Аналітика. Антикорупція. Новини.

Корупційні звинувачення заради зміни системи чи політичної кар’єри?

понеділок, 21 грудня 2015 1470
Іван Сікора висловив здивування в прямому ефірі NEWSONE чому досі Михаіл Саакашвілі на звернувся до НАБу із заявою про злочин на основі оприлюднених ним раніше корупційних звинувачень

Іван Сікора, директор Фундації «Відкрите суспільство» на телеканалі NEWSONE висловив здивування чому Міхаіл Саакашвілі досі не надав всю відому йому інформацію про зловживання на Одеському припортовому заводу до Національного антикорупційного бюро (НАБу).  Іван Сікора висловив здивування фактом, чому досі Міхаіл Саакашвілі не звернувся персонально або через своїх представників із заявою про злочин до НАБу на підставі інформації, яка йому відома.   На думку Івана Сікори М.Саакашвілі робить на цих звинуваченнях політичну кар’єру і провів аналогії із колись відомим прем’єр-міністром Євгеном Марчуком, який мав валізи компромату, але так його і не оприлюднив. Більше того, досі громадськості невідомо, які саме справи розслідує НАБу. За відкритою інформацією, НАБу розслідує зловживання на державних підприємствах на суму більше 1 млрд грн. Яких саме державних підприємств стосуються ці розслідування невідомо.  

На думку Іван Сікори поряд із важливістю покарання корупціонерів, не менш важливим є превенція, попередження корупції.  Якщо не буде змінена система управління  державними підприємствами, то на місці одних претендентів на «посадку в тюрму» будуть з’являтися інші, але це принципово не змінить ситуації. На його думку, поряд із браком покарання, причини корупції та масштабних зловживань на державних підприємствах лежать в площині квотного принципу призначення їх керівників та відсутності антикорупційних програм на цих підприємствах, які б мали бути розроблені згідно плану реалізації заходів урядової національної антикорупційної програми на 2015-2017 рр. Також Іван Сікора звернув увагу на причини невигідності приватизації Одеського припортового заводу за умов економічного спаду та обезцінювання долара в 3 рази, а відповідно і вартості державного підприємства.  

Повне відео прямого ефіру: https://www.youtube.com/watch?v=ysE5kbFcJuc