Круглий стіл був організований USAID, Програмою сприяння парламенту «РАДА» та Фондом «Східна Європа». Відкриваючи круглий стіл голова Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Віктор Чумак зазначив важливість співпраці парламенту України, міжнародних організацій, донорів та інститутів громадянського суспільства. Важливість подібної співпраці підтвердили у своїх виступах Віктор Лях (президент Фонду Східна Європа) та Едуард Рахімкулов (директор програми сприяння парламенту «РАДА»). Едуард Рахімкулов презентував нову програму сприяння парламенту України та зазначив про плани співпраці із Фундацією «Відрите суспільство» у сфері бюджетної тематики.
Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора презентував аналіз корупційних ризиків у місцевих бюджетах за результатами громадської експертизи бюджету Києва. Окремо, він звернув увагу на корупційні ризики у міському бюджеті Києва, які пов’язані із землею, що знаходять в комунальній власності.
Ще минулого року, в рамках аналітичного звіту щодо бюджету Києва 2012 та в ряді публікацій, підготовлених для провідних засобів масової інформації («Дзеркало тижня» №4 (07.02.2014) та №31 (30.08.2013) а також на «Українській правді» (05.02.2014)), аналітики Фундації «Відкрите суспільство» оцінили вартість корупційних ризиків пов’язаних із використанням земель, що належать громаді Києва. Однак досі ситуація не змінилася. Більше того, в минулому році недоотримані понад 1,7 млрд грн плати за землю, а план надходжень виконано лише на 52,7%.
У своєму виступі Іван Сікора зазначив, що «переважно, пересічний киянин зовсім не знає про те, що таке міський бюджет і як на його формування можна вплинути. Для спрощення інформації про міський бюджет Фундація «Відкрите суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» розробила його доступну візуалізовану версію для громадян.
Візуалізований міський бюджет дає змогу побачити всі джерела надходжень коштів та напрямки видатків бюджету, «чорні діри», які пов’язані із існуванням корупційних ризиків, а також дає можливість для відвідувачів сайту приєднатися до контролю міського бюджету разом із аналітиками Фундації «Відкрите суспільство». Методологічний підхід Фундації «Відкрите суспільство» щодо візуалізації місцевих бюджетів вже підтриманий в Чернігові, де на основі вже розроблених підходів до візуалізації бюджету Києва, було зроблено візуалізацію обласного та міського бюджету Чернігова www.budget.cn.ua.
У своєму виступі Іван Сікора анонсував презентацію пропозицій щодо міської бюджетної політики новому міському голові та керівникам фракцій в міськраді та круглий стіл в рамках роботи Громадської Ради при КМДА щодо обговорення міської бюджетної політики. У кінці виступу Іван Сікора зупинився на заходах, які необхідно вжити новообраній владі Києва для попередження корупційних ризиків та зменшення частки тіньового ринку земельних ділянок, а також «латання» численних «чорних дір» у міському бюджеті пов’язаних із ними корупційних ризиків.
Пов’язані матеріали:
Доступна візуалізована версія бюджету Києва дивитись за посиланням: http://osf.org.ua/public-finance-budget-kyiv