Організатор тренінгу - Фундація «Відкрите суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Тренінг проводив Іван Сікора, директор Фундації «Відкрите суспільство», колишній консультант Ради Європи, екс-радник Міністра економіки України, автор методологій «Індексу антикорупційної політики» та соціальних мереж близьких осіб публічних службовців та координатор Коаліції «ЗА ДОБРОЧЕСНУ ПУБЛІЧНУ СЛУЖБУ».
Отриманні знання та навики дадуть змогу громадським активістам та журналістам підвищити ефективність роботи щодо моніторингу корупційних ризиків, які пов’язані із конфліктом інтересів, в діяльності публічних осіб (депутатів, державних службовців та посадовців органів місцевого самоврядування). Особлива увагу була звернута на існуючі міжнародні та українські стандарти та нормативно-правові акти, що регулюють питання конфлікту інтересів. На основі розгляду конкретних прикладів (справ Галини Гереги та Василя Хмельницького, що були пов’язані із конфліктом інтересів при виділені земельних ділянок в м. Києві для будівництва супермаркетів «Епіцентр» та об’єктів на території аеропорту «Жуляни-Київ», справи пов’язані із конфліктом інтересів в діяльності колишніх вищих посадових осіб України – Януковича та Клюєва, справа пов’язані із конфліктом інтересів в діяльності міського голови Чернігова О.Соколова тощо) проаналізовано основні ознаки конфлікту інтересів та поетапно розглянуті кроки, які мають вживати громадські активісти та журналісти при проведенні громадського моніторингу та розслідувань.
Особлива увага була звернута на ідентифікацію ознак корупційних ризиків пов’язаних із конфліктом інтересів на обласному та міському рівнях, методи збору та узагальнення доказів, які можуть свідчити про ознаки корупційних ризиків та форми адвокації результатів проведених громадських моніторингів та розслідувань для ЗМІ та органів влади.
Учасники тренінгу ознайомились із методологією соціальних мереж близьких осіб публічного посадовця (декларанта) як основи моніторингу конфлікту інтересів навколо якого об’єдналася Коаліція «ЗА ДОБРОЧЕСНУ ПУБЛІЧНУ СЛУЖБУ». «Методологія соціальних мереж близьких осіб декларанта (публічного службовця) дає змогу комплексно підійти до ідентифікації ознаки конфлікту інтересів та виявлення фактичних отримувачів вигоди», - вважає директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора.