Фундація. Наші новини.

Щомісячний звіт за Серпень 2015 про діяльність Фундації "Відкрите суспільство"

четвер, 10 вересня 2015 458
The Open Society Foundation published our August report detailing the work of OSF Team

Щомісячний звіт про діяльність Фундації "Відкрите суспільство"
Серпень 2015

Шановні партнери,
Вашій увазі – щомісячний Вісник Фундації «Відкрите Суспільство»! Ми раді поділитися з вами нашими здобутками. Запрошуємо поширювати даного листа чи рекомендувати іншим підписатися. Для отримання регулярної інформації щодо діяльності Фундації напишіть нам на адресу info@osf.org.ua
З повагоюКолектив Фундації

_______________________________________________________________________

Фундація "Відкрите суспільство" візьме участь у формуванні керівного складу Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК) 
Президент Фундації Леся Шевченко стала членом громадської частини Конкурсної комісії НАЗК, що була відібрана на виборах, проведених Міністерством юстиції України. Підтримка кандидатури Лесі Шевченко є свідченням визнання досягнень Фундації серед ІГС та журналістів-розслідувачів, які брали участь у конкурсі
. Більше тут
 
Проект Генерального плану Києва до 2025 року є неприйнятним і має бути відхилений як такий, що суперечить інтересам громади. Таку точку зору під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі висловила Фундація "Відкрите суспільство" і три колишніх очільників столиці.Серед аргументів: некоректність відомостей щодо земельного фонду столиці, на підставі яких здійснювалося планування та відсутність правових підстав для розробки нового Генплану, коли в Києві діє чинний Генплан 2020. Відкрите звернення з приводу проекту Генплану Києва до 2025 р. Більше тут.

Відкрите звернення Фундації було передане секретарю міськради Києва Олексію Резнікову під час депутатських слухань з приводу Генплану Києва. Директор Фундації «Відкрите суспільство» під час свого виступу на депутатських слуханнях в Київраді зазначив про необхідність відмови від спроб легалізації земельних махінацій та запропонував заходи спрямовані на пошук виходу із конфліктних ситуації пов’язаних із сотнями незаконних будівництв в столиці, які стали наслідками системних порушень чинного Генплану Києва до 2020 року. Більше тут.

«Парламентська експертна група з євроінтеграції», що координується Фундацією "Відкрите суспільство" проаналізувала за липень-серпень близько 120 законопроектів Верховної Ради на предмет відповідності Угоді про асоціацію та європейському праву в цілому. Для донесення результатів експертиз, Фундація розпочала спільний з виданням «Європейська правда» проект «Ідеї з Ради». В рамках проекту вже вийшло 3 статті:
«Ідеї з Ради: мораторій на перевірки бізнесу, що зриває виконання Угоди про асоціацію», яка присвячена аналізу законопроекту № 2918 "Про мораторій на перевірку суб’єктів господарської діяльності" та урядовій ініціативі на заборону перевірок підприємств в цілому.
«Ідеї з Ради: чи відповідає нормам ЄС законопроект про легалізацію букмекерів?», яка присвячена аналізу законопроекту №2268 «Про букмекерську діяльність в Україні» та його невідповідностей європейському законодавству у сфері регулювання букмекерської діяльності.
«Ідеї з Ради: конфіскація майна Януковича & Co. Що скаже Європа?», яка присвячена аналізу скандального законопроекту №3035 «Про особливий режим спеціальної конфіскації майна» , що пропонує конфісковувати майно екс-президента Януковича та його оточення без доведення провини в суді. 

Директор Фундації «Відкрите суспільство» сумнівається у коректності оціночної вартості будівництва метро на Троєщину, яка була озвучена командою Кличка, та пов’язав підняття теми будівництва цього масштабного інфраструктурного об’єкту для Києва із початком виборчої кампанії.  Про це - в інтерв’ю Івана Сікори в прямому ефірі радіостанції «Голос столиці» про перспективи будівництва масштабного інфраструктурного об’єкту для Києва – метро на Троєщину. Перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов оцінив вартість проекту в майже 1,3 млрд доларів. Більше тут.

У гонитві за конституційну реформу ми провалилися в прірву. У блозі на Новое Время Президент Фундації Леся Шевченко проаналізувала геополітичні та внутрішні зіткнення інтересів за змін до Основного закону України. Немає причин для паніки - вважає Леся, ці зміни не будуть тривати вічно. У той же час політики та громадянське суспільство мусить холоднокровно і методично розвиватися, створюючи той самий дух закону і права, який потім легко зможе втілитися в букві. Детальніше.