В «Дзеркала тижня» від 14.02.2014 року опублікована стаття Фундації «Відкрите суспільство» стосовно бюджету України. Стаття під назвою "Бюджетний кодекс України: фінансова конституція чи вінегрет забаганок?" розкриває процеси неефективної бюджетної політики в стінах парламенту та пояснює чому Бюджетний кодекс постійно хочуть змінити?
31.01.2014 року в газеті «Дзеркало тижня» опублікована стаття «Голий король-2», в якій проаналізовані обіцянки парламентських партій щодо збільшення фінансової самодостатності регіонів і зменшення їх залежності від державного бюджету.
31.01.2014Аналітика. Парламент. Мажоритарники.Леся Шевченко
Із завершенням першого року парламентської каденції Фундація “Відкрите суспільство” підбиває проміжні підсумки виконання партіями і депутатами, обраними в мажоритарних округах, передвиборчих обіцянок у Верховній Раді України VІI скликання.
31.01.2014Аналітика. Парламент. Мажоритарники.Леся Шевченко
"Від того, наскільки монолітною буде сила Дніпропетровщини в парламенті, залежить, в тому числі, ефективність розвитку регіону. Потрібно вміти відставити в сторону політичні амбіції і стати в єдиний лад тих, хто бажає процвітання рідному регіону", - говорив губернатор Дмитро Колєсніков. Чи справдилися його сподівання?
Досліджуваний період охоплює діяльність народних депутатів України VІI скликання, обраних по одномандатним виборчим округам міста Чернігова від початку роботи парламенту, з 12 грудня 2012 року - до 11 грудня 2013 року (із включенням деяких законопроектів до 21.12.2013).
24.01.2014Аналітика. Парламент. Мажоритарники.Леся Шевченко
Із завершенням першого року парламентської каденції Фундація “Відкрите суспільство” підбиває проміжні підсумки виконання партіями і депутатами, обраними в мажоритарних округах, передвиборчих обіцянок у Верховній Раді України VІI скликання.
Експерти з питань фінансово-бюджетної та економічної політики Денис Черніков (Лабораторія законодавчих ініціатив) та Іван Сікора (Фундація «Відкрите суспільство») спільно презентували оцінку вартості системних ризиків, які закладено в проект державного бюджету на 2014 рік на прес-конференції, що відбулася 15 січня ц.р.
18.12.2013Аналітика. Парламент. Мажоритарники.Леся Шевченко
Політичні процеси практично ігнорують вплив своїх рішень та позицій на щоденне життя кожного з українців, у той час як українські експерти та ЗМІ щоразу вказують на негативні наслідки значної частини ухвалених законів для громадян. У тому числі — зростання витрат через податки, акцизи та нові збори, ускладнення бюрократичних процедур, появу нових корупційних схем, посилення великого бізнесу, а також збільшення контролю влади над суспільством.
Наш аналіз вкотре доводить, що політичні гравці в парламенті перебувають у одній реальності — проблеми, на які вони звертають увагу у своїх нормотворчих проектах, часто вражають своєю відірваністю від поточних подій та браком актуальності, а нерідко — і сумнівами щодо зваженості та здорового глузду.
У гаслі “Від стабільності до добробуту” ПР не лише не досягла другого, але й поставила під сумнів перше. На прес-конференціях та у публічних виступах регіонали наголошують на “відчутних” показниках зростання середньої зарплатні та ВВП. Тим не менш, провладні політики часто маніпулюють даними, озвучуючи номінальні показники, а не реальні, які є значно менш оптимістичними. Депутати-регіонали у той же час подають законопроекти, які покликані поповнити держбюджет за рахунок нових стягнень з бізнесу чи пересічних українців.
10.12.2013Аналітика. Парламент. Мажоритарники.Леся Шевченко
Політичні процеси практично ігнорують вплив своїх рішень та позицій на щоденне життя кожного з українців, у той час як українські експерти та ЗМІ щоразу вказують на негативні наслідки значної частини ухвалених законів для громадян.
02.12.2013Аналітика. Парламент. Статті.Леся Шевченко
«Не очікували… йдемо думати, що робити далі» – такою була реакція народних депутатів-опозиціонерів на сім років тюрми для лідера «Батьківщини», що наприкінці 2011 року свідчила про відсутність стратегії та системності в їх діяльності.