Аналітика. Парламент. Мажоритарники.

Як Дніпропетровські народні депутати виконували свої обіцянки

п'ятниця, 31 січня 2014 1002
Автор: Леся Шевченко
"Від того, наскільки монолітною буде сила Дніпропетровщини в парламенті, залежить, в тому числі, ефективність розвитку регіону. Потрібно вміти відставити в сторону політичні амбіції і стати в єдиний лад тих, хто бажає процвітання рідному регіону", - говорив губернатор Дмитро Колєсніков. Чи справдилися його сподівання?

Дніпропетровські лоббі: перший рік в команді ПР – без результатів

За досліджуваний період з 12 грудня 2012 року до 31 січня 2014 року жодному з депутатів від Дніпропетровська не вдалося втілити жодної з програмних обіцянок.

Спільною рисою дніпропетровських мажоритарників, як і інших мажоритарників від Партії регіонів є сповідування ідейної платформи Партії регіонів. Всі вони обіцяли виконувати Програму Президента «Україна для людей!», підтримувати зовнішньополітичний нейтралітет країни і євроінтеграцію. А у внутрішній політиці обіцяли підтримувати мови національних меншин, вочевидь, маючи на увазі російську, та у майже одностайно приділили увагу екології.

До Парламенту України нинішнього, сьомого скликання від міста Дніпропетровськ було обрано 5 народних депутатів-мажоритарників. На виборах 2012 року лише в одному виборчому окрузі була інтрига щодо можливої перемоги кандидата не від Партії регіонів. Проте, як з’ясувалося потім, Яків Безбах хоч і йшов як самовисуванець, залишався членом ПР. Ситуація на його виборчому окрузі була особливою й тим, що кандидати від опозиційних політичних сил познімали свої кандидатури, очищаючи таким чином поле для суперечки між Безбахом і ставлеником місцевої влади - членом ПР Анатолієм Крупським. Фактично країна побачила на цьому виборчому окрузі №24 змагання ставлеників В.Пінчука та Р.Ахметова. Інші чотири округи представляють народні депутати від ПР.

Головною особливістю передвиборчих програм усіх п’яти депутатів від Дніпропетровська є те, що з одного боку всі вони, здебільшого, неконкретні, а з іншого боку, - їх об’єднує дивовижна мішанина з політичних та законодавчих питань та обіцянок у вирішенні побутових питань на окрузі. Замість конкретних пунктів з критеріями перевірки ефективності виконання кандидати за радянським стандартом пишуть обтічні фрази з дієсловами «покращити, вдосконалити, сприяти». Особливо у цьому сенсі виділився Я.Безбах, програма якого максимально «лаконічна» якраз за рахунок відсутності будь-якої конкретики, про яку можна якимось чином звітуватися перед виборцями.

Дніпропетровські новачки у вищій лізі української політики нічим себе за рік не проявили – ні у рутинній законодавчій роботі, ні у публічній сфері, ні на національному, ані на місцевому рівні. Відзначимо лише О.Момота, який ефективніше за своїх колег побудував політичну комунікацію з виборцем свого округу та через свій персональний сайт http://momot.org.ua підтримував звэязок і сприяв реалізації своїх програмних зобов'язань. Але спектр нашого аналізу - робота у ВРУ, тому робота в окрузі нами не розглядалася.

Станом на 31 січня парламентом не прийнято жодного із законопроектів від згаданих депутатів. Ба навіть жоден з цих законопроектів не пройшов хоча б першого читання.

Депутати Дніпропетровська не проявляли значної активності у законотворчій роботі. Нагадаємо, що рік роботи кожного з депутатів коштує виборцям в середньому 402 тис. грн (врахована лише заробітна плата депутата і його помічників). Що вже говорити про активність на виконання передвиборчих обіцянок. Депутатська діяльність після обрання дуже мало перетинається з обіцяним кандидатами у передвиборчих програмах. Фактично, програми у розглянутих випадках є набором обіцянок, які мали б не стільки вирішити конкретні питання, як показати кандидатів для виборців у привабливому світлі. Показати як турботливих для виборців діячів та опікунів. І при такому підході жодна законодавча ініціатива протягом року депутатами з Дніпропетровська реалізована не була. Це свідчить не лише про низьку мотивацію та якість їхньої депутатської роботи, але й про відсутність достатнього зворотнього зв’язку з виборцями.

 НА СЛУЖБІ у ПАРТІЇ

Рішенням XIV з'їзду 30.07.2012 р. Партія регіонів затвердила свою передвиборну програму «Від стабільності – до добробуту», якою запропонувала «виважену й реалістичну програму формування суспільства вільних та заможних громадян» і взяла на себе понад 50 конкретних соціально-економічних зобов'язань

Партія влади за результатами останніх парламентських виборів привела у Верховну Раду 72 народних депутати (за списком) та 113 депутатів-мажоритарників, обраних від ПР в одномандатних округах в різних регіонах і містах. У місті Дніпропетровськ, у всіх 5-ти одномандатних округах (№№-24-28) виборці обрали кандидатів від партії влади.

МОВНЕ питання

Популярною обіцянкою парламентських виборів -2012 було мовне питання. У партійній передвиборній програмі, затвердженій з’їздом, Партія регіонів заявила, що виступає за:

1) «законодавче забезпечення права громадян на рідну мову»;

2) «надання російській мові статусу другої державної»;

3) а за програмами мажоритарників-висуванців, партією рекомендувалось вписувати виборчу обіцянку «використання рідної мови на територіях компактного проживання національних меншин».

Деякі мажоритарники Дніпропетровська так висловлювали свою позицію з цього питання:

І.Циркін: «Національним меншинам будуть створені всі умови для вільного використання рідної мови на територіях їх компактного проживання»

І.Ступак: «Створення умов для використання рідної мови на території компактного проживання національних меншин».

Є.Морозенко: «Використання рідної мови на територіях компактного проживання національних меншин».

Обіцянка більшості мажоритарників від Партії регіонів – «використання рідної мови на територіях компактного проживання національних меншин» – наразі, не втілена у жодному з запропонованих законопроектів від депутатів-мажоритарників цієї партії не тільки по Дніпропетровську.

Більше того, фракція Партії регіонів 6 грудня 2012 року проголосувала за Закон України «Про державний бюджет на 2013 рік, згідно з яким на заходи з реалізації Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, фінансову підтримка пропаганди української освіти за кордоном виділено лише 13,1 млн.грн., що навіть на 1,6 млн.менше, аніж у 2012 році. При тому, що з прийняттям ініційованого Партією регіонів у минулому скликанні парламенту Закону України "Про засади державної мовної політики", необхідне фінансування, за експертною оцінкою, 15-17 млрд.грн.

ПОЗАБЛОКОВІСТЬ

Намір України стати членом Євроатлантичних структур залишається приводом для політичних і бізнесових маніпуляцій. Партія регіонів, як і майже всі її депутати-мажоритарники одностайно повідомили у своїх передвиборних програмах 2012 року про прихильність до позаблокового статусу.

Президент України Віктор Янукович ще в 2010 році підписав закон про засади внутрішньої та зовнішньої політики. Цей документ передбачає позаблоковий статус держави. Натомість, в Конституції України зразка 1996 року не існує статті, що вказує на позаблоковість та неядерність держави. Хоча, прихильникам приєднання України до НАТО часто звучать закиди про руйнування позаблокового статусу.

Зазначимо, що таке поняття як «позаблоковий статус», на відміну від нейтрального, в міжнародній практиці взагалі не використовують. Позаблоковість пов’язана з блоками, а цей термін відображає риторику часів «холодної війни».

Поза як, правда в тому, що Україна сьогодні – позаблокова, тому що немає блоків.

О.Момот: «У рамках єдиної команди Партії регіонів буду домагатися збереження позаблокового статусу України як гарантії національної безпеки та розвивати стратегічний вектор зовнішньої політики – європейську інтеграцію України. Українці матимуть європейський рівень життя та забезпечення».

Є.Морозенко: «Моя діяльність у рамках команди Партії регіонів у Верховній Раді буде базуватися на засадах поваги до прав людини, сприяння використанню рідної мови на територіях компактного проживання національних меншин, реалізації євроінтеграційного вектора в зовнішній політиці України, збереження позаблокового статусу»

І.Ступак: «Продовження євроінтеграційної політики України за умови одночасного збереження її позаблокового статусу як гарантії стабільності й безпеки в країні та регіоні».

І.Циркін: «Збереження позаблокового статусу України. Посилення євроінтеграційних процесів».

КУРС – на ЄВРОІНТЕГРАЦІЮ

Підтримали євроінтеграційний курс Президента тільки чотири мажоритарника Дніпропетровська. (окрім Я.Безбаха).

Голосування ж у фракції Партії регіонів ще у лютому 2013 року з цього приводу були майже одностайними. За Проект Заяви «Про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом» за №1243 проголосувало 149 депутатів з 208 наявних у Партії регіонів, 1 – проти, не голосувало – 2 депутата, відсутні – 52. Лише один Є.Морозенко, всупререч своїм обіцянкам того дня проголосував «проти».

НУЛЬОВІ ЛОБІСТИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Поміж п’яти дніпропетровських народних депутатів не знайшлося жодного лобіста свого округу. Проте, обіцянки рясніли тезами:

Я.Безбах: «В округ я залучу державні та приватні програми підтримки та розвитку освіти, медицини і соціальної допомоги. Багато чого буде зроблено за рахунок партнерства з великим бізнесом у вигляді благодійної допомоги для жителів округу»

Я.Безбах: «За рахунок державного бюджету необхідно сформувати в окрузі замовлення на будівництво соціального та доступного житла для малозабезпечених сімей, людей з обмеженими фізичними можливостями, для молоді, працівників бюджетної сфери».

О.Момот: «Ми живемо в прекрасному місті, на березі унікальної річки. Тому розробка та впровадження програм, що стимулюють підприємства до впровадження сучасних технологій, захистять природу нашого регіону від забруднення, врятують окрасу міста – річку Дніпро і дозволять нашим дітям дихати чистим повітрям».

Наші діти повинні дихати чистим повітрям і купатися у чистій річці!

О.Момот: «Дніпропетровську – сучасний та екологічно чистий транспорт! Розвиток міського транспорту, в першу чергу екологічно чистого електротранспорту, – одне з ключових завдань у розвитку нашого мегаполісу. Місту потрібні нові тролейбуси і трамваї, сучасні та зручні для людей, у яких буде забезпечена доступна ціна на проїзд».

Є.Морозенко: «Очищення басейну Дніпра»

І.Ступак: «Виділення коштів з державного бюджету на реалізацію протизсувних заходів з ліквідації загрози підтоплення та інженерного захисту територій Червоноповстанської та Рибальської балок».

І.Ступак: «Кожному будинку – працюючий ліфт», «Розвиток інфраструктури та вирішення транспортних проблем віддалених мікрорайонів міста (смт Авіаторське, Мирне, ж/м Кротова, Корея).

І.Ступак: «До кінця 2012 р. відкриття 8-ми соціальних аптек на території виборчого округу, в яких встановлена справедлива ціна на якісні медикаменти».

І.Ступак: «Сприяння будівництву храмів Пантелеймона Цілителя на ж/м Тополя,
Сергія Радонезького у парку ім. 40-річчя Перемоги».

І.Циркін: «Слід забезпечити створення та ефективне функціонування системи екологічної безпеки округу. Особливу увагу – контролю над викидами в атмосферу та річку Дніпро».

* * *

Як виконував передвиборчі обіцянки народний депутат ЯКІВ БЕЗБАХ

Я. Безбах не мав конкретних ініціатив для реалізації своїх передвиборчих обіцянок – за рік своєї роботи в парламенті він подав лише !! 1 законопроект, що стосувався особливостей приватизації та 40 депутатських запитів, які теж важко поєднати з тезами його передвиборчої програми.

Помічник Голови правління компанії «Інтерпайп» з соціальних питань, працівник мартенівського цеху і профспілковий лідер Яків Безбах побудував свої програмні обіцянки на пропагандистських тезах, що викликає підозру у нещирості. Зокрема, Безбах стверджує, що зацікавлений в тому, «Щоб цікавої роботи вистачало на всіх. Щоб праця справедливо винагороджувалася. Щоб люди хотіли народжувати і ростити дітей. Як забезпечити народу можливість такого життя, - тільки про це і повинен думати український парламент». Одним з наближено предметних пунктів є обіцянка зробити округ привабливим для державних та іноземних інвестицій.

Популістична обіцянка «забезпечити стабільність валюти» виходить за рамки повноважень народного депутата, адже стабільність валюти забезпечує Національний банк України. А розмови про цінову стабільність при підвищенні заробітної плати населення та збереженні зайнятості є малореалістичними. Важливими є заклики до реформування міжбюджетних відносин та боротьби з корупцією, але ці заклики так і залишаються закликами без наступної конкретизації.

Анал із передвиборної програми народного депутата Безбаха Якова Яковича станом на 31 січня 2014 р.
ОбіцянкаПримітка
1 Сьогодні держава забула, навіщо вона існує, кому і чому вона має служити. Чиновники думають, що вони живуть виключно для себе. Потрібно нагадати їм, що у держави є борг і предмет турботи. Саме держава відповідальна за те, щоб народ міг жити гідно і щасливо. Щоб усі ми відчували себе впевнено і в безпеці. Щоб цікавої роботи вистачало на всіх. Щоб праця справедливо винагороджувалася. Щоб люди хотіли народжувати і ростити дітей. Як забезпечити народу можливість такого життя, - тільки про це і повинен думати український парламент. На зміну безвідповідального депутатського життя повинна прийти серйозна праця з відновлення державності, по витягуванню країни з глибокої соціальної і економічної кризи. Конкретні ініціативи відсутні.
2 Економіці потрібні зростання продуктивності праці і масштабна модернізація виробництва. Державі необхідно захистити позиції вітчизняного виробника на зовнішніх ринках. Важливо залучати не тільки фінансові ресурси, а й сучасні технології, нові ідеї. Конкретні ініціативи відсутні.
3 Забезпечивши стійкість економічного зростання, ми забезпечимо твердість національної валюти і цінову стабільність при підвищенні заробітної плати та рівня зайнятості населення. Конкретні ініціативи відсутні.
4 Реальним пріоритетом в діяльності парламенту має бути стимулювання підприємств середнього і малого бізнесу - для цього повинен бути забезпечений широкий і прозорий доступ до кредитних ресурсів. Ті підприємства, які створюють нові робочі місця, повинні мати значні пільги у вигляді суттєвого зниження податкових навантажень. Конкретні ініціативи відсутні.
5 Ці завдання буду вирішувати як в масштабах держави, так і на території свого виборчого округу. Наш округ буде одним з найбільш привабливих в Україні для приватних і державних інвестицій. Тут розташовані великі промислові підприємства, і їх стійкий розвиток - запорука впевненості в майбутньому для всіх жителів округу. Конкретні ініціативи відсутні.
6 Життєво важливі медичні послуги і ліки повинні бути доступні кожному і за стабільними цінами. Так само держава має захистити від цінових коливань основні продукти харчування - хліб, круп'яні вироби, молочні продукти, масло, овочі, цукор. Все це треба забезпечити на законодавчому рівні. Конкретні ініціативи відсутні.
7 Освіта знову має стати якісною, масовою, доступною. У цій сфері потрібно прийняття термінових дієвих заходів. Конкретні ініціативи відсутні.
8 Отримуючи державну пенсію, громадяни повинні мати можливість для повноцінного життя. Необхідно встановити такі мінімальні розміри пенсій, які зможуть забезпечити базові потреби кожної людини в харчуванні, житлі та лікуванні. Потрібно створити умови для повноцінного відпочинку наших пенсіонерів. Я також буду працювати і над захистом прав працюючих пенсіонерів. Конкретні ініціативи відсутні.
9 В округ я залучу державні та приватні програми підтримки та розвитку освіти, медицини і соціальної допомоги. Багато чого буде зроблено за рахунок партнерства з великим бізнесом у вигляді благодійної допомоги для жителів округу. Конкретні ініціативи відсутні.
10 За рахунок державного бюджету необхідно сформувати в окрузі замовлення на будівництво соціального та доступного житла для малозабезпечених сімей, людей з обмеженими фізичними можливостями, для молоді, працівників бюджетної сфери. Конкретні ініціативи відсутні.
11 Екстрена медична допомога має бути безкоштовною і якісною. Треба поетапно довести обсяги бюджетного фінансування системи охорони здоров'я до загальноєвропейського рівня. При цьому ключовими моментами в законодавчій діяльності бачу захист громадян від цінових стрибків на ринку ліків і посилення контролю над якістю медичних послуг і препаратів. Необхідно викорінити ганебну практику поборів з хворих. Конкретні ініціативи відсутні.
12 Міцним і надійним фундаментом народовладдя має стати місцеве самоврядування. Його розвиток і розширення повноважень є принципово важливими. В інтересах територіальних громад необхідне реформування міжбюджетних відносин. Потрібно усунути бюрократичний апарат від вирішення питань розвитку громад. Конкретні ініціативи відсутні.
13 Виступаю за радикальне посилення боротьби з корупцією. Країні необхідне реформування системи правосуддя. Конкретні ініціативи відсутні.
14 Об'єднавши наші зусилля, ми зробимо Україну успішною країною, що займає у світовому співтоваристві гідне місце, а її громадян - вільними, забезпеченими і захищеними. Конкретні ініціативи відсутні.

* * *

Як виконував передвиборчі обіцянки народний депутат ОЛЕКСАНДР МОМОТ

Колишній Начальник Придніпровської залізниці Олександр Момот у своїх програмних положеннях був ще лаконічнішим за Я.Безбаха. Програма зводиться до десятка пунктів, за стилем подібних на гасло «Вулиці і двори, в яких ми живемо, мають бути безпечними для нас і наших дітей!» або «Ми повинні допомагати розвиватися і направляти наших дітей!». Один з пунктів закликає до розробки і впровадження сучасних технологій задля збереження природи регіону, річки Дніпро. На кращу екологію Дніпропетровська мав би попрацювати пункт про закупівлю електротранспорту для міста. Місцевий громадський транспорт – компетенція місцевого самоврядування.

О.Момот був співавтором 8-ми законопроектів, жоден з яких безпосередньо не стосується програми кандидата. Сім законопроектів розробив у співавторстві. І лиш один законопроект подав сам. Цей законопроект 2493а стосується нульового митного тарифу на транспортні засоби.

Відтак протягом зазначеного періоду конкретні ініціативи на здійснення програми кандидата у депутати О.Момота відсутні. Відзначимо лише роботу О.Момота, який ефективніше за своїх колег побудував політичну комунікацію з виборцем свого округу через свій персональний сайт http://momot.org.ua. Проте, стаття "Народні депутати із Дніпропетровщини у "глибокому підпіллі" говорить про те, що виборці його «Не чули й не бачили». Але спектр нашого аналізу - робота у ВРУ, тому робота в окрузі нами не розглядалася.

Аналіз передвиборних обіцянок народного депутата Момота Олександра Івановича станом на 31 січня 2014р.
ОбіцянкаПримітка
1 «Україна для людей!» Конкретні ініціативи відсутні.
2 Необхідно створювати умови для розвитку реального сектора економіки і подальшого зростання виробництва. Залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій в Україну – одна із запорук успішного розвитку економіки. Стабільність у країні і стійка законодавча база стануть найпереконливішим аргументом для інвесторів. Я знаю, у нашої країни є потенціал – працьовиті люди, ресурси, технології. Наші люди вміють ПРАЦЮВАТИ. Необхідно зробити все для того, щоб вони почали гідно ЗАРОБЛЯТИ! Конкретні ініціативи відсутні.
3 Кожна національно-культурна меншина матиме всі можливості для вільного використання рідної мови на території свого компактного проживання. Конкретні ініціативи відсутні.
4 Наше життя – це те, що ми бачимо кожен день: дороги, вулиці, двори, будинки, під'їзди, вода, що ми п’ємо, повітря, яким дихаємо. У цій галузі є чимало проблем. Конкретні ініціативи відсутні.
5 Депутатський контроль за виконанням планових робіт по ремонту доріг, будинків, під'їздів, обрізці сухого гілля аварійних дерев тощо – найефективніший спосіб вирішення цієї проблеми.  
6 Вулиці і двори, в яких ми живемо, мають бути безпечними для нас і наших дітей! Конкретні ініціативи відсутні.
7 Охорона здоров’я – одна з найбільш важливих сфер для нашого регіону і всієї країни, в якій потрібні нові підходи і нові рішення. Наприклад, система медичного страхування, яку ми впровадили на Придніпровській залізниці, дозволяє співробітникам залізниці отримувати необхідну кваліфіковану допомогу без додаткових витрат. У наших лікарнях встановлено новітнє обладнання, використовуються передові технології. Якщо система працює в рамках одного підприємства, то й працюватиме в масштабах усієї країни.

Ми повинні отримувати якісне медичне обслуговування!

Конкретні ініціативи відсутні.
8 Ми живемо в прекрасному місті, на березі унікальної річки. Тому розробка та впровадження програм, що стимулюють підприємства до впровадження сучасних технологій, захистять природу нашого регіону від забруднення, врятують окрасу міста – річку Дніпро і дозволять нашим дітям дихати чистим повітрям.

Наші діти повинні дихати чистим повітрям і купатися у чистій річці!

Конкретні ініціативи відсутні.
9 Розвиток міського транспорту, в першу чергу екологічно чистого електротранспорту, – одне з ключових завдань у розвитку нашого мегаполісу. Місту потрібні нові тролейбуси і трамваї, сучасні та зручні для людей, у яких буде забезпечена доступна ціна на проїзд. Конкретні ініціативи відсутні.
10 Сьогодні є чимало загроз, що нависли над підростаючим поколінням: алкоголізм, наркоманія, злочинність. Говорити вже пізно, треба діяти! Часто такі проблеми – це наслідок незайнятості. Допомога у розвитку центрів дозвілля для підлітків – одне з основних завдань. Необхідно відроджувати палаци культури, спортивні секції, позашкільні гуртки, організовувати актуальні для сучасних підлітків форми проведення дозвілля.

Ми повинні допомагати розвиватися і направляти наших дітей!

Конкретні ініціативи відсутні.
11 У рамках єдиної команди Партії регіонів буду домагатися збереження позаблокового статусу України як гарантії національної безпеки та розвивати стратегічний вектор зовнішньої політики – європейську інтеграцію України.

Українці матимуть європейський рівень життя та забезпечення.

Конкретні ініціативи відсутні.

* * *

Як виконував передвиборчі обіцянки народний депутат ЄВГЕН МОРОЗЕНКО

Протягом року роботи в парламенті Є.Морозенко ініціював 8 законопроектів, в тому числі 4 законопроекти – його власного авторства. Проте, жоден із них не було прийнято бодай у першому читанні.

Євген Морозенко до набуття статусу народного депутата України був генеральним директором Дніпропетровського агрегатного заводу. Свою передвиборчу програму намагався зробити конкретною, адже вона нараховує аж 37 обіцянок. Програма настільки деталізована, що містить пункти про поліпшення роботи каналізаційної системи та впровадження нових технологій переробки сміття, що більше відповідає повноваженням депутата місцевого рівня. Унікальним при написанні програми була теза, що визначає засади його парламентського представництва, що буде базуватись на: «засадах поваги до прав людини, сприяння використанню рідної мови на територіях компактного проживання національних меншин, реалізації євроінтеграційного вектора в зовнішній політиці України, збереження позаблокового статусу».

Протягом року депутат ініціював 2 законопроекти, що стосувалися його обіцянок.

Перша законодавча ініціатива – на виконання обіцянки щодо «Розширення адресної допомоги малозабезпеченим людям, пенсіонерам та інвалідам» було подано законопроект 2332а про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення виконання державних зобов'язань перед інвалідами України.

Натомість, обов’язок розвивати дитячу інфраструктуру планує покласти на плечі виборців, ініціювавши 2516а про внесення змін до розділу ХІІ Податкового кодексу України щодо запровадження місцевого збору на розвиток об'єктів дитячої інфраструктури.

Для розвитку комунальної сфери подав законопроект 2948 Про внесення змін до деяких законів України щодо створення і використання корпоративних амортизаційних коштів житлових будинків.

Аналіз передвиборних обіцянок народного депутата Морозенка Євгенія Вадимовича станом на 31 січня 2014 р.
ОбіцянкаПримітка
1 Зусиллями єдиної команди Партії регіонів сьогодні закладається фундамент для подальшого розвитку нашого міста і країни. Тепер тільки від нас залежить, якими темпами буде розвиватися Україна в найближчі роки. Я завжди у своїй роботі керувався принципами збереження колосального виробничого потенціалу Дніпропетровська, підтримки культури і духовності, гарантією чого вважаю реалізацію Програми Президента України В.Ф. Януковича «Україна для людей!». Конкретні ініціативи відсутні.
2 Реформування бюджетної сфери для підвищення прозорості та ефективності розподілу коштів. Конкретні ініціативи відсутні.
3 Боротьба з економічними злочинами і корупцією. Конкретні ініціативи відсутні.
4 Створення привабливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу. Конкретні ініціативи відсутні.
5 Наведення порядку в політиці фінансів. Конкретні ініціативи відсутні.
6 Впровадження інноваційних технологій та зменшення собівартості продукції підприємств. Конкретні ініціативи відсутні.
7 Впровадження європейських принципів взаємодії влади та бізнесу. Конкретні ініціативи відсутні.
8 Створення умов для підвищення конкурентоспроможності підприємств та їх інвестиційної привабливості. Конкретні ініціативи відсутні.
9 Захист вітчизняного товаровиробника. Конкретні ініціативи відсутні.
10 Інфраструктурний розвиток сільської місцевості для повернення молодих спеціалістів. Конкретні ініціативи відсутні.
11 Дотримання принципів пропорційного розвитку галузей промисловості. Конкретні ініціативи відсутні.
12 Підтримка роботи малих товаровиробників. Конкретні ініціативи відсутні.
13 Збільшення дотацій на розвиток аграрного сектора. Конкретні ініціативи відсутні.
14 Створення нових робочих місць і підвищення рівня заробітних плат. Конкретні ініціативи відсутні.
15 Подолання асоціального розриву в доходах населення. Конкретні ініціативи відсутні.
16 Розробка та реалізація комплексної програми соціального захисту населення та боротьби з бідністю. Конкретні ініціативи відсутні.
17 Розширення адресної допомоги малозабезпеченим людям, пенсіонерам та інвалідам. Законопроект 2332а про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення виконання державних зобов'язань перед інвалідами України Проект відкликано
18 Використання рідної мови на територіях компактного проживання національних меншин. Конкретні ініціативи відсутні.
19 Вирішення житлових проблем ветеранів, учасників бойових дій, малозабезпечених та інших слабозахищених верств населення. Конкретні ініціативи відсутні.
20 Подолання бідності. Конкретні ініціативи відсутні.
21 Підвищення доступності, ефективності та якості медичного обслуговування. Конкретні ініціативи відсутні.
22 Розробка та реалізація спеціальних медичних програм для малозабезпечених верств населення. Конкретні ініціативи відсутні.
23 Забезпечення медичних установ сучасною медичною апаратурою та препаратами. Конкретні ініціативи відсутні.
24 Прийняття ефективних програм боротьби з туберкульозом, СНІДом і гепатитом. Конкретні ініціативи відсутні.
25 Підвищення якості роботи медичних установ для жінок і дітей. Конкретні ініціативи відсутні.
26 Державне регулювання цін на медикаменти першої необхідності. Конкретні ініціативи відсутні.
27 Реформування житлово-комунального комплексу. Конкретні ініціативи відсутні.
28 Державна підтримка у розвитку ОСББ, ремонті будинків та облаштування прибудинкових територій. Конкретні ініціативи відсутні.
29 Впровадження новітніх систем теплозабезпечення і очищення води. Конкретні ініціативи відсутні.
30 Залучення інвестицій з позабюджетних джерел. Конкретні ініціативи відсутні.
31 Передача в комунальну власність житлового фонду тих підприємств, які не здатні його утримувати. Конкретні ініціативи відсутні.
32 Реалізація проектів поліпшення роботи каналізаційної системи. Конкретні ініціативи відсутні.
33 Розробка програм щодо захисту від підтоплень. Конкретні ініціативи відсутні.
34 Впровадження нових технологій утилізації сміття і промислових відходів. Конкретні ініціативи відсутні.
35 Посилення контролю за викидами промислових і енергетичних підприємств. Конкретні ініціативи відсутні.
36 Очищення басейну Дніпра. Конкретні ініціативи відсутні.
37 Моя діяльність у рамках команди Партії регіонів у Верховній Раді буде базуватися на засадах поваги до прав людини, сприяння використанню рідної мови на територіях компактного проживання національних меншин, реалізації євроінтеграційного вектора в зовнішній політиці України, збереження позаблокового статусу. Конкретні ініціативи відсутні.

* * *

Як виконував передвиборчі обіцянки народний депутат ІВАН СТУПАК

Кадровий офіцер, а згодом чиновник обласного рівня Іван Ступак переміг у своєму виборчому окрузі завдяки вінегрету популістичних обіцянок, обов’язкових партійних гасел та пропозицій щодо питань, які належать до компетенції місцевого самоврядування. Його програма містила абстрактні, ні до чого конкретного не зобов’язуючі пункти, як «відстоювання інтересів виборців у процесі формування та реалізації державної політики» або «створення рівних умов життя як у центрі міста, так і на його околицях». Рівень компетенції народного депутата України вважає достатнім для вирішення проблеми «своєчасногого спилу аварійних дерев на прибудинкових територіях».

031 січня 2014 року жодна з обіцянок народного депутата Ступака не була виконана. За перший рік роботи в парламенті І.Ступак вніс 7 законодавчих ініціатив, усі – індивідуального авторства. З них 4 – стосувалися пам’ятних дат радянської армії на території Дніпропетровської області.

Значну увагу своєї законотворчої роботи протягом першого парламентського року Іван Ступак зосередив на проблемі протизсувних заходів з ліквідації загрози підтоплення та інженерного захисту територій Червоноповстанської та Рибальської балок. Щодо цього питання він підготував два депутатських запити і один законопроект. Але, ця ініціатива далі Комітетів Верховної ради не пішла.

Що гірше, за низкою конкретних обіцянок депутат не проявив для їхнього виконання жодної ініціативи.

Аналіз виконання передвиборчих обіцянок народного депутата Ступака Івана Івановича станом на 31 січня 2014р.
ОбіцянкаПримітка
1 Наступні п’ять років роботи Верховної Ради України будуть визначатися прийняттям та втіленням у життя законів, які забезпечать подальшу реалізацію ініціатив та реформ, визначених у Програмі Президента України В.Ф. Януковича «Україна для людей!». Йду до парламенту, щоб працювати в єдиній команді Партії регіонів. Докладу всіх зусиль, щоб мандат народного депутата став реальним механізмом впливу та контролю за діяльністю місцевої влади на всіх рівнях в інтересах простих людей. Конкретні ініціативи відсутні.
2 відстоювання інтересів виборців у процесі формування та реалізації державної політики; Конкретні ініціативи відсутні.
3 створення умов для використання рідної мови на території компактного проживання національних меншин; Конкретні ініціативи відсутні.
4 посилення персональної відповідальності народного депутата перед виборцями, які висловили йому довіру; Конкретні ініціативи відсутні.
5 продовження євроінтеграційної політики України за умови одночасного збереження її позаблокового статусу як гарантії стабільності й безпеки в країні та регіоні; Конкретні ініціативи відсутні.
6 виділення коштів з державного бюджету на реалізацію протизсувних заходів з ліквідації загрози підтоплення та інженерного захисту територій Червоноповстанської та Рибальської балок. Депутатський запит 11/10-48 щодо протизсувного захисту території міста Дніпропетровськ.

Депутатський запит 11/10-49 щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов'язаних із зсувами на території міста Дніпропетровськ.

Законопроект 2814 про внесення змін до Закону України "Про Загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 - 2017 роки" (щодо протизсувного захисту територій міста Дніпропетровська) Вручено подання комітету про розгляд

7 контроль місцевої влади щодо раціонального використання бюджетних коштів, які держава й місто спрямовують на житлово-комунальне господарство; Конкретні ініціативи відсутні.
8  продовження програми енергозбереження, ремонт аварійних теплотрас, встановлення приладів обліку тепла та нових металопластикових вікон у під’їздах. Конкретні ініціативи відсутні.
9 Нормою життя для всіх мешканців округу мають стати: відремонтовані внутрішньоквартальні дороги, відновлене освітлення житлових масивів та приватного сектора, своєчасний спил аварійних дерев на прибудинкових територіях. Конкретні ініціативи відсутні.
10 Зроблю можливою подальшу реалізацію пілотних проектів у сфері житлово-комунального господарства, спрямованих на нову якість надання послуг населенню, таких як «Аварійна служба». Конкретні ініціативи відсутні.
11 Докладу зусиль щодо забезпечення фінансової підтримки на державному рівні ОСББІ та ЖСК, буду підтримувати позитивний досвід роботи домових комітетів, соціальні ініціативи на місцях. Конкретні ініціативи відсутні.
12 залучення державних інвестицій за програмою розвитку ЖКГ, щоб протягом наступних двох років відремонтувати всі несправні ліфти як поточним, так і капітальним ремонтом, а де не підлягають ремонту – встановити нові. Конкретні ініціативи відсутні.
13 створення рівних умов життя як у центрі міста, так і на його околицях; Конкретні ініціативи відсутні.
14 розвиток інфраструктури та вирішення транспортних проблем віддалених мікрорайонів міста (смт Авіаторське, Мирне, ж/м Кротова, Корея). Конкретні ініціативи відсутні.
15 до кінця 2012 р. відкриття 8-ми соціальних аптек на території виборчого округу, в яких встановлена справедлива ціна на якісні медикаменти.

 

Конкретні ініціативи відсутні.
16  розвиток духовності, православних та історичних традицій, зміцнення російсько-українських культурних зв’язків; Конкретні ініціативи відсутні.
17 створення умов для національних меншин вільно використовувати рідну мову; Конкретні ініціативи відсутні.
18 сприяння будівництву храмів Пантелеймона Цілителя на ж/м Тополя,
Сергія Радонезького у парку ім. 40-річчя Перемоги.
Конкретні ініціативи відсутні.
19 надання підтримки у створенні умов для розвитку талановитої молоді, корисного дозвілля та патріотичного виховання дітей; Конкретні ініціативи відсутні.
20 розробка додаткової програми створення нових зон відпочинку для городян, збереження та благоустрій існуючих парків і скверів. Конкретні ініціативи відсутні.

* * *

Як виконував передвиборчі обіцянки народний депутат Ігор Циркін

За фахом лікар, від 2006 року депутат міської ради Ігор Циркін в 2012 році вперше був обраний до Верховної ради України. Рік тому він просував такі для виборця привабливі пропозиції як: на законодавчому рівні «забезпечення цінової стабільності і доступності для кожної людини державного «антикризового» продовольчого та медичного кошика», а ще детальніше – обіцяв кожній дитині місце у дитячому садку.

Серед 5 своїх законопроектів 3 стосуються харчової промисловості, 2 з них – про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (щодо створення умов для виробництва віскі та рому в Україні та торгівлю алкогольними напоями за допомогою мережі Інтернет. Проявив депутат активність і у спробі виконати пункт щодо поліпшення екологічної ситуації. Запропонував проект Закону 2353 «Про обмеження виробництва, використання, ввезення і розповсюдження в Україні полімерних пакетів і упаковок тривалого розщеплення».

Усі законопроекти не пройшли першого читання, а відтак жодна з обіцянок народного депутата І.Ступака залишається не виконаною.

Аналіз виконання передвиборчих обіцянок народного депутата Циркіна Ігора Марковича станом на 31 січня 2014р.
ОбіцянкаПримітка
1 «Україна для людей!» Відслідковується.
2 Посилення євроінтеграційних процесів Відслідковується.
3 Збереження позаблокового статусу України Відслідковується.
4 Першочерговим завданням є масштабна модернізація виробництва, впровадження енергозбереження, зростання продуктивності праці, зміцнення конкурентних позицій вітчизняного виробника. Конкретні ініціативи відсутні.
5 Стійке економічне зростання сприятиме підвищенню рівня зайнятості населення, зростанню заробітної плати, забезпеченню цінової стабільності. Забезпечувати пріоритетність стимулювання підприємств малого та середнього бізнесу шляхом надання доступу до кредитних ресурсів, зменшення податкового навантаження, у тому числі значне зниження податкових платежів для підприємств, які створюють нові робочі місця. Конкретні ініціативи відсутні.
6 Потрібне введення нової державної стратегії надання соціальних гарантій громадянам упродовж усього життя. Конкретні ініціативи відсутні.
7 На законодавчому рівні необхідне забезпечення цінової стабільності і доступності для кожної людини державного «антикризового» продовольчого та медичного кошика. Конкретні ініціативи відсутні.
8 Кожній дитині в окрузі буде гарантовано місце в дитячому садку. Конкретні ініціативи відсутні.
9 Національним меншинам будуть створені всі умови для вільного використання рідної мови на територіях їх компактного проживання. Конкретні ініціативи відсутні.
10 Необхідні дієві заходи щодо створення належних умов для нарощування освітнього потенціалу, забезпечення широкого доступу талановитої молоді до знань. Конкретні ініціативи відсутні.
11 Держава повинна сформувати потужне замовлення на будівництво соціального житла, житла для молоді, працівників бюджетної сфери, малозабезпечених сімей, людей з обмеженими фізичними можливостями. Конкретні ініціативи відсутні.
12 Державна пенсія повинна забезпечувати громадянам повноцінне життя. Свою роботу в цьому напрямі бачу у підвищенні стандартів життя пенсіонерів для задоволення культурних потреб і можливості придбання товарів довгострокового споживання; створення умов для повноцінного відпочинку і туризму пенсіонерів; захисту прав працюючих пенсіонерів. Конкретні ініціативи відсутні.
13 Вважаю за необхідне подальше збільшення обсягів бюджетного фінансування системи охорони здоров'я до загальноєвропейського рівня; посилення контролю над якістю медичних послуг і препаратів; забезпечення захисту громадян від цінових стрибків на ринку лікарських засобів. Екстрена медична допомога повинна бути безкоштовною і якісною.  Конкретні ініціативи відсутні.
14 Слід забезпечити створення та ефективне функціонування системи екологічної безпеки округу. Особливу увагу – контролю над викидами в атмосферу та річку Дніпро. Підприємствам забезпечити можливість вирішувати питання екологічної безпеки виробництва, стимулювати їх до реалізації природоохоронних заходів. Проект Закону 2353 про обмеження виробництва, використання, ввезення і розповсюдження в Україні полімерних пакетів і упаковок тривалого розщеплення Вручено подання комітету про розгляд
15 Вибори за мажоритарними округами повертають депутата людям. Необхідно посилити відповідальність народного депутата перед виборцями. Виступаю за децентралізацію влади, реформування міжбюджетних відносин на користь місцевого самоврядування. Конкретні ініціативи відсутні.