Фундація. Наші новини.

Приховані доходи топ-чиновників міської влади Києва скоро будуть оприлюдненні

четвер, 25 липня 2013 692
Прес-реліз

Коаліція «За доброчесну публічну службу» в липні ініціювала публічну експертну дискусію щодо підвищення продуктивності та ефективності громадського аналізу антикорупційної політики, а нині розробляє типовий кейс конфлікту інтересів та приховування доходів публічними службовцями.

Фундація «Відкрите суспільство», що очолює Коаліцію громадських організацій «За доброчесну публічну службу», 11 липня 2013 року ініціювала експертну дискусію щодо існуючих альтернативних методологічних підходів до моніторингу декларування доходів та конфлікту інтересів на публічній службі.

Ми вдячні редакторам веб-ресурсів, які своїми публікаціями надали можливість публічно ініціювати експерту дискусію незважаючи ігнорування та відмову опублікувати матеріал частиною ЗМІ та веб-ресурсів. Полемічний матеріал, що був передрукований на веб-ресурсах Громадський простір, Майдан та «Ні корупції», стосувався 2-ох альтернативних методологічних підходів громадського моніторингу конфлікту інтересів та декларування доходів чиновниками, що лягли в основу роботи коаліцій громадських організацій:

1. Коаліції громадських організацій «За доброчесну публічну службу», що очолює Фундація «Відкрите суспільство».

2. Коаліції, що очолює Transparency International Україна (ТІ-Україна), яка працює в рамках Національної моніторингової кампанії «Майнові декларації без декорації».

Досі публічно не оприлюднена позиція розробників методології Коаліції, яку очолює Transparency International Україна (ТІ-Україна).

Фундація «Відкрите суспільство» є відкритою до аргументованої експертної дискусії, і вважає її проведення дуже корисним для підвищення професіоналізму громадського сектору в сфері аналізу діяльності органів публічної влади.

Робоча група Коаліції громадських організацій «За доброчесну публічну службу» до якої входять Чернівецький міський Центр захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу, Львівський регіональний благодійний фонд «Право і Демократія», Одеська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України», Чернігівський ОО ВМГО «Демократичні перетворення України», Дніпропетровська ОГО «Незалежна асоціація журналістів», незалежні експерти і журналісти, зараз працює над розробкою типового кейсу конфлікту інтересів та приховання доходів публічними службовцями.

Кейс стосується вищих публічних службовців, що представляють київську міську владу і ґрунтується на більш як 3-ох річних напрацюваннях Фундації «Відкрите суспільство» в сфері аналізу міського бюджету та цільових програм, а також зловживань пов’язаних із використанням коштів та активів київської громади.

Розроблений кейс в подальшому стане основою для організації аналітичної роботи членами коаліції. Про презентацію типового кейсу буде повідомлено додатково. Сподіваємося, що робота Коаліції громадських організацій «За доброчесну публічну службу» задасть нові конкурентні стандарти до оцінки якості аналітичної роботи в середовищі аналітичних центрів та громадських організацій.

Команда Фундації «Відкрите суспільство», що очолює Коаліції громадських організацій «За доброчесну публічну службу», відкрита до співпраці та вітає конструктивні пропозиції, а також експертні зауваження та коментарі до оприлюдненого 11 липня цього року опису методології громадського аналізу конфлікту інтересів та приховування доходів публічними службовцями.