Обговорювані питання стосувалися розділу проекту плану дій щодо адміністративних послуг, зокрема, розподілу послуг на адміністративні та господарські, з подальшою забороною суб’єктам господарювання, якими є державні підприємства, надавати адміністративні послуги. Також було обговорено проект закону України “Про адміністративні послуги”, внесений суб’єктами законодавчої ініціативи на розгляд Верховної Ради України та проект закону України “Про адміністративний збір”. До того ж учасники робочої групи розглянули перспективу ухвалення Адміністративно-процедурного кодексу, що, можливо, стане третім кодексом в галузі адміністративного права на додаток до чинних на сьогодні Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-X та Кодексу адміністративного судочинства України від 6 липня 2005 року № 2747-IV.
Робоча група зосередилася на перспективах створення в адміністративно-територіальних одиницях центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), які б переважно надавали адміністративні послуги органів місцевого самоврядування та адміністративні послуги територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, також як і можливість затвердження у майбутньому відповідних бюджетних програм.
Робоча група при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі запропонувала таку редакцію до проекту Плану дій з впровадження в Україні ініціативи "Партнерство “Відкритий уряд” щодо підвищення якості надання адміністративних послуг:
“З метою впорядкування системи надання адміністративних послуг з 2010 року в Україні здійснюються важливі заходи, зокрема, щодо:
Крім того, з метою зменшення тиску на фізичних осіб та суб’єктів господарювання переглянуто та скорочено на 36% перелік платних адміністративних послуг, що надаються центральними органами виконавчої влади.
Також затверджено Методичні рекомендації з розроблення стандартів адміністративних послуг, які призначені для використання органами державної влади та місцевим самоврядування під час розроблення внутрішніх стандартів адміністративних послуг з метою вдосконалення їх надання”.
Остаточна редакція зобов’язання України в рамках ініціативи “Партнерство “Відкритий уряд”:
“Розділ ІІІ. Підвищення якості надання адміністративних послуг.
1. Підвищення якості надання адміністративних послуг.
1.1 Вжиття заходів щодо законодавчого врегулювання процедур надання адміністративних послуг. Строк виконання: протягом 2012 року.
1.2 Розроблення нормативно-правової бази щодо можливостей отримання інформації про послуги, що надаються органами державної влади та органами місцевого самоврядування, за допомогою засобів телекомунікації.
Строк виконання: протягом 2012 року.
1.3 Створення єдиного державного порталу надання адміністративних послуг.
Строк виконання: протягом 2012 року.
1.4 Запровадження надання адміністративних послуг в електронній формі.
Строк виконання: до 2014 року.
1.5 Створення центрів надання адміністративних послуг в усіх регіонах України.
Строк виконання: протягом 2012-2013 років”.
Реформа надання адміністративних послуг включена до Плану заходів дерегуляції та розвитку підприємництва розділу “Поліпшення бізнес-клімату і залучення інвестицій” Програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”.