Фундація. Наші новини.

ПРЕС-АНОНС: «Гроші для інвалідів. Як ефективніше витратити майже 1 млрд грн на працевлаштування інвалідів та державну підтримку організацій інвалідів?

понеділок, 11 серпня 2014 1028
Сьогодні кожен 18-й українець живе з інвалідністю. Загальна чисельність людей з особливими потребами сягає 2,8 млн або 6,1% населення країни. Із них працевлаштовані трохи більше чверті або 755 тисяч або майже 27%. Стандарти Міжнародної організації праці передбачають працевлаштування 50% від загальної чисельності інвалідів в країні, тобто мало б бути працевлаштовані 1,4 млн інвалідів. На прес-конференції в Укрінформ можна буде дізнатися як ефективніше витратити майже 1 млрд грн на працевлаштування інвалідів та державну підтримку організацій інвалідів.

15 серпня об 11.00 в агенції УКРІНФОРМ, м. Київ, вул. Б.Хмельницького 8/16, конференц-зал, 1 поверх відбудеться прес-конференція

«Гроші для інвалідів. Як ефективніше витратити майже 1 млрд грн на працевлаштування інвалідів та державну підтримку організацій інвалідів?

Учасники прес-конференції:

Іван Сікора, директор Фундації «Відкрите суспільство» та керівник проекту «Аналіз політики підтримки підприємств та організацій інвалідів в Україні: сприяння забезпеченню рівного доступу НУО до державної підтримки та постачання соціальних послуг інвалідам», що реалізовується за сприяння Міжнародного фонду «Відродження»

Юрій Антропов, голова всеукраїнської громадської організації інвалідів «Гармонія»

Запрошене керівництво Фонду соціального захисту інвалідів та Державної служби з питань інвалідів та  ветеранів України

Під час прес-конференції буде розглянуто такі питання:

  • Що робити задля збільшення не лише кількість працевлаштованих інвалідів, але й створення сучасних та затребуваних ринком робочих місць?
  • Як покращити комунікацію із роботодавцями задля виявлення їх реальних потреб у робочих місцях для людей із інвалідністю?

  •  Що робити аби роботодавці не ухилялися від сплати коштів до бюджету за нестворені робочі місця для інвалідів?

  • В чому переваги змішаної системи надання фінансової підтримки?

  • Як забезпечити якісне зовнішнє незалежне оцінювання проектів ВГОІ та попередити корупційні ризики?

Щодо акредитації та в разі додаткових питань звертатися:  (050) 382 4661, osf55@ukr.net

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

15 серпня 2014 року в агенції УКРІНФОРМ відбулася прес-конференція на якій було представлено бачення необхідних змін державної політики в сфері працевлаштування інвалідів та державної підтримки їх організацій.

Сьогодні кожен 18-й українець живе з інвалідністю. Загальна чисельність людей з особливими потребами сягає 2,8 млн або 6,1% населення країни. Із них працевлаштовані більше 755 тисяч або майже 27%. Стандарти Міжнародної організації праці передбачають працевлаштування  50% від загальної чисельності інвалідів в країні, тобто мало б бути працевлаштовані 1,4 млн інвалідів. Як працевлаштувати більше 640 тис. інвалідів ?

На думку виступаючих, існуюча політикає неефективною та потребує негайної модернізації. В середньому 30-50 млн.грн, які спрямовуються на підтримку громадських організацій інвалідів, а також сотні мільйонів прямої підтримки та податкових пільг для підприємств інвалідів (в 2013 році втрати бюджету від надання податкові пільги склали 110 млн грн.) не дають достатніх можливостей реалізувати право інвалідів на участь у громадському житті,  а також право на працю відповідно міжнародних норм та стандартів.

Щороку з державного бюджету витрачається близько 1 млрд грн. на соціальну,  трудову та професійну реабілітацію людей з інвалідністю (860 млн. грн. в 2013 році).  Із них на створення робочих місць та власне на компенсацію роботодавцям за їх створення, а також на підтримку центрів реабілітації, йде в середньому 177-220 млн. грн. (в залежності від суми сплачених санкцій).  При цьому переважна частина коштів від сплати адміністративно господарських санкцій йде безпосередньо не на створення робочих місць, а на центри реабілітації. Таку ситуацію із розподілом бюджетних коштів потрібно змінювати, а саме, пропонується здійснювати підтримку центрів реабілітації за кошти загального фонду бюджету, а не спеціального, як це є зараз. Важливо  суттєво збільшити обсяг коштів, що йтимуть на фінансову підтримку роботодавців за  створення робочих місць на вільному ринку праці. Роботодавець повинен отримувати кошти до початку реалізації бізнес-плану у повному обсязі, або траншами, а не після, оскільки така практика  його  демотивує враховуючи існуючі корупційні ризики та практику затримки оплати коштів Держказначейством. Важливим є застосування сучасних інформаційних технологій для узгодженості між інструментами фінансування професійної реабілітації та освіти, зайнятості на відкритому ринку праці та на підприємствах інвалідів. Все це дасть змогу підвищити якість працевлаштування інвалідів.

 

Щороку на підтримку статутної діяльності громадських організацій інвалідів, виділялись в середньому 30-50 млн грн. Водночас,доступність державної підтримки для більшості громадських організацій є під питанням. Причини розподіл допомоги  переважно у «ручному» режимі та не поширення конкурсного механізму на об’єднання інвалідів та ветеранів. Запропоновані 5 кроків на шляху підвищення ефективності розподілу державних коштів. Зазначено  доцільність зняття обмеження на постачання організаціями інвалідів соціальних послуг та здійснювати будь-які заходи, які сприяють соціальній інтеграції інвалідів.

Найбільш гострою проблемою підтримки організацій інвалідів залишається процедура та умови розподілу ресурсів між численними організаціями інвалідів, які не зобов’язані мати фіксоване членство. На думку виступаючих,  найоптимальнішим є змішаний підхід, коли організація отримує гарантовану мінімальну інституційну підтримку, і має можливість прийняти участь у конкурсі щодо фінансування цільових проектів.

Захід відбувся в рамках проекту «Аналіз політики підтримки підприємств та організацій інвалідів в Україні: сприяння забезпеченню рівного доступу НУО до державної підтримки та постачання соціальних послуг інвалідам», що реалізується Фундацією «Відкрите суспільство» за підтримки за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».