Чи можливе лобіювання народними депутатами коштів державного бюджету на потреби мажоритарних виборчих округів без ризиків політичної корупції? Як ефективно попереджати політичну корупцію, що більш відома як політика “діжок з салом”? Як протидіяти політично мотивованим бюджетним витратам, що лобіюються народними депутатами та урядовцями? Які можливості для прозорого та доброчесного лобіювання інтересів виборців округу створені для народних депутатів в рамках проекту «Громадський моніторинг виділення фондів для округу» Фундацією «Відкрите суспільство»?
Відповіді на ці та інші питання, а також про ризики практики «ручного підгодовування» округів лояльних народних депутатів коштом державного бюджету та про 5 кроків на шляху до прозорого та доброчесного лобіювання інтересів виборців без 7 спокус політично корупції можна буде дізнатися під час прес-конференції, що відбудеться 15 вересня, об 11.00 в агенстві Укрінформ (вул. Богдана Хмельницького, 8/16).
Під час прес-конференції експерти презентують розроблену методику оцінки внеску народного депутата у вирішення проблем виборчого округу та попередження ризиків політичної корупції. Методика розроблена Фундацією «Відкрите суспільство» та апробована у 7 «модельних» виборчих округах в рамках Програми USAID «РАДА»: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво».
Учасники прес-конференції: Іван Сікора, керівник проекту «Громадський моніторинг виділення фондів для округу», експерт з питань бюджетної та антикорупційної політики Фундації «Відкрите суспільство», Сергій Панцир, керівник Центру соціального партнерства та лобіювання НаУКМА, експерт проекту «Громадський моніторинг виділення фондів для округу».
Прес-конференція організовується Фундацією «Відкрите суспільство» в рамках проекту «Громадський моніторинг виділення фондів для округу», що є частиною заходів Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво». Програма USAID «РАДА», що виконується Фондом Східна Європа та іншими організаціями, має на меті сприяти становленню відповідального, підзвітного і демократичного представницького органу – Парламенту України. Докладніше на http://radaprogram.org/, www.facebook.com/radaprogram/
В разі виникнення запитань, просимо телефонувати: 050 382 4661 або писати: info@osf.org.ua
Сайт Фундації «Відкрите суспільство»: www.osf.org.ua, Фейсбук сторінка Фундації «Відкрите суспільство»: https://www.facebook.com/OSF.UA
Місія Фундації – просування цінностей відкритого суспільства через вплив на формування порядку денного публічної політики і фінансів. Майже 15 років експерти Фундації «Відкрите суспільство» здійснюють моніторинг та аналіз роботи Верховної ради України на предмет виконання передвиборчих обіцянок політичними силами, що представлені в парламенті. Також у фокусі уваги Фундації «Відкрите суспільство» є бюджетна та антикорупційна політика.