Фундація. Наші новини.

ПРЕС-АНОНС: (Херсон) Обіцянки політиків щодо децентралізації: чи є відмінності та яких наслідків очікувати для Херсону та Херсонщини?

понеділок, 20 жовтня 2014 327
22 жовтня (середа) Фундація «Відкрите суспільство», запрошує Вас взяти участь в громадській дискусії «Обіцянки політиків щодо децентралізації: що це означите для Херсону та Херсонщини?». Захід відбудеться в рамках проекту «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: краще зрозуміти обіцянок політиків та контролювати їх дії після виборів» за підтримки USAID, PACT та UNITER
Дата та місце проведення заходу: 22 жовтня 2014 року з 11:00 до 13:00

за адресою: Конференц-зал «Конгресс», вул.Радянська, 7

Фундація «Відкрите суспільство» разом із регіональними громадськими активістами в останній тиждень перед виборами з’ясує у місцевих політиків, що саме вони розуміють під терміном ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ.
 
Чи є відмінності у обіцянках політиків щодо децентралізації? Учасники дискусії спробують змоделювати як зміниться місцевий бюджет завдяки децентралізації. Експерти Фундації «Відкрите суспільство» оприлюднять власні оцінки виборчих програм партій в частині обіцянок децентралізації, що мають шанс пройти до парламенту. 

Планується презентувати деякі попередні оцінки впливу децентралізаційної реформи на місцеві бюджети. 

Ми хочемо отримати від політиків чіткі та вимірюванні відповіді щодо наступних питань:

·  Що  розуміють політики під  децентралізацією у власних передвиборчих програмах?

·Якою є позиція політичних сили щодо Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади (розпорядження КМУ №333-р від 01.04.2014) та змін до Бюджетного кодексу (урядовий законопроект р.№5078 від 16.09.2014)http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=52179, змін до Податкового кодексу (законопроект р.№5079 від 16.09.2014) http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=52180.

· Що означатиме децентралізація для обласного та міського бюджетів ?

·  Як політики бачать участь громадськості в бюджетному процесі на місцевому рівні та чи готові до співпраці із ініціативними групами громадськості в рамках підготовки місцевих бюджетів на 2015 рік та звітування за виконання бюджету за 2014 рік?

Проект «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ:  краще зрозуміти обіцянки політиків та контролювати їх дії після виборів» має на меті підвищення спроможності та впливу інститутів громадянського суспільства на політичний порядок денний (обіцянки партій) щодо питань децентралізації протягом парламентської виборчої кампанії та після неї. 

Цей Проект є логічним розвитком більш як 12 річної практики моніторингу роботи парламенту та майже 5 річного досвіду аналізу бюджетної політики  на місцевому рівні. Докладна інформація про результати моніторингу виконання обіцянок політичними силами у розділі АНАЛІЗ ПОЛІТИКИ та ПУБЛІЧНІ ФІНАНСИ