Фундація. Наші новини.

АНОНС: в Одесі дізнаються про які обіцянки в сфері децентралізації забули підписанти Коаліційної угоди

понеділок, 16 березня 2015 327
17 березня 2015 року об 12.00 в Одеському кризовому медіа-центрі за адресою: Одеса, просп. Шевченко, 4Д, 4 поверх, оф. 42 відбудеться брифінг на тему «Про які обіцянки в сфері децентралізації забули підписанти Коаліційної угоди?».

Пряма трансляція за посиланням: http://www.odcrisis.org/broadcast-2/

(додано) відео-запис брифінгу: https://www.youtube.com/watch?v=VoOSmjHSwKc/

Децентралізація поряд із боротьбою із корупцією була найпопулярнішою обіцянкою політичних сил, які пройшли до парламенту України. Виборців цікавить питання стану виконання обіцянок політиків в сфері децентралізації.

Брак конкретності та вимірюваності в обіцянках політичних сил під час парламентських виборів 2014 року логічно привів до необхідності їх конкретизації в тексті Коаліційної угоди. Саме угода про створення парламентської більшості лягла в основу діяльності уряду А.Яценюка. Фактично Коаліційна угода закріпила політичні обіцянки «Блоку Петра Порошенка», «Народного фронту», «Самопомочі»,  «Радикальної партії» та «Батьківщини». За 100 днів роботи нового парламенту можемо підбити перші підсумки виконання обіцянок в сфері децентралізації.

  • Що вдалося виконати учасникам парламентської більшості та які є труднощі?
  • Які обіцянки в сфері децентралізації були забуті або виконанні частково?
  • Якою є ключова передумова для успіху реформи в сфері децентралізації для Харкова?
  • Чому утворилася громадська антикорупційна ініціатива «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів», що вдалося зробити в Києві та чому ми йдемо у міста Сходу та Півня України?

Брифінг проведе директор Фундації «Відкрите суспільство» та експерт «Реанімаційного пакету реформ для Києва» та антикорупційної групи РПР Іван Сікора.

Захід проводиться Фундацією «Відкрите суспільство» в рамках проекту «Реформа децентралізації: краще зрозуміти обіцянки політиків та контролювати їх дії після виборів» .

В грудні 2014 року Фундацією «Відкрите суспільство» разом із «Реанімаційним пакетом реформ – Київ», Інститутом масової інформації та ГО ІРАР/AMDI виступила ініціатором створення громадської антикорупційної ініціатива «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів». На думку організаторів ініціативи, реформа в сфері децентралізації може стати не лише можливістю для місцевої влади, але й загрозою для громади через брак реагування на масштабні корупційні схеми пов’язані із ЗЕМЛЕЮ, МАЙНОМ ТА БЮДЖЕТОМ,  а також браком доступності публічної інформації та  участі громади у прийнятті рішень на місцевому рівні, сумнівної результативності та ефективності місцевої політики та політиків. Обмін кращими практиками та об’єднання зусиль громадських експертів, аналітиків, активістів, журналістів та блогерів допоможе повернути мільярди до місцевих бюджетів.

 В разі питань дзвонити за тел.: 050 382 4661або писати:  osf55@ukr.net