475-VI «Про всеукраїнський референдум» суперечить цілі низці основоположних норм Конституції України та відкриває широкі можливості для маніпуляцій народним волевиявленням і фальшування його результатів шляхом необмеженого використання адмінресурсу та впливу чиновництва на всі етапи організації, проведення і визначення результатів референдуму.
07.11.2014Аналітика. Парламент. Статті.Леся Шевченко
Зимова народна революція в Україні, що поклала кінець автократичному режиму, парадоксально перевела політику в країні в один вимір. Боротьба альтернатив і політичних програм закінчилася, потік свіжих ідей вичерпався - на троні політики остаточно закріпилися персоналії та бренди, відводячи вибір громадян далеко в сторону від раціонального і прагматичного.
22.10.2014Аналітика. Парламент. Статті.Леся Шевченко
Озвучені на Майдані гасла не знайшли своєї реалізації у стінах парламенту. Опір системи відновився з часом, а демократичні парламентські фракції за політичною боротьбою відсунули виконання завдань Майдану і своїх програм на другий план.
21 жовтня у Запоріжжі Фундація «Відкрите суспільство» провела круглий стіл «Обіцянки політиків щодо децентралізації: чи є відмінності та яких наслідків очікувати для Запоріжжя та Запорізької області».
Децентралізація поряд із боротьбою з корупцією є найпопулярнішою обіцянкою більшості політичних сил, що мають шанси подолати 5% бар'єр. Децентралізація – це, передовсім, дискусія про повноваження, фінансові ресурси та відповідальність конкретного посадовця за конкретні делеговані повноваження.