Учасники прес-конференції презентували ДЕКЛАРАЦІЮ доброчесності публічної особи та методологію «соціальних мереж», яка є ефективним інструментом для ідентифікації конфлікту інтересів та приховування доходів публічними особами. Декларацію запропоновано підписати учасникам виборчих перегонів на посаду Президента України, міського голови Києва та депутатів міськради, керівникам урядових міністерств та комітетів, фракцій у парламенті України, головам ОДА та міським головам обласних центрів. Перелік публічних осіб, які підписали Декларацію, а також тих, хто відмовився її підписати, незабаром стане відомим громадськості.
Підписання Декларації стане тестом, який покаже реальну готовність політиків та топ-посадовців до боротьбу із корупцією. Як зазначалося виступаючими, оприлюднення власних декларацій та декларацій посадовців, які працюють у сферах із високими корупційними ризиками паралельно із проведення внутрішньовідомчих перевірок та сприяння громадськості у проведення власних розслідувань, покаже готовність посадовців до ламання корупційних схем. На думку Івана Сікори, неформальні соціальні мережі є джерелом конфлікту інтересів і відіграють ключову роль у прихованні доходів та реальних вигодоотримувачів від прийняття законів та підзаконних актів. «Кроком у напрямку підвищення прозорості та підзвітності політиків стане оприлюднення ними спонсорів їх виборчих перегонів та декларацій, що в подальшому дасть змогу краще відслідковувати отримувачів вигоди від пролобійованих чи прийнятих (у випадку із урядовцями та посадовими особами) законів та підзаконних актів», вважає Іван Сікора.
Важливим результатом кампанії стане підвищення впливу громадськості на публічних осіб, полегшення проведення громадських розслідувань фактів конфлікту інтересів та суперечностей при декларуванні доходів, а також внесення необхідних змін до чинного законодавства.
Захід проводиться в рамках проекту «ЗА ДОБРОЧЕСНУ ПУБЛІЧНУ СЛУЖБУ», що реалізується Фундацією «Відкрите суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».