Передвиборчі обіцянки 9 близьких до потрапляння в Раду політичних партій у сфері децентралізації є подібними та характеризуються відсутністю конкретних показників вимірювання. В майбутньому це ускладнить оцінку виборцями роботи партій в парламенті. Про це 21 жвотня у Запоріжжі повідомив експерт Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора під час круглого столу «Обіцянки політиків щодо децентралізації: чи є відмінності та яких наслідків очікувати для Запоріжжя та Запорізької області».
«Децентралізація разом із боротьбою з корупцією є найпопулярнішою обіцянкою більшості політичних сил, - заявив Іван Сікора, - Але усі ці обіцянки є, по факту, лише деклараціями. Вони не описують ані механізмів, як мають бути реалізованими, ані чітких цифр, які можна буде перевірити. Таке враження, що нам знову намагаються повішати локшину на вуха і, врешті решт, нічого не зробити»
Оцінка ґрунтувалася як на передвиборних програмах, так і на анкетах, наданих партіям. Відповідно, позиція партій «Батьківщина», «Громадянська позиція», «Свобода», «Радикальної партії» та «Блоку Петра Порошенка»дозволили предметно дослідити бачення партій необхідних реформ у сфері децентралізації.
Експерт Фундації «Відкрите суспільство» Сергій Панцир зупинився докладно на питаннях прогнозування вигоди (соціальної, економічної та політичної) для міського бюджету Запоріжжя та бюджету Запорізької області від децентралізації. За словами експерта, реформа дозволить місцевим владам залишати більшу частку податків на доходи фізичних осіб для розвитку міст та областей. Основою для попередніх розрахунків виступали пропоновані урядові зміни до Бюджетного та Податкового кодексів.
Запоріжжя є третім із шести міст, яке відвідали експерти Фундації «Відкрите суспільство» за підтримки USAID, PACT і UNITER. Наступні громадські обговорення відбудуться в Херсоні (22.10), Миколаєві (23.10), Одесі (24.10).
В разі питань та співпраці звертатися: Іван Сікора, 050 382 4661, osf55@ukr.net
Захід проведено Фундацією «Відкрите суспільство» в межах проекту «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: краще зрозуміти обіцянки політиків та контролювати їх дії після виборів» в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.