Фундація. Наші новини.

Майбутній Бюджет Києва знову недорахується 14 млрд грн!?

вівторок, 10 вересня 2013 574
напередодні старту бюджетного процесу в Україні на 2014 рік та з нагоди Міжнародного Дня Права Знати (International Right to Know Day)

Напередодні старту бюджетного процесу в Україні на 2014 рік Фундація «Відкрите суспільство» стверджує, що за рахунок здійснення раціональної бюджетної політики в частині адміністрування лише трьох статей доходів і видатків (плати за землю, оренди комунального майна, закупівель) можна майже вдвічі збільшити доходи бюджету столиці. А відтак, Бюджет Києва на 2014 рік може мати дохідну частину в 35-40 замість 21 млрд. грн в 2012-2013 роках.

Підтвердженням цього є аналітичний звіт: «Бюджет м. Києва – 2012: виклики та можливості для майбутньої бюджетної політики», підготовлений Фундація "Відкрите суспільство".

Втрати бюджетів різних рівнів від непрозорості, незрозумілості та неучасті громадян в бюджетному процесі оцінюються Фундацією «Відкрите суспільство» в десятки мільярди гривень!

Фундація «Відкрите суспільство» вважає, що вже цього року органи влади повинні провести відкриті громадські бюджетні слухання та публічні консультації з експертами та громадою.

Ми разом з партнерами готова надати всебічну підтримку в проведенні бюджетних слухань і консультацій.

Європейська інтеграція України ставить на порядок денний необхідність змін до бюджетної політики. Фундація "Відкрите суспільство", що вже чотири роки поспіль досліджує київський бюджет та надає експертно-консультаційну підтримку реалізації проектів у сфері моніторингу місцевих бюджетів інститутам громадянського суспільства, представляючи інтереси України в міжнародних організаціях, що працюють над забезпеченням прозорості, підзвітності та участі громадян в бюджетному процесі (зокрема BTAP), вважає необхідним активізацію участі громадськості в бюджетному процесі на всіх рівнях.

Голос експертів і громади має бути почутий в бюджетному процесі на всіх рівнях!

Публічні фінанси України повинні стати відкритими та зрозумілими!

Бюджети повинні формуватися в інтересах громадян, а не використовуватися в бізнесових чи політичних інтересах наближених до влади осіб!

Довідково: Фундація «Відкрите суспільство» проводить інформаційну кампанію в рамках координації заходів в Україні з нагодиМіжнародного Дня Права Знати, що організовує міжнародний рух BTAP (Глобальний рух за прозорість, підзвітність і участь громадян у бюджетному процесі).

Ознайомитися із повним текстом аналітичного звіту

«Бюджет Києва-2012: виклики та можливості для майбутньої бюджетної політики»