Фундація. Наші новини.

В. Кличко і В. Бондаренко отримали "дорожню карту" для управління містом

вівторок, 24 червня 2014 1183
Бачення змін у формі «Дорожньої карти для київської влади у сфері бюджетної та антикорупційної політики», презентовано під час круглого столу 24 червня 2014 року. Пропозиції підготовлені на основі результатів громадського моніторингу та експертизи бюджетної політики, яку Фундація «Відкрите суспільство» здійснює вже 5 рік поспіль.

Попри вимоги Бюджетного кодексу, міська влада до цього часу не забезпечила можливостей для належної участі представників громади у бюджетному процесі та в роботі міськради. Як наслідок, Київ має «чорні діри» у міському бюджеті, практику системних зловживань, потурання тіньовим схемам з боку посадовців КМДА та депутатів міськради. На часі кардинальні зміни в бюджетній та антикорупційній політиці. У новообраної міськради Києва є 500 днів щоб показати результат. 

За оцінками експертів Фундації, лише завдяки належному попередженню корупційних ризиків від ПДФО та плати за землю бюджет Києва може отримати 19 – 52 млрд грн або 1,6-4,5 млрд USD. Для порівняння: в середньому річний бюджет Києва складає 1,8-2 млрд. USD, що в 16 разів менше від бюджету Берліна та більш як вдвічі  менший від бюджету Варшави. 


За рахунок належного адміністрування плати за комунальну землю, що є найдорожчою в Україні, міський бюджет міг би отримати 14 - 42 млрд грн, а за рахунок детінізації ПДФО - ще 5 – 10 млрд грн.  І це без врахування попередження корупційних ризиків при здійсненні закупівель за бюджетні кошти, оптимізації роботи комунальних підприємств, передачі в оренду або продаж майна міста, яке неефективно використовується тощо.

Щоб вирішити ці питання Фундація «Відкрите суспільство» запропонувала пакет пропозицій у сферах бюджетної та антикорупційної політики, адміністрування податків та міських цільових програм, управління комунальною власністю та роботою комунальних підприємств, енергоефективності, малого та середнього підприємництва та управління борговими зобов’язаннями столиці.

Також було представлено доступний для всіх киян візуальний міський бюджет Києва. Сайт дає пересічному киянину змогу побачити всі джерела надходжень коштів і напрями видатків бюджету, а також “чорні діри”, пов’язані з корупційними ризиками, зловживаннями в земельній сфері та неналежним виконанням бюджетного законодавства http://osf.org.ua/public-finance-budget-kyiv

Захід проводився в рамках проекту «Прозорий та відкритий бюджет Києва – крок до ефективного витрачання публічних фінансів», що реалізується Фундацією «Відкрите суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».