Фундація. Наші новини.

Політики повинні виконати взяті зобов’язання в сфері фіскальної децентралізації

четвер, 26 березня 2015 775
Відкрите звернення щодо необхідності виконання взятих політичними силами зобов’язань щодо реформи в сфері фіскальної децентралізації ініційоване Фундацією «Відкрите суспільство» та підтримане групою із питань децентралізації Реанімаційного пакету реформ. Керівники фракції у парламенті отримали Відкрите звернення.

Термін виконання зобов’язань щодо фіскальної децентралізації спливає у березні цього року. Однак досі зобов’язання щодо зміни порядку сплати ПДФО (ключового джерела надходжень місцевих бюджетів) не виконане, а зобов’язання щодо реформування податку на нерухомість у відповідності до європейської практики та виконання в повному обсязі платіжних доручень місцевих бюджетів з боку Держказначейства, виконані лише частково. 

Під час прес-конференції  24 березня 2015 року в Українському кризовому центрі на тему: «Як збільшити надходження місцевих бюджетів на 100-200 млрд грн та забезпечити успіх реформи децентралізації?» директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора оцінив вартість невиконання та часткового виконання взятих  зобов’язань з боку підписантів Коаліційної угоди. На його думку, додатково 100-200 млрд грн зможуть отримати місцеві бюджети в разі  виконання політиками взятих зобов’язань поряд із існування політичної волі на місцевому рівні до боротьби із корупцією та детінізації місцевих податків (плата за землю, оподаткування нерухомості).

Відкрите звернення передано керівникам фракцій в парламенті. Очікуємо виконання політиками взятих зобов’язань щодо зміни порядку сплати податку на доходи фізичних осіб та реформування податку на нерухомість у відповідності до європейської практики, а також забезпечення виконання в повному обсязі платіжних доручень місцевих бюджетів з боку Держказначейства.    

Більше інформаціїпро прес-конференцію "Як збільшити надходження місцевих бюджетів на 100-200 млрд. грн та забезпечити успіх реформи децентралізації?" тут.